Bartın Köyortası'ndaki tehlike oluşturan eski bina yıkıldı!

Bartın Köyortası'ndaki tehlike oluşturan eski bina yıkıldı!Bartın`da, Kılıç ailesinin oturduğu yıkılma tehlikesi bulunan 2 katlı ahşap ev, ailenin belediyenin verdiği konteynere yerleşmesinden sonra iş makinesiyle yıkıldı. Ev sahibinin bulunmadığı yıkımda polis ekipleri çevrede önlem aldı.


Bartın Belediyesi, Köyortası Mahallesi Tersane Caddesi`nde 60 yaşındaki Erdoğan Kılıç`a ait 2 katlı ahşap bina için tehlike oluşturduğu gerekçesiyle İmar Kanunu`nun ilgili maddesi kapsamında yıkım kararı aldı. Yıkım kararı aileye bildirilerek evi tahliye etmeleri istendi. Erdoğan Kılıç ve eşi, evin yakınına konulan belediyenin verdiği konteynere yerleşti. Belediye ekipleri, sabah evde kalan aileye ait eşyalar ile depo olarak kullanılan alt katta bağlı iki köpeği dışarıya çıkardıktan sonra yıkıma başladı. Ahşap bina, iş makinesiyle yıkıldı. Ev sahibinin bulunmadığı yıkımda polis ekipleri çevrede önlem aldı.


Köyortası Mahallesi Muhtarı Aysel Özveren, "Bina yıkılma tehlikesiyle karşı karşıyaydı. Biz de muhtarlık olarak belediyeye başvurduk. Çevre güvenliğini tehdit ediyordu. Ev sahipleri binadan çıkmak istemedi, ama belediye arsanın yanına onlara konteynır koydu. Ardından da yıkım gerçekleşti" dedi.


Sözcü