216 Rezidans ve Moğolistan'daki Tümen Amgalan'da satışlar başladı!

216 Rezidans ve Moğolistan'daki Tümen Amgalan'da satışlar başladı! 216 Rezidans ve Moğolistan'daki Tümen Amgalan'da satışlar başladı!

Firma: 216 Yapı

Proje: 216 Rezidans

Türkiye'nin yanı sıra Almanya ve Moğolistan'da hayata geçirdiği konut projeleriyle yüzlerce aileyi ev sahibi yapan 216 Yapı, hem yurt içinde hem de yurtdışında büyümeye devam ediyor...Türkiye’nin yanı sıra Almanya ve Moğolistan’da hayata geçirdiği konut projeleriyle yüzlerce aileyi ev sahibi yapan 216 Yapı, hem yurt içinde hem de yurtdışında büyümeye devam ediyor. 216 Yapı, bu ay Çekmeköy’de  216 Rezidans  ve Moğolistan’ın başkenti Ulanbatur’da ise Tümen Amgalan projelerinin yapımına ve satışına başlıyor. 216 Rezidans 123, Tümen Amgalan ise 3 bin konuttan oluşuyor


İnşaat sektöründe yarım asırdan buyana faaliyet gösteren, Türkiye’nin yanı sıra Almanya ve Moğolistan’da da konut üreten 216 Yapı, bu ay iki projeye birden başlıyor. 216 Yapı, bu ay İstanbul’un Anadolu yakasında Çekmeköy’de 216 Rezidans ve Moğolistan’ın başkenti Ulanbatur’da ise Tümen Amgalan projelerini hayata geçiriyor. 216 Rezidans ve Tümen Amgalan projelerini tanıtmak amacıyla bugün bir basın toplantısı düzenleyen  216 Yapı  Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar, aynı anda yapımına ve satışına başlayacakları bu iki projeyle sektördeki yaz durgunluğunu kırmayı ve duran çarkları harekete geçirmeyi planladıklarını açıkladı. 

İlk olarak 216 Rezidans projeleri hakkında bilgi veren Bilent Dündar, “Sunduğu hizmetlerle ve sosyal imkanlarla modern site yaşamının bir adım önüne geçen 216 Rezidans projemiz Çekmeköy’de 4 bin metrekarelik alanda inşa ediliyor. 216 Rezidans 2 blokta 123 daireden oluşuyor. Projede 1+1, 2+1 ve 3+1 tipinde dairelerimiz bulunuyor” dedi. 


haberin videosu


212 bin liraya 1+1 daire

216 Rezidans’ta büyüklüğü 58 metrekare ile 77 metrekare arasında değişen 1+1 dairelerin 212 bin lira ile 295 bin lira arasında satışa sunulduğunu söyleyen Dündar,  “116 metrekare ile 122 metrekare büyüklüğündeki 2+1 dairelerimiz ise 425 bin lira ile 470 bin lira arasında değişiyor.Projede yer alan ve 145 metrekare büyüklüğündeki 3+1 dairelerimizin fiyatıysa 528 bin lira ile 555 bin lira arasında farklılık gösteriyor” diye konuştu.  

Konut alıcısına lansman dönemine özel yüzde 20 indirim yaptıklarını belirten Dündar, “Daire bedelinin yüzde 50’sini peşin verenler borcun kalan kısmı için 60 ay sıfır faizle banka kredisi kullanabilecek. Kredi ile alımlarda 10 yıl için 0.98’den başlayan faiz oranları uygulanacak. Çalıştığımız bankalar arasında Akbank, Denizbank ve Türkiye Finans bulunuyor” diye konuştu. Dündar, “Bu şartlarda lansman döneminde bizden daire alanlar proje bittiğinde en az yüzde 40 kar edecek. Konut sahibi olmak isteyenlerin bu dönemi özellikle kaçırmamalarını tavsiye ediyoruz” açıklamasında bulundu.

24 ayda teslim

Yapımına bu ay başlanacak olan 216 Rezidans’ın Haziran 2016’da yani 24 ay sonra teslim edilmesinin planlandığını belirten Dündar,  “Ancak biz tüm projelerimizi söz verdiğimiz süreden daha önce teslim eden bir firmayız. Bir aksilik olmaz ve olağanüstü bir durum yaşamazsak burada da daire sakinlerimize bir sürpriz yapabiliriz” şeklinde konuştu.

Bilent Dündar’ın verdiği bilgiye göre 216 Rezidans’ta 24 saat teknik servis, vale servisi ve kat temizliği gibi hizmetler sunulacak. Hemen girişinde lobi ve resepsiyonun bulunacağı 216 Rezidans’ta yürüyüş parkurları, fitness merkezi, sauna, buhar odası, çocuk ve büyükler için oyun alanı ve servis bekleme odasıyla daire sakinlerine dört mevsim havuz keyfi sunacak açılır-kapanır havuz yer alacak. Ayrıca projede hem rezidansta yaşayanlara hem de dışarıdan geleceklere hizmet verecek bir kreş ve kuaför salonu bulunacak.  

