Cumhurbaşkanı Erdoğan Ataşehirlilere müjdeler verdi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ataşehirlilere müjdeler verdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan Ataşehirlilere müjdeler verdi!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ataşehir Mitingi'nde halka hitap etti. Erdoğan Ataşehirlilere müjde üstüne müjde verdi...

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İstanbul'da CHP'li ilçe belediyelerinin insanımıza vermesi gereken hizmetlerin önemli bir kısmını biz hayata geçirdik. İstanbul'u ve Ataşehir'i ayağa kaldıran ne kadar proje, eser, yatırım varsa hepsinin altında bakanlıklarımızın ve Büyükşehir Belediyemizin imzası var." dedi. 

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kayışdağı Caddesi'nde düzenlenen AK Parti Ataşehir İlçe Mitingi'nde vatandaşlara hitap etti.

Önce  Marmaray  ile sonra Avrasya Tüneli ile iki kıtayı birbiriyle iki kez kendilerinin buluşturduğunu dile getiren Erdoğan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü hizmete sunduklarını, bu hizmetlerde şu anda İstanbul'a Büyükşehir Belediye başkan adayı olarak atadıkları Binali Yıldırım'ın çok emek ve gayretleri olduğunu belirtti. 

İstanbul'un, Ankara, Eskişehir, Konya, Bilecek, Kocaeli ve Sakarya ile olan bağlantılarını Yüksek Hızlı Tren'le kendilerinin sağladığını ifade eden Erdoğan, şunları söyledi;

"Dünyanın en büyüklerinden olacak İstanbul Havalimanı'nın ilk etabını 29 Ekim'de hizmete açtık. İstanbul-İzmir arasındaki mesafeyi, 3,5 saate düşürecek otoyolu etap etap hizmete açıyoruz. Bu yıl içinde de tamamlıyoruz. Bineceksin arabana 3,5 saatte İzmir. Ver elini İzmir. Bunları biz yaptık. İşte bunlarda da yine Binali kardeşimin büyük emeği var. Soruyorum, şimdi CHP'nin adayının bu işlerden anlaması mümkün mü? Çöplüğünü temizlesin, çöplüğünü. Ben ne diyorum, CHP, çöp, çukur, çamur. İstanbul'u ben de böyle aldım zaten. Çöp dağlarından aldım. Çukurlardan, çamurlardan aldım. O çöp dağlarını elhamdülillah bir yılda sildik, süpürdük. İstanbul'u biliyorsunuz, gençler bilmez ama. 18 yaşındaki genç ne bilsin. Bütün evlatlara anlatın. Hava kirliliğinden geçilmiyordu İstanbul'da. 50 bin aileye doğal gaz gidiyordu. Ben cezaevine giderken 4,5 yıl sonra İstanbul'daki doğal gazın girdiği ev sayısı 1 milyon 250 bine çıkmıştı. Hamdolsun şimdi 6,5 milyonu buldu. Neyle? AK Parti ile."

"İstanbul'un iki yakasına iki dev şehir hastanesi"

Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu'nun ve Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Balıkesir Otoyolu'nun İstanbul'u ilgilendiren kesimlerinin inşaatlarının sürdüğünü ifade ederek, şimdi üç katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesi'ni hayata geçireceklerini, Avrupa ile Asya'yı üç katlı tünelle de yine denizin altından bağlayacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dedemiz Fatih, karadan yürüttü o kadırgaları. Dedem Fatih kadırgaları karadan yürüttüğüne göre, biz de denizin altından Marmaray'la, Avrasya'yla, şimde de üç katlı tünelle yürüyoruz. İstanbul'a 19 kilometre tünel, 170 kilometrelik metro hatları inşa ettik. Şehrimizi 190 kilometrelik tünel, bin 100 kilometrelik raylı sistem uzunluğuyla inşallah dünyanın en yaygın ulaşım ağlarından birine kavuşturuyoruz." şeklinde konuştu. 

