03 / 07 / 2022

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu'dan şok eden Kanal İstanbul açıklaması!

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu'dan şok eden Kanal İstanbul açıklaması!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, dün akşam katıldığı iftar yemeğinde Kanal İstanbul hakkında önemli açıklamalarda bulundu.Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, dün akşam katıldığı iftar yemeğinde Kanal İstanbul hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Havalimanı'nda dün akşam İstanbul Havalimanları Muhabirleri Derneği (İHMD) tarafından düzenlenen iftar yemeğine katıldı. 
İftar yemeğinin ardından Havalimanları Muhabirleri Derneği üyesi muhabirlerle havalimanında bulunan dernek odasında konuşan Adil Karaismailoğlu, bakanlığının çalışmaları hakkında önemli detaylara değindi.

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu dan şok eden Kanal İstanbul açıklaması!

"Kanal İstanbul alternatif su yolu olarak hizmet verecek"
 

Konuşma sırasında sorulan bir soru üzerine Kanal İstanbul projesinin yapılmasının önemine dikkat çeken Bakan Adil Karaismailoğlu, şu cümleleri kurdu:

 "Bütün sektörler birbirine entegre etmek lazım. Aslında Kanal İstanbul da öyle. Kargonun yük tarafının uçak ayağı da var. Yani burada önemli bir lojistik liman planlıyoruz. Dünyada ki tane ana liman var. Singapur ve Roterdam. Ortada niye bir İstanbul olmamasın? Onu da planlıyoruz bir yandan. Kanal İstanbul dünya ticaret hacimlerinin büyümesi ve İstanbul Boğazı'ndan geçilen yük miktarı belli. Beş yıl sonra, on yıl sonra geçecek yük miktarı da giderek artıyor.

Şu anda bile İstanbul, Marmara Denizi'nde yani haftalarca süren beklemeler var. Hem o beklemeleri ortadan kaldırmak hem de Boğaz'ın güvenliğini sağlamak adına gemi trafiğini azaltmak için Kanal İstanbul'da alternatif bir su yolu olarak hizmet verecek. Demir yolu, kara yolu, Kanal İstanbul, deniz yolu havada da İstanbul Havalimanı hepsi birbiriyle entegre olup burası dünyanın merkezi olacak. Aslında hepsi bir logo gibi. Yerine oturmuş hava yolu, kara yolu, demir yolu bir logo gibi aslında. Bir tek Kanal İstanbul onları birleştirecek daha sonra."

Ekrem İmamoğlu’ndan Kanal İstanbul açıklaması: Gülünecek bir iş!

Kanal İstanbul ile neler değişecek? Çılgın proje şehri kuzeye mi taşıyor?

Ekrem İmamoğlu'ndan son dakika çılgın proje açıklaması!