Antalya Kırcami planlarında sona gelindi!

Antalya Kırcami planlarında sona gelindi! Antalya Kırcami planlarında sona gelindi!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel yaptığı açıklamada Kırcami Planlarında sona gelindiğini müjdeledi.

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, çeşitli engellemeler ve dava süreçleriyle çözümü geciken ve kanayan bir yaraya dönen Antalya Kırcami imarında onay ve askı sürecine gelindi. Kırcami İmar Planı’nın çözüm bekleyen en önemli sorunlardan bir tanesi olduğunu söyleyen Başkan Türel, “Kırcami sorununu nihayet çözüyoruz. Bu bölgede inşallah temeller atılıp, inşaatlar yükseldiğinde bu gayretlerin sonucunu aldığımızı görmüş olacağız” dedi.

Türel gelinen son noktayı anlattı

Kırcami Planlarıyla ilgili gelinen son noktaya da değinen Başkan Menderes Türel, “Bölgede bir iki tarihi ev iddiası vardı. Bunu çözdük. Bir tane çınardan dolayı geciktirdiler. Onu da çözdük. İnşallah 24 Mayıs’ta Büyükşehir Belediyesi’ne Muratpaşa Belediyesi Kırcami’nin 18’lik Planlarını gönderiyor. Biz de bir iki haftada onayladığımız gibi askıya çıkarız. Ondan sonra kadastroda tapu işlemleri başlayacak. Kırcami Planlarıyla ilgili bu kanayan sorunu da çözmüş olacağız. Kırcami’ye hayırlı olsun, uğurlu olsun” diye konuştu.

Davalar süreci geciktirdi


Doğuyaka, Topçular, Mehmetçik, Yeşilova, Alan, Kırcami, Güzeloluk ile Zümrütova mahallelerini kapsayan Kırcami’de 30 yıldır süren imar sorunu bazı meslek odalarının açtığı davalar nedeniyle gecikmeye uğradı. Göreve geldiği günden bu yana Kırcami’nin özel bir yer olduğunu belirten Başkan Türel ‘mahkemeler nedeniyle önü tıkanan sorunun çözümü için büyük çaba harcadık. 18’lik uygulaması ilçe belediyesinde olduğu için Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ile sürekli görüşerek sorunun çözümü yönünde çabalarımız olumlu sonuçlar verdi. Bu konuda yapılan mücadele sonrasında 18 uygulamasını içeren planlar Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından onaylanmasının ardından Kırcamililerin önünde çözüm için hiç bir engel kalmayacak’ dedi.