Ankara'ya metrobüs geliyor!

Ankara'ya metrobüs geliyor! Ankara'ya metrobüs geliyor!

Ankara’nın Sincan ilçesinde bulunan Millet Kıraathanesi'nde gençlerle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ankara'yı bizim metrobüsle tanıştırmamız lazım. Yeni dönemde metrobüs olacak'' diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'nın Sincan ilçesinde bulunan Yavuz Sultan Selim Millet Kıraathanesi ziyaretinde gençlerle bir araya geldi. 

''Ankara metrobüsle tanışacak''

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, Ankara'da ulaşım araçlarının çeşitlendirileceğini belirten Erdoğan, "Ankara'yı bizim metrobüsle tanıştırmamız lazım. Yeni dönemde metrobüs olacak. Raylı sistemler, artı metrobüs..." diye konuştu. 

Sohbet sırasında genç bir kız Erdoğan, "Kaygılarımız var, ileride ne olacağız, iş konusunda olsun, her alanda?" sorusunu sordu. Erdoğan, "Nitelikli elemana iş kesinlikle var. Nitelikli olmayanda sıkıntı var. Bizim öyle şehirlerimiz var ki eleman bulamıyorlar. Örneğin Gaziantep. Kayseri de aynı şekilde, eleman bulamıyorlar. Böyle Türkiye'de birçok şehirlerimiz var." yanıtını verdi.

Hafta sonları okullardaki takviye kurslarıyla ilgili konuşan Erdoğan, "Milli Eğitim Bakanlığımız yeni bir düzenleme yapacak. A okulundaki öğrenci B veya C okulunda hafta sonu takviye kursuna gidecek. Oradaki öğretmenler onlara ders verecek. Kendi öğretmeni ona ders, takviye kursu vermeyecek. Bunun hazırlıkları yapılıyor. Aynı benzer şeyden buralarda da millet kıraathanelerinde rehber öğretmenler olarak böyle bir şey yapılabilir, o da bir takviyedir." dedi.