açılır kapanır izolasyon sistemi

açılır kapanır izolasyon sistemi

Ege Üniversitesi (EÜ) Türk Tekstil Vakfı Ortak Araştırma Merkezi (TAM), konut ve iş yerlerini aşırı sıcak ve soğuk havadan korumak amacıyla akıllı çatı ve güneş enerjisi kolektörü sistemi geliştirdi.

Sinpaş Ege Vadisi'nde 84 ay 0 faiz fırsatı!

3 etaptan meydana gelen Çankaya Ege Vadisi'nde 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 şeklinde daire tipleri sunuluyor. Proje gün ışığını içine alan açılır kapanır sistemiyle Ankara’nın en uzun kumsallı havuzuna sahip..

Ataköy 5. Kısım Camii'nin çatısı çöktü: Yaralılar var!

Bakırköy Ataköy 5. Kısım Camii'nde cenaze namazı kılanların üzerine, kar biriken açılır kapanır çatı çöktü. Tentenin altında kalan 10 kişi yaralandı. Yaralılar bölgedeki hastanelerde tedavi altına alındı. Olayda ilk belirlemelere göre bir kişi yaşamını yitirdi.

Harbiye Açıkhava Tiyatrosu yıkılmayacak!

Yıkılacağı iddia edilen Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nu yenileme projesi için hazırlıklar başladı. Projenin mimarı Tuncer Çakmaklı, açıkhava tiyatrosunun kesinlikle yıkılmayacağını, üzerine açılır-kapanır tavan yapılacağını söyledi.

Türk Telekom Arena'ya 13 milyon Dolar'lık çatı!

Spor Genel Müdürlüğü ile G.Saray arasında dava konusu olan açılır kapanır çatı davasında, 5 kişilik bilirkişi raporu hazırlandı. Türk Telekom Arena için istenilen açılır-kapanır çatı sisteminin yapılması halinde maliyeti 13 milyon dolar civarında olacak.

Romanya National Arena kapatıldı!

Romanya’nın UEFA standartlarındaki en büyük stadyumunun kapısına kilit vuruldu. National Arena'ya sonradan eklenen açılır kapanır çatının ruhsatı olmadığı için, İtfaiye Kurumu, stadyumu mühürledi.

Palmiye Skyroof sistemini ürün yelpazesine ekledi!

İç ve dış alanlarda mimari çözümler sunan, alanında üretici lider Palmiye, açılır kapanır Skyroof sistemini ürün yelpazesine ekledi. Skyroof, panellerinde ışıklarda kullanılan led teknolojisi sayesinde doğayı koruyor.

Bursa Endülüs Park perakendecilerle buluştu!

Bursa'nın ilk ve tek üstü açılır kapanır AVM'si Endülüs Park, bu yıl 15.si gerçekleştirilen İstanbul Perakende Günleri'nde sektörün önde gelenleri ile birlikte yerini aldı.

Vakko, Point Bornova'da mağaza açtı!

Vakko yeni mağazasını İzmir'de kapılarını açan Türkiye'nin ilk ve tek üstü açılır-kapanır alışveriş merkezi Point Bornova'da açtı.

Point Bornova'da hangi markalar yer alacak?

Avrupa ve Ortadoğu’nun üzeri açılır kapanır ilk AVM’si olan ve Kavuklar Gayrimenkul Yatırım tarafından hayata geçirilen Point Bornova AVM, yepyeni markaları bünyesinde barındıracak.

2007 yılında Türk Telekom Arena ''Gelir Paylaşımı Usulü'' ile ihale edilecek!

2007 yılında Toplu Konut İdaresi, Seyrantepe arazisi üzerinde 52 bin seyirci kapasiteli, çatısı açılır kapanır tipte stadyum yapılması işini ''Arsa Satış Karşılığı Gelir Paylaşımı Usulü'' ile ihale edecekmiş.

Tokyo Olimpiyat Stadı inşaat planında son durum!

Olimpiyat oylamasının finalinde İstanbul'u geçen Tokyo'da sıkıntı var. Önce 'şehir merkezinde' denilen tesisler 1 saatlik mesafeye taşındı.Ardından da 'çatının açılır kapanır olmasına gerek yok' kararı alındı. Şimdiyse yeni stadyum planından vazgeçildi.

Tokyo Olimpiyat Stadyumu inşaatı iptal mı edilecek?

Olimpiyat oylamasının finalinde İstanbul'u geçen Tokyo'da sıkıntı var. Önce 'şehir merkezinde' denilen tesisler 1 saatlik mesafeye taşındı.Ardından da 'çatının açılır kapanır olmasına gerek yok' kararı alındı. Şimdiyse yeni stadyum planından vazgeçildi.

Miras nerede açılır?

Miras, miras bırakanın ölümüyle açılıyor. Miras bırakanın sağlığında yapmış olduğu mirasla ilgili kazandırmalar ve paylaştırmalar, terekenin ölüm anındaki durumuna göre değerlendirilir. Peki, miras nerede açılır?

açılır kapanır izolasyon sistemi

açılır kapanır izolasyon sistemi açılır kapanır izolasyon sistemi

Merkez Koordinatörü Prof. Dr. Işık Tarakçıoğlu, yaptığı açıklamada, akıllı çatı uygulamasının temelini, donarken ısı yayan, erirken de ortamdaki ısıyı emen petrol ve tuz kökenli faz değiştiren maddelerin oluşturduğunu kaydetti.

Akıllı çatı uygulamasını, izole edilmiş polyester bilet gişesinde denediklerini açıklayan Tarakçıoğlu, "Bir metrekaresi 6 YTL olan faz değiştirici maddeleri çatıda kullandık, iyi sonuçlar aldık fakat çok sıcak günlerde yetersiz kaldığını gördük. Biz de sistemin üstüne yerleştirilecek açılır kapanır izolasyon sistemini geliştirdik" diye konuştu.

TAM'ın geliştirdiği sistem kapsamında, havanın aşırı sıcak olduğu yaz günlerinde faz değiştirici maddelerin üstünde yer alan ve strafordan oluşan izolasyonu kapattıklarını, yaz gecelerinde ise açtıklarını kaydeden Tarakçıoğlu, bu şekilde sıcak havanın etkisini dört ile beş derece arasında azaltabildiklerini söyledi.

Işık Tarakçıoğlu, "Kış günlerinde ise...