Aidatlar düşük olacak

Site yönetimi aracılığı ile kiraya verilecek olan kreş ve kuaför salonundan elde edilecek gelirin  rezidans hizmetlerinde kullanılacağını ifade eden Bilent Dündar şöyle devam etti:

“Ayrıca 216 Rezidans’ın farklı noktalarına konulacak olan güneş panelleri sayesinde güneş enerjisinden elektrik üretilecek. Bu da ortak aydınlatmada kullanılacak. Hem kira gelirlerimiz hem de yenilenebilir enerji kaynaklarına yaptığımız yatırım sayesinde aidat giderleri düşük olacak. Ortalama 100 metrekarelik bir dairenin aidatı 200 lira ile 300 lira arasında değişecek. Böylece 216 Rezidans’ta yaşayanlar adeta site aidatları ile rezidans hizmeti almış olacak.” 216 Rezidans’ta market, eczane, cafe ve kuru temizleme olarak kullanılacak dört adet de satılık dükkan bulunduğunu ifade eden Dündar, ticari alanların 504 bin lira ile 10 milyar 128 milyon lira arasında satışa sunulacağını anlattı. 

Metroya 2 dakika uzaklıkta

Verilen bilgiye göre 216 Rezidans, kolay ulaşımı ve merkezi noktalara yakınlığıyla dikkat çekiyor. Proje, Üsküdar- Çekmeköy Metrosu’na 2 dakika mesafede bulunuyor. Yapımı devam eden Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün bağlantı yollarına 5 dakika uzaklıkta konumlanan 216 Rezidans, Boğaziçi Köprüsü’ne, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne ve Sabiha Gökçen Havaalanı’na 20 dakika mesafede yer alıyor. Türk cesaretiyle Alman disiplini Moğolistan’da buluştuİkinci projelerini Türkiye’den çok uzakta Moğolistan’da hayata geçireceklerini belirten 216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar,  “Moğolistan’da Türk cesaretiyle Alman disiplinini birleştirip 3 bin konut yapacağız” dedi.

Tümen Amgalan adını taşıyan projenin Moğolistan’ın başkenti Ulanbatur'da Tümen Amgalan arazisi üzerinde inşa edileceği ifade eden Dündar, “Tümen Amgalan’ı Moğolistan’ın en büyük inşaat firmalarından biri olan Grandline ile birlikte yüzde 50-50 ortaklık şeklinde yapacağız. 150 milyon dolarlık yatırımla hayata geçecek olan projemiz 300 bin metrekare inşaat alanına sahip. Tümen Amgalan’da 3 bin dairenin yanı sıra ticari alanlara da yer vereceğiz. Bu Moğolistan’ın ilk kentsel dönüşüm projesi olacak” diye konuştu. 

 1 yılda teslim edilecek

154 dönümlük bir arazi üzerinde gerçekleşecek olan Tümen Amgalan’ın birkaç etaptan oluşacağını belirten Dündar,  “700 konuttan oluşan ilk etap için hafriyat çalışmalarına başladık. Temelini bu ay atacağız.  İlk etaptaki dairelerin teslimi ise önümüzdeki yıl gerçekleşecek. Projede kullanılacak tüm malzemeler Türkiye’den gidecek. Böylece Türkiye’nin ihracatına da katkı sağlayacağız” açıklamasında bulundu. Türk satış ve pazarlama kültürünü Tümen Amgalan ile Moğolistan’a taşıyacaklarını belirten Bilent Dündar sözlerini şöyle tamamladı: 

“Örneğin daire bedelinin tamamını peşin verenlere yüzde 15 indirim yapıyoruz. Yüzde 30 peşinat verenlere yüzde 5 indirim uyguluyoruz. Borcun geri kalanını taksitlendirme yapıyoruz. Böylece Moğol halkının da uygun şartlarda ev sahibi olmasına yardımcı oluyoruz.”  

216 Yapı Hakkında

216 Yapı’nın temelleri 1965 yılında Almanya’ya inşaat ustası olarak giden dede Razi Dündar tarafından atıldı. Daha sonra baba Rıfat Dündar da onunla birlikte Almanya’da çeşitli projelerde görev aldı. O dönem Razi Dündar ve Rıfat Dündar yeni bina yapmanın yanı sıra eski binaların restorasyonu işiyle de uğraştı. 1980’li yıllara gelindiğinde aralarına torun Bilent Dündar’da katıldı. Bilent Dündar’ın 1980’li ve 90’lı yıllara denk gelen çocukluk ve ilk gençlik yılları inşaatlarda geçti. Bir taraftan okurken diğer taraftan dedesine ve babasına yardım etti. Almanya’da edindiği bu bilgi ve tecrübeler ışığında Bilent Dündar, 2000’li yılların başında 216 Yapı’yı kurdu. Şirketi kurarken maksimum konforu en ekonomik koşullarda müşterilerine sunmak isteyen Dündar, bunu da kısa sürede başardı. 

Bilent Dündar’ın yönetim kurulu başkanlığını yaptığı 216 Yapı, bu güne kadar pek çok alanda farklı yaşam projeleri üretti. Biota A.Ş. Çekmeköy ve Sancaktepe Fabrikaları, Dermocos A.Ş. Altunizade Genel Merkez Binası, Biota Vakfı Yunus Emre Kültür Merkezi, 216 Sancaktepe Konutları, 216 Butik ve 216 Koru Çekmeköy, kuruluşun hayata geçirdiği projelerden sadece bir kaçı. 

Telefon: 444 4 216

Web adresi: www216yapi.com
projeye sor