Altına dayalı kira sertifikası 2. etap başvurularında yarın son!

Altına dayalı kira sertifikası 2. etap başvurularında yarın son! Altına dayalı kira sertifikası 2. etap başvurularında yarın son!

Altına dayalı kira sertifikasında 9 Ekim'de başlayan 2. etap başvuru dönemi yarın sona eriyor..

Hafta sonu gezilecek 10 proje 3 site!

9 Ekim'de başlayan altına dayalı kira sertifikasında 2. etap başvuru dönemi yarın sona eriyor. Toplamda 4 etap halinde başvuruların alınacağı uygulamada vatandaşlar 2 yıl vadeli yatırım yapmış olacak.

 

Hazine tarafından yastık altında bulunan altınların ekonomiye kazandırılması amacıyla geliştirilen uygulamada vatandaşlar getirecekleri altınlarını dönem sonunda aynı miktarda altın olarak alacaklar. Bunun yanı sıra Hazine vatandaşlara yıllık yüzde 2.4 oranında getiri kazanacaklar.

 

Altına dayalı kira sertifikası 2. etap başvuru yerleri

Altına dayalı kira sertifikası 2. etap başvuruları İstanbul, Ankara, Antalya, Ağrı, Afyonkarahisar, Adana, Aydın, Balıkesir, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Denizli, Düzce, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Hatay, Iğdır, Isparta, İzmir, Kayseri, Kastamonu, Kırıklareli, Kilis, Kocaeli, Konya, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Uşak ve Yozgat illerinde Ziraat Bankası tarafından belirtilen şubelerde alınacak.

 

3. etap başvuruları 16 Ekim'de


 
İlk etap başvuruları 2-6 Ekim tarihleri arasında alınan altına dayalı kira sertifikasında 3. etap başvuruları 16-20 Ekim, 4. etap başvuruları ise 23-27 Ekim tarihleri arasında kabul edilecek.


 
Altına dayalı kira sertifikasında, 22 ve 24 ayar Cumhuriyet ziynet ve sikke altınlar, darphane altınları, külçe altınlar ve 22 ayar bilezik, kolye gibi takılar için başvuru yapılabilecek.


 
Ancak üzerinde değerli ya da değersiz taş bulunan herhangi bir altın (takı) ile Reşat Altınlar ile bankaların altın mevduat hesaplarında kaydı bulunan altınlar için başvuru yapılamayacak. 

 


Işıl Seren KESKİN/Emlakkulisi.com