15 / 08 / 2022

Antalya'ya şehir hastanesi müjdesi!

Antalya'ya şehir hastanesi müjdesi!

Antalya Sağlık Müdürü Ünül Hülür, il genelinde 17 sağlık yatırımında çalışmaların hızla sürdüğünü açıkladı. Hülür, şehir hastanesi için zemin etüdü yapıldığından bahsetti.Sağlık Bakanlığı yatırım programı kapsamına alınan Antalya'da bulunan sağlık tesislerinin planlanması için proje, ihale ve inşaat çalışmaları hızla devam ediyor.

TEK TEK AÇIKLADI

Antalya İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür, Manavgat 5 Nolu Aile Sağlığı Merkezi ile 112 Acil Sağlık Hizmetleri inşaatının yüzde 88'inin tamamlandığını, Sağlık Bakanlığı tarafından müdürlüğe gönderilen ihale yetkisinin ardından Antalya L1 Tipi Halk Sağlığı Laboratuvarı, Muratpaşa Güzeloba 19 Nolu ASM, Kumluca İlçe Sağlık Müdürlüğü, Muratpaşa ve Kepez Sağlıklı Hayat Merkezi, Aksu Çalkaya Aile Sağlığı Merkezi olmak üzere 1 laboratuvar, 7 aile sağlığı merkezi ile acil sağlık hizmetleri istasyonlarının proje alım çalışmalarının devam ettiğini duyurdu.

ŞEHİR HASTANESİ MÜJDESİ

Koronavirüs salgını sonucunda beklenen yatırımların Haziran'da yeniden başlamasını planladıklarını ifade eden Hülür, "Kumluca Devlet Hastanesi 50 Yataklı Ek Binası ikmal inşaat ihalesi yapıldı. 20 yataklı Antalya AMATEM ile 15 yataklı ÇEMATEM ikmal inşaat çalışmaları devam ediyor. 1000 yataklı olarak planlanan Şehir Hastanesi'nin proje ihalesi sonrasında zemin etüt çalışmaları yapılıyor. Antalya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, 150 yataklı Konyaaltı, 200 yataklı Alanya, 300 yataklı Aksu ve 100 yataklı Döşemealtı devlet hastaneleri ihale aşamasında. Bu tesisleri şehrimize kazandırmaya çalışıyoruz" dedi.