Ali Özkaya Dinar'daki yatırımları anlattı!

Ali Özkaya Dinar'daki yatırımları anlattı!

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Dinar için çalışmaya devam edeceğini söyledi. "Eski cezaevinin bulunduğu yere 200 kişilik kız öğrenci yurdu yapacağız. İlçemize 4 yıllık bir okul kazandırmak için ne gerekiyorsa yapacağız" dedi.AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Dinar için çalışmaya devam edeceğini söyledi. AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Dinar Seçim Bürosu'nda merkez bağlı mahalle ve köy muhtarlarıyla toplantı yaptı. 


Sabah kahvaltısında muhtarlarla bir araya gelen Özkaya, Dinar ve köyler için birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek hizmet etmeye devam edeceklerini söyledi. Merkez mahalle muhtarlarıyla birlikte bütün sorunları çözmek için hazır olduklarını kaydeden Özkaya, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Dinar'ımıza sizlerinde bildiği üzere, cezaevi, Trafo merkezi, Organize Sanayi Bölgesi'nin tamamlanması, Kredi Yurtlar Kurumu, Orman İşletme Müdürlüğü, SGK merkezi, yeni hastane gibi daha adını sayamadığım bir çok yatırım yapıldı. 


Yeni Dinar Devlet Hastanemizin 100 olan yatak kapasitesi 140'a çıkarılarak MR cihazının ilçemize alınmasını sağlayacağız. Bu sayede MR hizmeti için insanlarımız İsparta'ya ya da Afyonkarahisar'a gitmek zorunda kalmayacaklar. Dinar'da diğer önemli bir sorunumuz ise eğitim sorunudur. Fatih Mahallesi'nde bulunan  TOKİ  evlerinin olduğu bölgeye Anaokulu, İlkokul ve ortaokul yaparak o bölgeyi eğitim yerleşkesi haline getireceğiz. Eski cezaevinin bulunduğu yere 200 kişilik kız öğrenci yurdu yapacağız. Eski hastanemiz ise yatılı bir liseye verilecek. Bu çalışmalarımızın yanında ilçemize 4 yıllık bir okul kazandırmak için ne gerekiyorsa yapacağız. En önemli eğitim yatırımlarından olan dört yıllık üniversite ile ilçemiz gerçekten de çağ atlayacaktır."


Afyon Kocatepe Gazetesi