Van'daki eski devlet hastanesi alanı millet bahçesi oluyor!

Van'daki eski devlet hastanesi alanı millet bahçesi oluyor!Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez'in müjdelediği eski Devlet Hastanesi alanının 'Millet Bahçesi' olarak tahsis edilmesi kararını Çevre ve Şehircilik Bakanlığı onayladı.


Eski Devlet Hastanesi alanının 'Millet Bahçesi' olarak yapılması için karar çıktı. Van Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, şehrin nüfus olarak en yoğun merkezlerinden biri olan İpekyolu ilçesinde yer alan eski Devlet Hastanesi alanı, geçtiğimiz günlerde  TOKİ  tarafından satışa çıkarıldı. Bu gelişmeden sonra Ankara'ya giden Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile yaptığı görüşmeler sonucunda alanın ‘Millet Bahçesi’ olacağını müjdelemişti.

Alanın Büyükşehir Belediyesine tahsisi üzerinde çalışmalarını tamamlayan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 24 bin 646 metre kare yüz ölçümüne sahip arsanın ‘Millet Bahçesi’ proje alanı olarak kullanılması amacıyla Büyükşehir Belediyesine tahsisini yaptı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum imzalı yazı ile Van Valiliğine bildirilen kararda, arazinin sadece ‘Millet Bahçesi’ olarak kullanılması ifadesi de yer aldı.

Projelendirme çalışması süren Millet Bahçesinin kısa süre içerisinde tamamlanması hedefleniyor.