01 / 07 / 2022

Yüksek kiralara karşı hükümet harekete geçti! Ev sahiplerinin elini kolunu bağlayacak yasal düzenleme geliyor

Yüksek kiralara karşı hükümet harekete geçti! Ev sahiplerinin elini kolunu bağlayacak yasal düzenleme geliyor

Konut krizi Türkiye ile birlikte dünyanın da sorunu. Artan nüfusa karşın yeterli sayıda üretilemeyen konutlar mevcut konutlardaki kiracıları zor duruma düşürdü. Ev sahiplerinin kiraları aşırı artırması hükümetlerin soruna yasal çare aramasına neden oluyor.Türkiye'de hükümetin aşırı artan konut ihtiyacı ve yükselen fiyatlar nedeniyle açıkladığı "konut finansmanı projesi" kapsamında TOKİ, 81 ilde ucuz konut projelerine başlayacak. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, konut ihtiyacına hızlı cevap verilebilmesi için mahalle aralarındaki küçük inşaat projelerinin de destekleneceğini söyledi. 

Konut sorunu son yıllarda artan nüfusun temel konut ihtiyacına yeterli cevap verilememesi nedeniyle tüm dünyada büyüdü. Hollanda da halkına yeterli konut üretemeyen ülkelerin başında geliyor. Ülkede Türkiye'dekine benzer aşırı artan emlak kiraları nedeniyle hükümet harekete geçti. 

Yüksek kiralara karşı hükümet harekete geçti! Ev sahiplerinin elini kolunu bağlayacak yasal düzenleme geliyorSorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.