02 / 07 / 2022

Demmer Mermer Marble İzmir Fuarı'na katıldı!

Demmer Mermer Marble İzmir Fuarı'na katıldı!

Türkiye’nin önde gelen mermer şirketleri arasında gösterilen Demmer Mermer, 27-30 Mart 2019 tarihlerinde İzmir’de düzenlenen Marble İzmir Fuarı’na katılarak son teknolojiye uygun olarak geliştirdiği ürünlerinin tanıtımını yaptı.Türkiye’nin önde gelen mermer şirketleri arasında yer alan Demmer Mermer, İzmir'de 27-30 Mart 2019 tarihlerinde gerçekleşen  Marble  İzmir  Fuarı’na katıldı. 20 yıldır Marble İzmir fuarına katılan Demmer Mermer, son teknolojiye uygun olarak geliştirdiği ürünlerini sektör profesyonellerine tanıttı.

Demmer Mermer, Türkiye’nin farklı bölgesindeki üç mermer fabrikası ve sekiz aktif ocağıyla doğal zenginlikleri Türkiye’nin yanı sıra dünyanın birçok yerine gönderiyor. Fuar kapsamında işlenmiş ve blok doğal
taşları sektör profesyonellere tanıtan Demmer Mermer, dünyada oldukça popüler olan ve ilgi gören Gri Emperador, Beyaz Dolomit ve Denizli Traverten ürünlerinin tanıtımı yaptı.

Fuar ile ilgili olarak Çin ve Amerika ile yeni iş bağlantıları sağladıklarının altını çizen Demmer Mermer Yönetim Kurulu Üyesi Ekrem Demirel, şu açıklamalarda bulundu: ”Demmer olarak oldukça yoğun bir fuar geçirdik. Marble, bizim için istikrarlı bir fuar. Sektörün en önemli ve yön veren fuarı olduğu için her sene katılım sağlıyoruz. Bu sene fuara iki markamızla katıldık. Demmer ve Emin Demirel Mermer ile tüm ürün gruplarımızla iki farklı kapalı hollerdeki standımızda ziyaretçilerimizle buluştuk. Öte yandan son teknolojiyle tasarladığımız makinelerimizle de fuarda yer aldık. Biz biliyoruz ki Ar-Ge ve inovasyon sektörde farklılaşmanın yolunu açıyor. Bu bakış açısıyla Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarımızı faaliyetlerimizin temeline alıyoruz. Bugün ihracat gelirimizin önemli bir kısmını en popüler Gri Emperador ürünümüzden elde ediyoruz. Ocaklarımızdan çıkardığımız yüksek katma değerli ürünleri ihraç ederek bir yandan dünya pazarındaki konumumuzu pekiştirmekte diğer yandan da ihracat geliriyle ülke ekonomisine önemli katkıda bulunuyoruz.”