09 / 08 / 2022

Bank of America’dan resesyon şoku uyarısı

Bank of America’dan resesyon şoku uyarısı

Piyasa göstergelerinin yaklaşık üç haftadır ayı piyasasına işaret ettiğine dikkat çeken Bank of America'nın Baş Yatırım Stratejisti Michael Hartnett, faizlerin enflasyonu geriletmediğini belirterek bir resesyon şoku için hazırlanılması gerektiğini dile getirdi.Bank of America'nın Stratejisti Hartnett, S&P 500 için yarım asırdır yaşanan en kötü ilk yarının ardından piyasalar için bir resesyon şokunun başladığını söyledi.

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) agresif faiz artışlarıyla ilgili beklentilerin zirveye yaklaştığını kaydeden Hartnett, enflasyon beklentilerinin aynı şekilde ilerlemediğini ve boğa ve ayı piyasalarını öngörmeyi hedefleyen indikatörlerinin art arda üç haftadır ayı piyasasına işaret ettiğine vurgu yaptı.
 Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.