09 / 08 / 2022

Türkiye Rusya ve İran ortak otomobil geliştirecek! Sürpriz haber açıklandı

Türkiye Rusya ve İran ortak otomobil geliştirecek! Sürpriz haber açıklandı

Bu yılın son çeyreğinde yüzde yüz elektrikli otomobil TOGG'u yollara çıkarmaya hazırlanan Türkiye'nin İran ve Rusya ile ortak bir otomobil projesi gerçekleştirmeye hazırlandığı açıklandı. İşte sürpriz haberin detayları...Bursa'nın Gemlik ilçesinde ilk elektrikli otomobili üretmek için faaliyetlerine devam eden Türkiye, otomobil üretimi yatırımlarına devam ediyor. 

İran resmi haber ajansı İrna’da yer alan habere göre; İran Otomobil Yan Sanayi Birliği Başkanı Muhammedreza Najafi-Manesh; İran, Rus ve Türk üreticiler ortaklaşa otomobil tasarlama ve üretmek için dirsek temaslarına başladı. Söz konusu sürpriz haberi İran Otomobil Yan Sanayi Birliği Başkanı Muhammedreza Najafi-ManeshNajafi-Manesh bildirdi. Manesh, bahsi geçen 3 ülkenin otomobil üreticileri ve tedarikçileri arasında güçlü işbirliği oluşturulması olasılığı bulunuyor açıklaması yaptı.

Türkiye, Rusya ve İran'ın ortak otomobil üretme arzusu içinde olduğunu duyuran İran Otomobil Yan Sanayi Birliği Başkanı Muhammedreza Najafi-Manesh, "Üç ülkenin otomobil üreticileri ve tedarikçileri arasında güçlü işbirliği oluşturulması olasılığı bulunuyor" dedi. Najafi-Manesh, üç ülke arasındaki işbirliğinin çok yakında gerçekleşebileceğini ifade etti.Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.