Elazığ Emlakçılar Derneği'nden emlak danışmanlığı kursu!

Elazığ Emlakçılar Derneği'nden emlak danışmanlığı kursu! Elazığ Emlakçılar Derneği'nden emlak danışmanlığı kursu!

Elazığ Emlakçılar Derneği Mehmet Kıran, Emlak Danışmanlığı kursu açtıklarını dile getirerek, amaçlarının verilecek eğitim sayesinde sektörde çalışanların daha bilinçli hale gelerek daha iyi hizmet sunmalarını sağlamak olduğunu söyledi.


Elazığ Ekonomi Platformu (ELEP), Aralık ayı toplantısını Dönem Başkanlarından Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Elazığ Şube Başkanı Hasan Uzun moderatörlüğünde Elazığ Gıdacılar ve İş Adamları Derneğinde Gerçekleşti.

 

Toplantıya MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Hasan Uzun Elazığ Mobilyacılar Derneği Başkanı Cemil Platin, Elazığ Girişimci İş Adamları Derneği Başkanı Tarık Aşçıoğlu, , Elazığ Emlakçılar Derneği Başkanı Mehmet Kıran, , Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Osman Avcıl, Elazığ Gıdacılar Ve İş Adamları Derneği Başkanı Süleyman Kamaç katıldı.

 

ELEP Dönem Başkanlarında Hasan Uzun, Elazığ Ekonomi Platformunun kuruluş amacının Elazığ’daki farklı derneklerin bir araya gelerek kent için yararlı projelerin gerçekleştirilmesine katkı sağlamak olduğunu söyledi. Kentin sorunlarının çözümü ve yeni dünya düzenine uyumda ihtiyacı olan yatırımların hayata geçirilmesinde yürütülecek çalışmaları yakından takip ederek, en hızlı şekilde gerçekleştirilmesini sağlamak için gayreti içerisindeyiz Yatırımların takibi konusunda bir ekip oluşturarak yatırımlara öncülük etmek istiyoruz. Bir Yatırımcı İlimize Geldiği vakit bürokrasiye takılmadan her kurumdan bir görevlinin olduğu bir komisyonda bütün işlerini halletmesi ve yatırımına başlamasını arzu ediyoruz. İlimize katma değer katacak yatırımcıların getirmeyi amaçlıyoruz, bunun için Elazığ ilinin sektör analiz çalışmasını yaparak yatırımcının bir yandan işini kolaylaştıracağız, Bununla ilgi olarak ileriki zamanlarda daha somut atmayı hedeflediklerini ifade etti.

 

Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Osman Avcıl, Elazığ Ekonomi Platformu olarak Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği ile ortaklaşa olarak başlattığımız bir proje olan ve  Avrupa Birliği kriterleri içerisinde yer alan,çalışanların yaptıkları mesleğe ilişkin mutlaka bir sertifika edinme zorunluluğu bulunduğunu belirterek, sertifikasız çalışan elemanların en çok inşaat sektöründe bulunduğunu kaydetti. Ara eleman ihtiyacının karşılanması için meslek içi eğitimler verilmesi ve bu eğitimi alanların sertifika sahibi olmasının sağlanması gerektiğini belirten Avcıl,25 Mayıs 2016’dan sonra inşaatlarda sertifikasız işçi alınamayacağını İnşaat müteahhitleri Konfederasyonundan(İMKON)alınan yetki ile ELMÜTDER olarak sertifika vereceklerini ifade etti. “Olması gereken de budur. Hangi sektör olursa olsun, çalışanlar yaptığı işin eğitimini almış olmalıdır. Hem eğitim verilmeli hem de o işi yapabilmesi için sertifika şartı aranmalıdır” diye konuştu.

 

Elazığ Emlakçılar Derneği Mehmet Kıran ise Elazığ Ekonomi Platformu ile beraber Emlak Danışmanlığı kursu açtıklarını dile getirerek, amaçlarının verilecek eğitim sayesinde emlak sektöründe çalışanların daha bilinçli hale gelerek daha iyi hizmet sunmalarını sağlamak olduğunu söyledi. 


Yeni Çağ Elazığ