05 / 07 / 2022

Bankacılar kara kara düşünüyor! Kur korumalı mevduattan sonra enflasyon korumalı tahvil geliyor

Bankacılar kara kara düşünüyor! Kur korumalı mevduattan sonra enflasyon korumalı tahvil geliyor

Kur korumalı mevduattan sonra enflasyon korumalı tahvil yolda. Uzmanlar uyardı. İşte detaylar…2021 yılının son günlerinde hayatımıza gire kur korumalı mevduat ile ilgili soru işaretleri hala devam etmekte.

Doların 18 TL’yi görmesi ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kur Korumalı Mevduat Sistemi’ni açıklamıştı.

Bu açıklamadan sonra dolar 14 TL’lere kadar düştü. Enflasyon yüzde 70’lerdeyken faizlerin ise 20’lerde olması kafaları karıştırıyor.

Henüz kur koruma mevduat ile ilgili soru işaretleri tam olarak cevap bulmamışken, enflasyon korumalı tahvil için hazırlıklarını tamamladığı duyuldu.

Reuters ise birçok uzman ile konuşarak, kur korumalı mevduat sistemi ve enflasyon korumalı tahvil ile alakalı bilgiler ve öngörüler aldı.

Bankacılar kara kara düşünüyor! Kur korumalı mevduattan sonra enflasyon korumalı tahvil geliyorSorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.