17 / 08 / 2022

Bingöl Kültür'deki 2. etap dönüşüm projesinde sona gelindi!

Bingöl Kültür'deki 2. etap dönüşüm projesinde sona gelindi!

Bingöl Belediyesi tarafından Kültür Mahallesi’nde uygulanacak 2. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi’nde sona gelindi. Yıllardır projenin gerçekleşmesini bekleyen vatandaşlarla önümüzdeki aydan itibaren görüşmelerin başlaması planlanıyor.Bingöl Belediyesi tarafından Kültür Mahallesi’nde uygulanacak 2. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi’nde sona gelindi. Yıllardır projenin gerçekleşmesini bekleyen vatandaşlarla önümüzdeki aydan itibaren görüşmelerin başlaması planlanıyor.


Bingöl’de ilk kez İnönü Mahallesi’nde uygulanan kentsel dönüşüm projesinde vatandaşların beklentisi karşılanamadı. Yapılmadan önce şehrin önünü tıkayacağı gerekçesiyle sık sık eleştirilere neden olan konutlar, yapıldıktan sonra da gündemden düşmedi ve projenin bu haliyle uygulanmasının hata olduğu belirtildi.


BELEDİYE TİTİZ DAVRANIYOR


Belediye, benzer hatanın Kültür Mahallesi’nde de yapılmaması için titiz davranıyor. Kültür Mahallesi’nde uygulanacak 2. etap kentsel dönüşüm projesi için Bingöllü müteahhitlere öncelik veren belediye, Şubat ayından itibaren vatandaşlarla görüşmeyi planlıyor.


“SON AŞAMAYA GELİNDİ “


30 Aralık 2015 tarihinde müteahhitlerle bir araya gelen Belediye Başkanı Yücel Barakazi, çalışmalarda son aşamaya gelindiğini belirtti. Toplantıda gelinen aşamayı değerlendirdiklerini belirten Barakazi, “Kurulan komisyon tarafından gerekli çalışmalar yapıldı. Proje ile ilgili fizibilite raporlarını istedik. Bu raporların da belediyemize sunulmasının ardından karar verilecek” dedi.


GÖRÜŞMELER ŞUBAT AYINDA


Kültür Mahallesi’nde uygulanacak proje için müteahhitlerle yapılan görüşmelerin bu ay içerisinde tamamlanması, Şubat ayında da vatandaşlarla görüşülmesi bekleniyor.


İNŞAAT SEZONUNDA PROJEYE START VERİLECEK


Belediye, çalışmaların yetişmesi durumunda önümüzdeki inşaat sezonunda projeyi başlatmayı hedefliyor.


Haber 12