Cafer Özdemir kimdir?

Cafer Özdemir kimdir?

2019 yılında düzenlenecek yerel seçimlerde AKP tarafından yeniden Amasya Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen Cafer Özdemir kimdir? İşte Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir'in biyografisi...


Cafer Özdemir kimdir?

Cafer Özdemir, 1967 yılı Yozgat Yerköy doğumlu. İlkokulu köyünde tamamladıktan sonra girdiği devlet parasız yatılı öğretmen okulu sınavlarını kazanarak Manisa Salihli Lisesi'ne kayıt yaptıran Cafer Özdemir, liseden 1985 yılında mezun oldu. 

 

Bugün Amasya Belediye Başkanı olan Cafer Özdemir, 2019 yerel seçimlerinde AKP'nin Amasya Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi.

 

Cafer Özdemir, 2014'te düzenlenecek yerel seçimlerde yeniden Amasya Belediye Başkanlığı'na ikinci kez aday gösterilmişti.

 

Özdemir, 1986 yılında kazandığı Selçuk Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Harita Mühendisliği Bölümü'nü 1990 yılında bitirdi.

 

1988 yılında henüz öğrenciyken Amasya'da arkadaşlarıyla beraber bir harita mühendislik firması kurdu. Böylece üniversitede öğrendiklerini uygulamaya dönüştürme fırsatı yakalamış oldu. 1992 yılında bağımsız bir mühendislik şirketi kurarak başta Amasya merkez olmak üzere Merzifon, Suluova, Taşova, Göynücek gibi ilçe belediyeleri yanında bir çok belde belediyesine imar ve şehircilik konularında danışmanlık hizmeti verdi.

 

2003 yılında AK Parti yönetim kurulu üyesi olarak siyasete atıldı ve AK Parti Amasya İl Başkan Yardımcılığı yaptı. 2004 yılında mahalli idareler seçiminde birinci sıradan Amasya Belediyesi Meclis Üyesi seçildi ve 1 Aralık 2008 tarihine kadar Amasya Belediye Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdü. 

 

Bu tarihte görevinden istifa ederek Belediye Başkanlığı'na aday olan Özdemir, 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Seçiminde Amasya Merkezdeki oyların %40,12 sini alarak Amasya Belediye Başkanlığı'na seçilmişti.

 

Cafer Özdemir evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

 


Cafer Özdemir Amasya'nın çılgın projesini açıkladı!
Amasya Kız Meslek Lisesi inşaatında inceleme!