TSKB'ye kira sertifikası ihracı ödülü!

TSKB'ye kira sertifikası ihracı ödülü!Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), 50 milyon TL'lik Sürdürülebilir Kira Sertifikası ihracıyla The Banker dergisinin "Avrupa'da Yılın İslami Finansman İşlemi" kategorisinde ödüle layık görüldü.


Zorlu Enerji adına oluşturduğu 450 milyon TL'lik Sukuk İhraç Programı çerçevesinde gerçekleştirdiği 50 milyon TL'lik Sürdürülebilir Kira Sertifikası ihracı gerçekleştiren Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB),  The Banker dergisinin "Avrupa'da Yılın İslami Finansman İşlemi" kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu. 

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; finans sektöründe hayata geçirdiği finansal çözümler ile adından söz ettiren TSKB yeni The Banker tarafından layik görülen ödülle kazanmış olduğu başarılara bir daha yenisini eklemiş oldu. 

"Sürdürülebilirlik alanında yenilikçi uygulamalarımıza devam edeceğiz"

Ödülle ilgili görüşlerini aktaran TSKB Genel Müdürü Ece Börü, Zorlu Enerji için ihraç ettikleri Sürdürülebilir Kira Sertifikası'nın The Banker gibi prestijli biri kurumdan ödül almasından dolayı çok mutlu olduklarını belirterek şu açıklamalarda bulundu: 

TSKB

"2020 yılının haziran ayında Zorlu Enerji adına gerçekleştirdiğimiz Sürdürülebilir Kira Sertifikası ihracına, geçtiğimiz günlerde başarıyla tamamladığımız BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları odaklı SKA Kira Sertifikası'nı da ekleyerek bu alandaki yenilikçi yaklaşımımızı bir adım öteye taşıdık. Bildiğiniz gibi, salgının etkilerinin tüm dünyada belirsizliğini koruduğu bu süreçte sürdürülebilirlik kavramı çok daha önemli hale geldi. Böyle bir dönemde, TSKB'nin düşük karbon ekonomisine dönük çok yönlü katkısını sermaye piyasaları alanına da taşımış olmaktan dolayı gururluyuz. Önümüzdeki dönemde de sürdürülebilirlik alanında yenilikçi uygulamalarımıza devam ederek daha yaşanabilir bir gelecek için katma değer sağlamayı sürdüreceğiz."

BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları için ilk kira sertifikası ihracı TSKB'den!