İstanbul'un iki yakasına toplamda yaklaşık 7 bin yataklı iki dev şehir hastanesi yaptıklarını, İkitelli'de bulunan Başakşehir Şehir Hastanesi'nin yapımının hızla devam ettiğini ve hastanenin gelecek yıl hizmete sunulacağını ifade eden Erdoğan, Sancaktepe'deki şehir hastanesinin de şu anda ihale aşamasında olduğunu aktardı.

"Kayışdağı'na, teleferik hattı ve seyir terası inşa ediyoruz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bilhassa Ataşehir'de yaşayanların hayatını kolaylaştıran, İstanbul'un ve ülkenin diğer yerlerine hızlı, konforlu, ferah ulaşım imkanı sağlayan pek çok projeyi kendilerinin hayata geçirdiğini dile getirerek, şunları aktardı;

"Cumhuriyet tarihinin en büyük metro yatırımı olan Kadıköy-Kartal Metro Hattı'nı sizlerin hizmetine biz sunduk, biz. Bu metro hattını Tavşantepe'ye kadar uzattık. Ümraniye-Batı Ataşehir-Göztepe ile Dullulu-Küçükbakkalköy-Bostancı metro hatlarını da yakında tamamlıyoruz. Peki bunların belediye başkanı size ne müjde veriyor? Peki Başakşehir'deki ilçe belediye başkan adayı ne müjde veriyor? Peki Bay Kemal size ne müjde veriyor? Bir şey yok ki müjde versinler. Yok bir şey. Biz ise çalışıyoruz. Dersimizi iyi çalıştık. Yine çalışıyoruz. Toplamda uzunluğu 86 kilometreyi aşan Altunizade-Ataşehir-Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattının, Zeytinburnu-Kadıköy metro hattının, Ataşehir-Ümraniye Havaray hattının ve Kadıköy-Üsküdar Havaray hattının yapımlarıyla ilgili projeleri de hazırladık. Ders çalışıyoruz ders, durmak yok, yola devam. İstanbul'un en güzel seyir noktalarından biri olan Kayışdağı'na, teleferik hattı ve seyir terası inşa ediyoruz. Biliyorsunuz Kayışdağı'ndaki Darülaceze de bu kardeşinizin eseridir. Belediye başkanıyken orayı yaptım. Kadıköy-Ataşehir-Maltepe ilçelerini etkileyen Bostancı-Kayışdağı yol ve kavşak düzenlemesini hayata geçiriyoruz. TEM ve E-5 arasındaki yeni bir koridoru nisan ayına kadar tamamlayarak Bostancı kavşağı bölgesindeki trafik sıkışıklığını rahatlatıyoruz."

Erdoğan, 10 kilometre uzunluğuna sahip Göztepe-Bostancı tünelinin plan, proje çalışmalarının sürdüğünü ifade ederek, araç kapasitesi 2 bin 73 olan Kozyatağı transfer merkezi otoparkını inşa ettiklerini söyledi. 

İlçeye 11 kilometrelik bisiklet yolu kazandırdıklarını, 21 kilometrelik bisiklet yolu daha yapacaklarını dile getiren Erdoğan, Şerifali ve Karga derelerinin ıslahını tamamladıklarını, Kurbağalıdere ve kollarındaki ıslah çalışmasının büyük bir kısmını yaptıklarını, kalanındaki çalışmaları da yakında bitireceklerini anlattı.

Erdoğan, İçerenköy ve Esatpaşa spor komplekslerinin çok yakında Büyükşehir Belediyesi tarafından ihaleye çıkarılacağını dile getirerek, "Burada sizlere de bir müjde vermek istiyorum. 30 yıllık beklenti sona eriyor. Buna dikkat edin, bu önemli bir müjde. Yeni Sahra Barbaros 5 binlik ve binlik ölçekli imar planlarını çıkardık. Senelerdir sürüncemede bırakılan bu meseleyi Büyükşehir Belediyemiz geçen hafta halletti. En büyük beklentiydi 5 binlik ve binlik, bitti. Bu çıkarıldı. Bu işler bizim işimiz. Biz dertliyiz, dertli. Biz bu millete aşığız, aşık. Laf ola beri gele yok, iş, iş, iş." şeklinde açıklamalarda bulundu. 

Ataşehir imar iskan blokları  TOKİ  tarafından yenilenecek!