Dar ve orta gelirliler TOKİ'den konut bekliyor!

Dar ve orta gelirliler TOKİ'den konut bekliyor!

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan yaptığı açıklamada , “Ülkemizin her köşesinde bilhassa dar ve orta gelir grubundaki vatandaşlarımızın bizden beklentisi yüksek. Malum olan bu gerçeği, saha ziyaretlerimizde çok daha yoğun hissediyoruz." dedi.Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, 16 Ağustos’ta Ankara’da ve 17 Ağustos’ta ise İstanbul hizmet binasında çalışan  TOKİ  ekibiyle bayramlaştı.
 
Personelinin bayramını kutlayan TOKİ Başkanı Ergün Turan, yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi.
 
Başkan Ergün Turan “Ülkemiz, ekonomik açıdan piyasa gerçekleri ve hareketleriyle uyumlu olmayan bir dalgalanma sürecinden geçiyor. Ama her zorlukta olduğu gibi bu zorlu dönemleri de omuz omuza, elbirliğiyle aşacağımıza farklı kesimlerden de herkesin inancı tamdır. Milletimiz böyle zamanları daima kenetlenerek aşmıştır. Ve samimiyetle söylüyorum, tarih boyunca olduğu gibi, güçlü ve büyük Türkiye idealimize emin adımlarla yürümekte olduğumuzdan kimsenin şüphesi olmasın. Zorlu zamanlarda milletimizin kamu kurumlarından beklentileri daha da yükselir. İdare olarak kendi sorumluluk alanımızda, güçlü ve büyük projelerimize ara vermeden devam ediyoruz. Siz de biliyorsunuz ki TOKİ, her daim vurguladığım gibi devletimizin,  milletimize dokunan “dost eli” kuruluşudur.”  diye konuştu.
 
Başkan Ergün Turan “Seçimlerden bir hafta önce Ramazan Bayramı’nda sizlerle bir araya geldiğimizde, Başbakanlık makamının kaldırılmasını takiben TOKİ’nin yeni bir makama bağlanacağını paylaşmıştım. Seçimleri takiben İdaremiz Çevre Bakanlığımıza bağlandı… Çevre Bakanlığına ise aramızdan bir ismin; TOKİ’de tecrübe kazanmış, İdareyi ve sektörü iyi bilen değerli arkadaşımız Murat Kurum’un atanmış olması, hepimizin için gurur kaynağıdır.” diye konuştu.
 
Turan, “Ülkemizin her köşesinde bilhassa dar ve orta gelir grubundaki vatandaşlarımızın bizden beklentisi yüksek. Malum olan bu gerçeği, saha ziyaretlerimizde çok daha yoğun hissediyoruz. Sizlerin ortaya koyduğu gayret ve başarı ile milletimizin sevinç gözyaşlarına ortak olmak tarifsiz bir onurdur. TOKİ’yi sektörün öncüsü yapmanın yanı sıra bir kamu idaresini Türkiye’nin Süper Markası yapan ve ülkenin başarı öyküleri arasına katan bir ekip var burada. İnanıyorum ki yeni dönemde yine elbirliğiyle hedeflerimize ve daha büyük başarılara ulaşacağız.” dedi.
 
“Bayramlar, bizi biz ve bir yapan değerler bütününü yansıtır. Bayramlar, dayanışmanın, paylaşmanın bir mutluluk kaynağına dönüştüğü, kalplerimizin sükun bulduğu, hayatımızda bereketin çoğaldığı günlerdir.  Bu bayramı da ailenizle bereket, sağlık ve mutlulukla geçirmenizi dilerim. Bayramı başka şehirlerde kutlayacak, sevdiklerini ziyaret edecek olanlara kazasız, belasız hayırlı yolculuklar diliyorum. Ailelerinize selam ve hürmetlerimi sunarken, hepinizin Kurban bayramını tebrik ediyorum.” diye konuştu.