Bursa Osmanlı Evleri'nin inşaatında son durum!

Bursa Osmanlı Evleri'nin inşaatında son durum! Bursa Osmanlı Evleri'nin inşaatında son durum!

Bursa İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, İznik Belediye Meclis Üyesi Ahmet Yıldırımken işleri Müdürü İsmail Acar ile birlikte Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşa edilen Osmanlı Evleri'ni ziyaret etti.Bursa İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, İznik Belediye Meclis Üyesi Ahmet Yıldırımken işleri Müdürü İsmail Acar ile birlikte Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşa edilen Osmanlı Evleri'ni ziyaret ettiler.  TOKİ  yetkilileri ile görüşen Başkan Sargrn yaptığı açıklama da" 21 Ocak 2016 tarihinde yapılan ihale kapsamında; 165 konut, 1 cami ve 4 dükkân inşaatı ile altyapı ve çevre düzenleme inşası devam ediyor. Selçuk Mahallesinde inşası devam eden 165 konutluk projede geleneksel Osmanlı ve Selçuklu mimarisi olarak tasarlanan projede araç yolları sınırlandırılarak ulaşım, ağırlıklı olarak yaya öncelikli olacak şekilde ele alındı. Cami merkeze konumlandırılırken, ticari alanlar da konutların zemin katlarında tasarlandı. Kaba inşatların bitiminden sonra TOKİ müracaatları başlayacak" dedi.A Gazete
Haber Bursa Karacabey Haber'de şu şekilde yer aldı...Bursa İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşa edilen Osmanlı evlerini inceledi. TOKi yetkilileri ile görüşen Sargın, "21 Ocak 2016 tarihinde yapılan ihaleyle 165 konut, 1 cami ve 4 dükkan inşaatı ile altyapı ve çevre düzenleme inşası devam ediyor. 


Bursa İznik Selçuk Mahallesi'ne yapılan 165 konutluk projede Osmanlı ve Selçuklu mimarisi tarzında evler yapılıyor. Projede araç yolları sınırlandırılarak ulaşım, ağırlıklı olarak yaya öncelikli olacak şekilde ele alındı. Cami merkeze yapılırken, ticari alanlar da konutların zemin katlarında tasarlandı. Kaba inşatların bitiminden sonra TOKİ müracaatları başlayacak" dedi. 


Kaba inşaat olarak 11 blok yapıldığını ve 14 blokun daha yapılacağını belirten TOKİ yetkilisi Cemal Tartar ise, 2017 yılı içersisinde kayıtların başlayacağını, taleplerin çok olması halinde kuraya tabi tutulacağmı belirtti. Bursa Karacabey Haber
Haber Bursa Haber Pazar Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...
Bursa İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşa edilen Osmanlı evlerini ziyaret etti. TOKi yetkilileri ile görüşen Başkanı Osman Sargın, "21 Ocak 2016 tarihinde yapılan ihale kapsamında 165 konut, 1 cami ve 4 dükkan inşaatı ile altyapı ve çevre düzenleme inşası devam ediyor. Selçuk Mahallesinde inşası devam eden 165 konutluk projede geleneksel Osmanlı ve Selçuklu mimarisi olarak tasarlanan projede araç yolları sınırlandırılarak ulaşım, ağırlıklı olarak yaya öncelikli olacak şekilde ele alındı. Cami merkeze konumlandırılırken, ticari alanlar da konutların zemin katlarında tasarlandı. 


Kaba inşatların bitiminden sonra TOKİ müracaatları başlayacak" dedi. Kaba inşaat olarak 11 blok yapıldığı ve 14 blok'un daha yapılacağını belirten TOKİ Firma yetkilisi Cemal Tartar ise, 2017 yılı içerisinde kayıtların başlayacağını, taleplerin çok olması halinde kuraya tabii tutulacağını belirtti. 
Bursa Haber Pazar