06 / 07 / 2022

Yatırım için doğru zaman mı?

Yatırım için doğru zaman mı?

Emlak Konut olarak önümüzdeki dönemlerde tarihe ve doğaya saygılı olan ayrıcalıklı projeler üretmeye devam edeceklerini söyleyen Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum: "Bu süreçte her şey yapılır bizim ülkemize ve ülkemizin geleceğine güvenimiz tamdır." dedi. 

Ege Yapı Cer İstanbul projesi bugün Çırağan Sarayı'nda gerçekleştirilen lansmanla görücüye çıktı. Toplantıya Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum ve Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı katıldı.

Toplantıda konuşan Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum, Emlak Konut olarak önümüzdeki dönemlerde tarihe ve doğaya saygılı olan ayrıcalıklı projeler üretmeye devam edeceklerini söyledi.

Murat Kurum, "Bazı basın yayın organlarında görüyorum 'bu süreçte yatırım yapılır mı yapılmaz mı, kimse yapmaz, o öyle oldu bu böyle oldu' diye. Yapılır, her şey yapılır bizim ülkemize ve ülkemizin geleceğine güvenimiz tamdır. Hiç bir şekilde yatırımımızdan ödün vermeyeceğiz ve sürekli artırarak devam edeceğiz. Bunu da zaten yapıyoruz, ihalelerimiz ilanlarda. Geçtiğimiz yıl yakaladığımız 7,4 oranındaki büyümemiz sayesinde en hızlı gelişen ekonomiler Çin ile Hindistan’ı geride bıraktık, G20 ülkeleri arasında zirveye yerleştik ve AB ortalamasının 3 katı kadar büyüdük. Buna karşın sektörümüzde yaşanan dalgalanmaların geçici olduğunu ve varlık fiyatlarında dalgalanmaların oldukça normal olduğunu tüm konut alıcılarına ve gayrimenkul yatırımcılarına hatırlatmak isteriz. Ayrıca, doğru yerlerde, doğru fiyatlandırma ile geliştirilen hiçbir projenin satış ve kar potansiyeli anlamında başarısız olacağına inanmıyoruz. Emlak Konut olarak önümüzdeki dönemlerde de ülkemize kazandıran tarihe ve doğaya saygılı olan ayrıcalıklı projeler üretmeye devam edeceğiz.” dedi.

Kurum sözlerini şu şekilde tamamladı: "Yatırım bugün de yapılır ileride de yapılır zaten hem ihalelerimizde hem de satıcılarımızda bunu net bir şekilde görüyoruz. Açıkçası ne bizim milletimizde ne de yabancı yatırımcıda bir eksiklik hissetmedik"

 

Ceren YÖRÜK/Emlakkulisi.com