08 / 06 / 2023

Yeni Dacia Duster, Bursa'da üretilebilir! Peki fiyatları düşecek mi?

Yeni Dacia Duster, Bursa'da üretilebilir! Peki fiyatları düşecek mi?

Oyak Renault'nun Dacia Duster'ın yeni neslini Bursa'da üreteceğine dair söylentiler gündeme geldi. İşte gündem olan bu konuyla ilgili son dakika gelişmeleri...Geçtiğimiz seneden bu yana Oyak Renault Fabrikaları ile Dacia arasında yerli Duster iddiaları gündemdeydi.  Bu iddialara göre; Duster’da, Renault ailesindeki akrabası Megane gibi Bursa'da üretilmeye başlanacaktı. Aradan geçen dönemlerde bu konu sadece elektrikli Duster modeli ile ara ara yeniden gündeme gelse de üretim gerçekleşmedi. Fakat şimdi yeni bir iddia daha ortaya atıldı. Bu kez gerçekten Dacia Duster, Bursalı mı oluyor? İşte detaylar...

Yeni Dacia Duster, Bursa da üretilebilir! Peki fiyatları düşecek mi?

Dacia Duster, Bursa Oyak Renault fabrikalarında mı üretilecek?

Otomotiv sektörü gazetecilerinden Emre Özpeynirci’nin iddiasına göre Dacia Duster, Bursa Oyak Renault fabrikalarında üretilecek. Henüz Fransız üreticiden resmi bir açıklama gelmemiş olsa da önümüzdeki günlerde konuyla ilgili bir duyurunun yapılacağı söyleniyor.

Yeni Dacia Duster, Bursa da üretilebilir! Peki fiyatları düşecek mi?

Özpeynirci’nin haberine göre; Oyak Renault, Dacia'nın SUV Duster modelinin üretimini gerçekleştirecek. Eğer bu üretim gerçekten yapılmaya başlanırsa artık Dacia Duster modelleri üzerinde “yerli üretim” logosunu görebileceğiz. Ayrıca bu yeni üretimle beraber Duster fiyatlarında da düşüş olacağı yönünde bir söylenti de mevcut. Yerli üretim Duster'ın daha ucuza satılacağı konuşuluyor.

https://www.ticarethaneistanbul.com/


Geri Dön