Elektrik akıllı sayaç tarife saatleri!

Elektrik akıllı sayaç tarife saatleri!Evindeki eski sayaç yerine akıllı sayaç taktıran aboneler, elektrik tasarrufu yapabiliyor. Bu tasarruf, sayaç ile zaman aralıklarında tüketim ölçümü yapılması ile mümkün olabiliyor. İşte elektrik akıllı sayaç tarife saatleri..


Elektrik akıllı sayaç tarife saatleri!

Evindeki eski sayaç yerine akıllı sayaç taktıran aboneler, elektrik tasarrufu yapabiliyor. Bu tasarruf, sayaç ile zaman aralıklarında tüketim ölçümü yapılması ile mümkün olabiliyor.


Akıllı sayaç ile kullanılabilen çok zamanlı tarife; günün belirlenmiş olan farklı zaman dilimlerinde tüketilen elektrik enerjisine farklı fiyat olarak uygulanan tarifesi olarak ifade ediliyor.


Bu tarife kapsamındaki abonelerin faturaları, belirlenen zaman dilimlerindeki tüketimleri ile bu zaman dilimlerinin fiyatları dikkate alınarak düzenleniyor.Elektrik akıllı sayaç tarife saatleri ise şu şekilde:


Elektrik akıllı sayaç tarife saatleri

Saat 06:00-17:00 arası gündüz,

Saat 17:00-22:00 arası puant , 

Saat 22:00-06:00 arası gece dönemi.


Günlük tüketimin düşük tarife uygulanan saat dilimi olan 22:00 - 06:00 saatleri arasına kaydırılması halinde oranda faturalarınız düşük oluyor.


Çok zamanlı tarifeden enerji almak için ne yapılması gerekir?

Çok zamanlı tarifeden enerji almak için, farklı zamanlardaki tüketimleri ölçmeye uygun elektronik sayaç temin edilmesi ve bir dilekçe ile bağlı olduğunuz Abonman Şefliğine müracaat etmeniz gerekmektedir. 


Satın alınacak akıllı elektronik sayacın mutlaka "TEDAŞ ONAYLI" olması gerekiyor. "TEDAŞ ONAYLI" olmayan elektronik sayaçlar Şirketçe kabul edilmemektedir.


Elektronik sayacın amperaj aralıkları fazla olduğundan dolayı, kısa sürede yanma riski bulunmamaktadır. Elektronik sayaçların garantileri 3-5 sene arası değişiyo. 


Haberleşme modülü olan elektronik sayaçlar, uzaktan okumaya olanak sağlıyor. 


Kesilen elektrik nasıl açtırılır?Işıl Seren KESKİN/Emlakkulisi.com