Abant Tabiat Parkı nerede

Abant Tabiat Parkı nerede

Kent merkezinde 35 kilometre uzaklıkta bulunan Abant, yarıyıl tatilinde de ilgi odağı oldu. Tabiat parkındaki oteller hafta içi yüzde 80, hafta sonu yüzde 100 dolulukla hizmet veriyor.

Abant Tabiat Parkı'na yoğun ilgi!

Yarıyıl tatili için Abant'a gelen tatilciler, tehlikeli olmasına rağmen buz tutan gölün üzerinde yürüyüş yaparak fotoğraf çektirdi. Yarıyıl tatilinin başlamasıyla binlerce kişi Abant Tabiat Parkı'na akın etti.

Abant Tabiat Parkı'na 1 Ocak'ta 3 bin araç girdi!

Abant Tabiat Parkı, yılbaşı tatilinde ziyaretçilerin akınına uğradı. AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Abant tabiat parkına 1 Ocak'ta 3 bin araç giriş yaptı.

Abant Tabiat Parkı'nı geçen yıl yerli ve yabancı 400 bin tatilci ziyaret etti!

Bolu Kültür Turizm İl Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Abant'ta bulunan otellerde 2013 yılı içerisinde yerli ve yabancı olmak üzere toplam 109 bin turist konaklarken, 301 bin kişi günü birlik ziyarette bulundu.

Kırşehir'deki Aşıkpaşa Tabiat Parkı Belediyeye devredilecek mi?

31 Mart yerel seçimlerinden önce Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 10 Milyon TL'den fazla harcama yapılan ve belediyeye devredileceği açıklanan Aşıkpaşa Tabiat Parkı, seçimleri CHP kazanınca Kırşehir Belediyesi'ne devredilmedi. 10 milyonluk park ortada kaldı...

Gölcük Tabiat Parkı’nda terk edilen 25 bungalov ev ne olacak?

Gölcük Tabiat Parkı’nda 2018'de 7 milyon TL harcanarak yapılan fakat daha sonra mahkemenin yürütmeyi durdurma ve yıkılma kararı alması üzerine atıl durumda kalan 25 adet bungalov ev çürüyor. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, projeye en başından itibaren karşı çıktıklarını belirtti.

Ağaçbaşı Tabiat Parkı'na Karadeniz kültürel mimarisine uygun evler inşa edilecek!

Giresun'un Dereli ilçesi Yavuzkemal beldesinde bulunan Ağaçbaşı Tabiat Parkı'na turizm amaçlı küçük evler yapılıyor.

Sinop Bayat Yaylası 'Tabiat Parkı' ilan edildi!

Tarım ve Orman Bakanlığınca Sinop'un Durağan ilçesinde yer alan Bayat Yaylası "Tabiat Parkı" ilan edildi.

44 milli park ve 249 tabiat parkı 1 Haziran'da açılıyor!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, koronavirüs salgını nedeniyle ziyarete kapatılan 44 milli park ve 249 tabiat parkının, 1 Haziran'da yeniden açılacağını açıkladı.

Ayvalık Tabiat Parkı imara mı açılıyor?

11 Şubat 2019’da ihaleye çıkan Ayvalık Parkı için Ayvalık halkı imza kampanyası başlattı. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin ise Ayvalık Parkı’nın doğal kalmasını talep etti.

Ayvalık Tabiat Parkı ihaleye çıkıyor!

Balıkesir’de Ayvalık Tabiat Parkı 20 yıllığına kiralanması için ihaleye çıkıyor. Tarım ve Orman Bakanlığı ihaleyi 11 Şubat’ta gerçekleştirecek.

Tabiat parkı ve milli parklar artık 20 yıllığına kiralanabilecek!

Resmi Gazete'de yayımlanan "Kamulaştırma Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun kapsamında, tabiat parkı ve milli parklarda 29 yıl süreyle yatırımcılara kiraya verilen alanların kira süreleri 20 yıl olarak yeniden düzenlendi.

Tabiat parkı ve milli parklar 20 yıldan uzun kiralanamayacak!

TBMM Genel Kurulunda, Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edilerek yasalaştı. Kanuna göre, tabiat parkı ve milli parkların yatırımcılara kiralanma süreleri sözleşme düzenlendikten itibaren 20 yılı geçmeyecek...

Salda Gölü Tabiat Parkı alanı 570 dekara çıkarıldı!

Burdur Yeşilova'daki beyaz kumsalı ve turkuaz suyunun güzelliğiyle "Türkiye'nin Maldivleri" olarak bilinen Salda Gölü çevresinde bulunan Salda Gölü Tabiat Parkı alanının genişletildiği belirtildi.

Elmasburnu Tabiat Parkı için yeni ihale!

İstanbul Beykoz Riva'daki Elmasburnu Tabiat Parkı işletmesi için yeniden kiralama ihalesine çıkarıldı. Tabiat Parkı için geçtiğimiz Ocak ayında yapılan ihaleye katılım gerçekleşmemişti.

Aşıkpaşa Tabiat Parkı'nın belediyeye devri neden iptal edildi?

Aşıkpaşa Tabiat Parkı'nın Kırşehir Belediyesine devrinin Bakanlık tarafından iptal edilmesi meclis gündemine taşındı. CHP'li İlhan, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Kırşehir Aşıkpaşa Tabiat Parkı belediyeye verilmedi! 

Kırşehir'de yaklaşık 10 milyon TL'ye mal olan Aşıkpaşa Tabiat Parkı Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından belediyeye devir edilmedi. 

Abant Tabiat Parkı nerede Haberi

Abant Tabiat Parkı nerede

Bolu'nun doğal güzellikleriyle ünlü Abant Tabiat Parkı, yarıyıl tatili dolayısıyla ziyaretçi akınına uğruyor.


Kent merkezinde 35 kilometre uzaklıkta bulunan Abant, yarıyıl tatilinde de ilgi odağı oldu. Tabiat parkındaki oteller hafta içi yüzde 80, hafta sonu yüzde 100 dolulukla hizmet veriyor. 


Abant'a konaklamak ve günübirlik tatil için gelenler, buz tutan gölün çevresinde yürüyerek, kızaklarla kayarak, ata ve faytona binerek vakit geçiriyor. 


Yarıyıl tatili için çocukları Hakan ve Barış ile Abant'a gelen Tahir ve Ayşe Çetin çifti,  gölün yüzeyi buz tuttuğu için aç kalan yabani ördeklere yanlarında getirdikleri ekmekleri bıraktı. 


Ayşe Çetin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, havanın çok soğuk olduğunu belirterek, "Göldeki yabani ördekler aç kalmış. Biz de hayvanları çok sevdiğimiz için yanımızda getirdiğimiz ekmeleri ördeklere attık. Ördekler bugünü kurtardı. Yarın da başka hayvanseverler yem...