09 / 08 / 2022

Ve Özgür Demirtaş'tan asgari ücret zammı için beklenen yorum geldi!

Ve Özgür Demirtaş'tan asgari ücret zammı için beklenen yorum geldi!

Asgari ücrete gelen yüzde 30'luk zammı yorumlayan Ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş, dikkat çeken ifadeler kullandı.Beklenen zam AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı.

Erdoğan'ın yaptığı açıklamada, 2022'nin ikinci dönemi için ödenecek aylık net asgari ücret yüzde 30 yükselişle 5 bin 500 TL oldu.

Karar, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girerken, ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş da konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Ve Özgür Demirtaş tan asgari ücret zammı için beklenen yorum geldi!

“ÜLKENİN NE BÜYÜK ÇIKMAZA GİRDİĞİ ANLAŞILACAK”

Kişisel sosyal medya hesabından bir dizi paylaşımlarda bulunan Demirtaş, şu ifadeleri kullandı:

* “Bundan aylar önce Asgari ücrete yeni bir zam yapılacağını söylemiştim.

* Hem Sayın Cumhurbaşkanı, hem sayın Bakan HAYIR öyle bir artış gündemimizde YOK diye açıklama yapmıştı.

* Ben de HENÜZ bilmiyor olsanız bile yapacaksınız demiştim! Bugün yaptılar.

* Kasım gibi bu zammın da hiçbir işe yaramadığı görülecek.

* Dünyanın hiçbir yerinde yapılmayan ekonomi ve para politikası hataları ile ülkenin ne büyük çıkmaza girdiği anlaşılacak.

* Sayıca çok fazla olan Asgari ücretli arkadaşlarım da bunu canları yanarak anlayacak. Üzgünüm”Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.