19 / 08 / 2022

Trabzon Moloz'a yeni yaşam ve rekreasyon alanı projesi geliyor!

Trabzon Moloz'a yeni yaşam ve rekreasyon alanı projesi geliyor!

Trabzon Moloz'da inşa edilen caminin çevresine Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan 180 dönümlük yeni yaşam ve rekreasyon alanının projesi tamamlandı. Projede ihale sürecine başlanıyor.Trabzon Moloz’un çehresini değiştirmesi planlanan bambaşka bir yaşam alanı oluşturmak için çalışmalarda bulunan Büyükşehir Belediyesi, proje aşamasının tamamlanmasından sonra ihale sürecine başlıyor.

KUYUMCUKENT VE OTOPARK YAPILACAK

Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı açıklamada Moloz’da hayata geçirilmesi planlanan yeni yaşam ve rekreasyon alanı projesinde planlanan çalışmalarla değerlendirmelerde bulunuldu. Bu kapsamda Moloz rekreasyon ve yaşam alanı projesi içerisinde yapılacak çalışmalar şu şekilde açıklandı: 
1- Doğudan ve batıdan gelen minibüsler için depolama alanı.
2- Merkezdeki minibüsler için depolama alanı
3- 700 araçlık otopark.
4- Çocuklar ve gençler için Planetaryum (Gezegenevi)
5- Avrasya Pazarı yerleşkesi.
6- Uzun yıllardır planlanan, atölyeleri ve satış yerleriyle Kuyumcukent.
7- Alternatif bir miting alanı.
8- Dinlenme ve yaşam alanları.

Trabzon Moloz a yeni yaşam ve rekreasyon alanı projesi geliyor!

İVME KAZANDIRACAK

Hayata geçirilmesi planlanan yeni yaşam ve rekreasyon alanının Moloz mevkisine yeni bir ivme kazandıracağından bahseden Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu  “180 dönüm alan üzerinde yapacağımız çalışmalarla, o bölgeyi bambaşka bir yaşam alanına çevirmek istiyoruz. Doğu ve batı tarafından gelen dolmuş hatlarımız ile Ortahisar ilçemizdeki dolmuşlarımızı bu alanda depolayacağız. Yine proje kapsamında şehirde uzun yıllardır planlanan Kuyumcukent ile 700 araçlık otopark da çalışmalarımız arasında yer alıyor. Avrasya Pazarı yerleşkesi, dinlenme yerleri ile çocuklarımız ve gençlerimiz için gezegenevi çalışması da yaparak Moloz’u yeni bir çehreye kavuşturmak istiyoruz. Tüm bunları gerçekleştirmek için titiz bir proje süreci geçirdik. Çünkü iyi ve eksiksiz hazırlanmış bir projenin, uygulamanın da sorunsuz ilerlemesini sağladığına inanıyoruz. Projemizi inşallah temmuz ayında ihaleye çıkarmayı planlıyoruz” açıklamasında bulundu.