10 / 12 / 2022

Gazda tavan fiyat dönemi!

Gazda tavan fiyat dönemi!

İtalya, Polonya, Yunanistan ve Belçika'nın Avrupa Birliği (AB) içinde gaz için dinamik tavan fiyatları önermek için harekete geçtiği öğrenildi.İtalyan ajansı ANSA'nın bildirdiğine göre, İtalya, Polonya, Yunanistan ve Belçika AB'de gaz için dinamik bir tavan fiyat öneren gayri resmi bir belge imzaladılar.

Söz konusu teklifin, petrol fiyatları gibi dış parametrelere göre değiştirilebilecek merkezi bir değer belirleyebilecek bir "dinamik koridor" oluşturmayı amaçladığı kaydedildi.

Bu arada İtalya Başbakanı Mario Draghi, Çek Cumhuriyeti'nin Prag kentinde düzenlenen Avrupa Siyasi Topluluğu Konferansı'nda "Enerji, İklim ve Ekonomi" konulu bir yuvarlak masa toplantısında yaptığı konuşmada enerji kriziyle mücadelenin önemini vurguladı. 

Draghi, "Enerji kriziyle yüzleşmek için birlikte çalışmalıyız. Bunu ayrı ayrı da yapabiliriz ancak Avrupa'da birliği kaybederiz." şeklinde konuştu.
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön