Çukurova Balkon

Turgut Altınok: Keçiören'in yüzde 60'ını kentsel dönüşüme alacağız!

Turgut Altınok: Keçiören'in yüzde 60'ını kentsel dönüşüme alacağız! Turgut Altınok: Keçiören'in yüzde 60'ını kentsel dönüşüme alacağız!

AKP Keçiören Belediye Başkan Adayı Altınok, "Şehrimizin yüzde 60'ını kentsel yenileme ve kentsel dönüşüme alacağız. Bu şekilde yollar ve caddeler genişleyecek. Daha doğrusu, Keçiören'in bütün ana aksını alacağız ve yeniden çizeceğiz" dedi...


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


AK Parti Keçiören Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, Estergon Türk Kültür Merkezi'nde gazete ve televizyonların  Ankara  temsilcileriyle bir araya geldiği kahvaltılı toplantıda, projelerine ilişkin bilgi verdi. Altınok, hizmet rekoru kıracaklarını ve toplumun her kesiminden vatandaşın, "kendisine oy vereceği" yönündeki beyanlarını aktardı.

Altınok, Keçiören Belediye Başkanlığı döneminde yaptığı icraatları anımsatarak, "Zamanında yaptığımız hizmetlerle vatandaşa dokunmuşuz. Makamda değil de sokaklarda görev yapmışız. Öyle olunca, 'oy vereceğiz' deyip yürekten gönülden çalışan vatandaşlarımız var." dedi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Altınok, bütün vatandaşların ihtiyaçlarını giderdiği pazar yerleri ile ilgili yaptıkları düzenlemenin ilk olduğunu ifade ederek, daha sonra bunun kanun haline geldiğini söyledi.

"Bütün şehri ağaçlandıracağız"

Üzerinde çalıştıkları projeleri anlatan Altınok, inşaatı devam eden Cumhuriyet Kulesi'nin tamamlandıktan sonra önemli bir eser olacağını vurguladı.

Altınok, Keçiören Belediye Başkanı olarak seçilmesi durumunda kule ile ilgili yapılacak çalışmaları, şu şekilde anlattı:

"Vatandaşımız bize vekaleti verdikten sonra Cumhuriyet Kulemizin ihalesini yapacağız ve bir buçuk yıl içerisinde de açacağız. Atakule 115 metredir ve rakım yüksektir. Cumhuriyet Kulesi ise 186 metredir ve mevcut yapının üzerine 46 metre daha gelecek. Camdan panoramik olacak ve sürekli dönecek."

Hizmetler noktasında yeni şeylerin söylenmesi gerektiğini söyleyen Altınok, yeni dönemde ağaçlandırmaya önem vereceklerinin altını çizdi. Altınok, "Bütün şehri ağaçlandıracağız. Mart ayında başlayacağız ve 2 bin 600 cadde ve sokağımızı ağaçlandırmış olacağız. Yeşil bir Keçiören, yeşil bir başkent ve yeşil bir Türkiye sloganı ile devam edeceğiz." dedi.

"Şehrimizin yüzde 60'ını kentsel yenileme ve kentsel dönüşüme alacağız"

Altınok, son zamanlarda Keçiören'de yaşanan trafik sorununun çözümü ile ilgili bir çalışmalarının olup olmadığının sorulması üzerine, trafik sorununun başlıca sebebinin otopark problemi olduğunu ifade etti.

Altınok, trafik ve otopark sorununun çözümünün kentsel dönüşümle ortadan kaldırılabileceğini belirtti. Altınok, şöyle devam etti:

"Şehrimizin yüzde 60'ını kentsel yenileme ve kentsel dönüşüme alacağız. Bu şekilde yollar ve caddeler genişleyecek. Daha doğrusu Keçiören'in bütün ana aksını alacağız ve yeniden çizeceğiz. Adamına, kişiye, güce ve durumuna göre değil. Bir kent bütünlüğü ve estetiği olacak bu planlamada. Bir 50 kata diğeri 28 kat diye bir şey yok. Bu şehir ve kent kirliliğidir. Otopark zorunluluğu olacak ve 'her daireye 2 otopark' diyeceğiz."

Turgut Altınok, gecekondudan dönüşen kentlerin yeniden planlama açısından büyük bir avantaj olduğunu, ancak geçmişte bunun iyi bir şekilde değerlendirilemediğini ifade etti. 

Altınok, şehirlerin, gecekondu döneminden daha karmaşık bir hal aldığını söyledi. Altınok, "Ülkesini ve şehirlerini seven herkesin, imar rantına 'dur' demesi lazım. Bu kadar net konuşuyorum. Her partinin de bu konuda duyarlı olması lazım. Başta parti genel başkanlarımız olmak üzere." şeklinde konuştu.