Ceyhan Nehri'nde kano keyfi turizmi canlandırıyor!

Ceyhan Nehri'nde kano keyfi turizmi canlandırıyor! Ceyhan Nehri'nde kano keyfi turizmi canlandırıyor!

Korkut Ata Doğa Gençlik ve Spor Kulübü, Ceyhan Nehri'nin doğal güzelliklerine dikkati çekmek amacıyla kano safari düzenledi.Etkinlikte 25 doğasever kuş cenneti havzasında kanoyla gezerek nehrin güzelliklerini görüntüleme fırsatı buldu

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Korkut Ata Doğa Gençlik ve Spor Kulübü, Ceyhan Nehri'nin doğal güzelliklerine dikkati çekmek amacıyla kano safari düzenledi.


Kırmıtlı Kuş Cenneti Havzası'nın da yer aldığı 15 kilometrelik güzergahta düzenlenen etkinlikte 25 doğasever, kuş cenneti havzasında kanoyla gezerek nehrin doğal güzelliklerini görüntüleme fırsatı yakaladı. Safari sonunda etkinliğe katılanlar kano üzerinde Türk bayrağı açtı.


Korkut Ata Doğa Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Murtaza Çil,  AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ceyhan Nehri üzerinde bulunan Kırmıtlı Kuş Cenneti'nin Türkiye'nin saklı doğal güzellikleri arasında olduğunu söyledi.


Amanos Dağları, Toroslar'ın doğu uzantısında bulunan Ala Dağlar, Çukurova ile Ceyhan ve Seyhan nehirlerinin tanıtılmasına katkı sağlamayı amaçladıklarını ifade eden Çil, şunları kaydetti:


''Ülkemizin saklı cennetlerinden olan Ceyhan Nehri ve Kırmıtlı Kuş Cenneti Havzası'nda kano safari yaparak bu yöreye ilgi uyandırmak istedik. Toplumda doğaya ilgi gittikçe artıyor. Biz de çeşitli projelerle doğaseverleri tabiatla buluşturmak için projeler yapıyoruz. Bazı projelerimizin Avrupa Birliği fonlarından desteklenmesi bizi yenilik arayışlarına sevk ediyor."   


AA

pus