Vebitcoin soruşturmasında 5 kişiye daha gözaltı!

Vebitcoin soruşturmasında 5 kişiye daha gözaltı!Muğla'da  iki hafta önce aniden işlemlerini durdurduğunu duyuran kripto para platformu Vebitcoin'in soruşturmasında, şirket çalışanı olan 5 kişi daha yakalandı ve gözaltına alındı. Zanlıların şirkette yetkili olarak görev yaptığı belirlendi. 


Muğla'da  iki hafta önce aniden işlemlerini durdurduğunu duyuran kripto para platformu Vebitcoin'in soruşturmasında, şirket çalışanı olan 5 kişi daha yakalandı ve gözaltına alındı. Zanlıların şirkette yetkili olarak görev yaptığı belirlendi. 

Sözcü'den Yaşar Anter'in haberine göre; soruşturma kapsamında, şirket adresi ile şüphelilerin ev ve kaldıkları evlerinde gerçekleştirilen arama sonucunda dijital materyallerin incelendiği, soruşturmanın sürdüğü belirtildi. 

İNCELEME BAŞLATILMIŞTI

Vebitcoin soruşturmasında 5 kişiye daha gözaltı!

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Başkanlığı, Vebitcoin’in Türkiye’deki finansal kuruluşlardaki hesaplarını bloke etmiş, Vebitcoin şirketi ve yöneticilerine ilişkin incelemeler başlatmıştı.

23 Nisan tarihinde Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından da Vebitcoin’in yaprığı işlemlere ilişkin mağduriyetler olduğu iddiaları üzerine “Nitelikli dolandırıcılık” suçundan soruşturma açılmıştı. 

Şirket merkezinde gerçekleştirilen aramalar sonrasında şirket sahibi İlker Baş eşi Gülüz Baş ve şirket çalışanları Berkay Baş ve Aykut Erdoğdu'nun tutuklanmasına karar verilmişti.

Vebitcoin için MASAK'tan 3 yıl önce uyarı yapılmış!

VeBitcoin CEO'su İlker Baş'ın vergi oyunu!

Kripto paralar daha çok insanı mağdur edecek!