Büyük Kulüp gayrimenkul işine girdi

Büyük Kulüp gayrimenkul işine girdiBürokrat, siyasetçi ve işadamlarını bir araya getiren ve 6 bine yakın üyesiyle 'seçkinler kulübü' olarak anılan Büyük Kulüp'ün yönetimi, gayrimenkul işine girdi. Şirketi eski bakan Yüksel Yalova yönetecek.


Seçkinler kulübü olarak anılan Türkiye'nin ünlü bürokrat, siyasetçi ve işadamlarını bir araya getiren ve 6 bine yakın üyesi bulunan Büyük Kulüp'ün yönetimi, gayrimenkul şirketi kurdu. Büyük Kulüp Yönetim Kurulu Başkanı Duran Akbulut ve Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Yalova, üç ortakla birlikte 'İstanbul Taşınmaz Yönetimi ve Danışmanlık' şirketini kurdu.
50 bin YTL sermayeyle kurulan şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Yüksel Yalova getirildi. Yalova aynı zamanda Büyük Kulüp'ün yayını olan Cercle d'Orient'in yayın danışmanı olarak da görev yapıyor.
Şirketin ortakları arasında, protesto için Yargıtay binası önünde 'Kat İrtifakı' adlı kitabını yakmasıyla hatırlanan hukuk profesörü Etem Saba Özmen de bulunuyor.
Gayrimenkul Külliyatı adı altında on ciltlik bir eser üzerinde çalışan ve Yeditepe Üniversitesi'nde hukuk dersleri veren Prof. Özmen'in yanı sıra Tenis Eskrim Dağcılık Vakfı kurucularından Yüksek Mühendis Adem Can Şehmen ve Berat Gözde Küçük de şirketin kurucuları arasında yer aldı.

Başkan, eski bakan Yalova

Genel amaçlarının 'ithalat, ihracat, sanayi, ticaret ve enerji yatırımları konusunda kazanç elde etmek' olduğunu belirten şirket yönetimi, gayrimenkulle ilgili amaçlarını ise şöyle dile getirdi: 'Şirket, Türkiye'de gayrimenkul yatırımı konusunda görülen olumsuzlukları kaldırmak ve gayrimenkul yatırımını kurumsallaştırma yolunda faaliyet göstermek üzere kurulmuştur.
Bu konuda temel işlevi uyarınca üniversitelerle veya üniversitelere bağlı vakıflar ve döner sermaye şirketleriyle işbirliği oluşturarak çeşitli Ar - Ge faaliyetleri yapmak, yaptırmak ve destek vermek suretiyle gayrimenkul yatırımı konusunda hizmet verecek kurumsal yapıları oluşturacak.'