Almanya konut fiyatları

Almanya konut fiyatları

Bundesbank tarafından yayınlanan rapora göre; koronavirüs salgınında Alman şehirlerinde yüksek konut fiyatlarına etkisinin sınırlı olduğu belirtildi.

Almanya'da konut kiralarının artması protesto edildi!

Almanya Leipzig'de dar gelirlilerin yaşadığı bölgedeki konutlara yüksek gelirlilerin yerleşmesiyle konut kiralarının artmasının protesto edildiği bir gösteride polis ile göstericiler arasında arbede yaşandı. 

Almanya'da konut fiyatları tavan yaptı!

Almanya'da konut fiyatları tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüse rağmen arttı. Fiyat artışına en büyük sebep düşük faiz gösterildi.

Berlin'de kiralar arttı!

Almanya’nın büyük şehirlerinde kiralar ortalama yüzde 2.3 artarken, konut fiyatları yüzde 6,7 yükseldi. Jones Lang LaSalle adlı danışma şirketinin verdiği bilgiye göre, kira artışında Berlin ilk sırada yer alıyor.

Almanların yüzde 47,5'i ev sahibi!

Almanya Federal İstatistik Ofisi'nin (Destatis) yayınladığı verilere göre, Almanya'da vatandaşların sadece yüzde 47,5’inin kendi sahibi olduğu evinde yaşıyor.

Almanların yarısından fazlası kirada!

Alman vatandaşların sadece yüzde 47,5’si kendi sahibi olduğu meskeninde ikamet ediyor...

Almanya'da konut kiralarındaki artış protesto edildi!

Almanya'da özellikle büyük kentlerde artan konut kiraları protesto edildi. Birçok örgütün çağrısıyla başkent Berlin'de gerçekleştirilen gösteride binlerce kişi Alexander Meydanı'ndan Karl-Marx-Allee Caddesi ve Warschauer Caddesi üzerinden Kreuzberg semtine yürüdü.

Almanya’da konut fiyatları yüzde 8.2 arttı!

Almanya’da emlak fiyatları ve kira artışı durmak bilmiyor. 2018 yılında ülkede konut fiyatları yüzde 8.2 oranında artış gösterdi.

Almanya'da konut yardımı zamlanıyor!

Almanya'da 1 Ocak 2020'den itibaren, konut yardımı artılacak. İki kişilik bir hane için ortalama 140 euro olan yardımın 190 euroya çıkartılması planlanıyor.

Almanya konut fiyatları yüzde 50 arttı!

Almanya'da emlak piyasası büyük bir çıkmaza girdi. Konut krizinin yaşandığı ülkede konut fiyatları son 3 yılda yüzde 50 arttı.

Almanya'da 1,9 milyon kişi uygun fiyatlı konut bulamıyor!

Almanya'da yapılan bir araştırma, ülkedeki büyük bölgelerde yaklaşık 2 milyon kişinin uygun fiyatlı kiralık ev bulamadığını ortaya çıkardı. 

Almanya'da konut fiyatları tavan yaptı!

Almanya'da konut fiyatları tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüse rağmen arttı. Fiyat artışına en büyük sebep düşük faiz gösterildi.

Almanya'da konut fiyatları el yakıyor! 

Almanya’da nüfusu bir milyonun üzerinde olan Berlin, Hamburg, Münih ve Köln’de konut fiyatları çok yükseldi. Yükselen konut fiyatlarıyla, çalışanların ev alması neredeyse imkansız hale geldi...

Almanya'dan sonra konut fiyatları en çok İzmir'de artıyor!

Konut fiyatları dünyada Almanya’dan sonra en çok İzmir’de artıyor. Yetkililer bu durumunda iklimden yaşam maliyetlerine, trafikten güvenliğe kadar pek çok kriterin etkili olduğunu söylüyor.

Almanya’da konut fiyatları yüzde 8.2 arttı!

Almanya’da emlak fiyatları ve kira artışı durmak bilmiyor. 2018 yılında ülkede konut fiyatları yüzde 8.2 oranında artış gösterdi.

Almanya konut fiyatları yüzde 50 arttı!

Almanya'da emlak piyasası büyük bir çıkmaza girdi. Konut krizinin yaşandığı ülkede konut fiyatları son 3 yılda yüzde 50 arttı.

Vadistanbul'da konut fiyatları 507 bin liradan başlangıç gösteriyor!

Vadi İstanbul projesi Artaş Grup, Aydınlı Grup ve Keleşoğlu ortaklığı imzası taşıyor. Vadistanbul'da konut fiyatları 507 bin liradan başlangıç gösteriyor. Projede 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 daireler mevcut...

Yeni konut fiyatları, yüzde 13,55 arttı!

Mortgage Uzmanı Garanti’nin desteğiyle Reidin.com ve GYODER tarafından hazırlanan emlak endekslerinin 2014 Ocak ayı raporu yayınlandı. Türkiye genelinde yeni konut fiyatları, yüzde 13,55 oranında arttı

Konut fiyatları fırladı!

Dövizdeki aşırı artış nedeniyle inşaat sektöründe yükselen maliyetlerin proje detaylarında kalite kaybına yol açabileceği ve başlayan projelerde de teslim tarihini uzatabileceği bildirildi. Konut fiyatları fırladı...

Sarıyer Maritza Loft konut fiyatları!

Sarıyer Maritza Loft konut fiyatları bilgisi için haberimizden faydalanabilirsiniz. 1,5 yıl sonra tamamlanacak olan Maritza Loft Evleri Sarıyer projesinde 330 adet daire yer alıyor...

W Roof güncel konut fiyatları! 195 bin liraya!

W Roof güncel konut fiyatları 195 bin lira ile 506 bin lira arasında değişiyor. Kurtköy W Roof projesinde konutlar 2015 yılı Aralık ayında teslim ediliyor...

Batışehir projesinde konut fiyatları 200 bin TL'den başlıyor!

Yüzde 1 KDV oranı uygulanan Batışehir projesinde konut fiyatları 200 bin TL'den başlıyor. Batışehir Ege Yapı Group, Emlak Konut GYO ve Emlak Pazarlama ortaklıgıyla hayata geçiriliyor...

Maritza Loft Sarıyer konut fiyatları!

Maritza İnşaat tarafından konumlandırılan ve İstanbul Avrupa Yakası Sarıyer'de yükselen Maritza Loft Sarıyer konut fiyatları nı haberimizde bulabilirsiniz. Maritza Loft Sarıyer Evleri'nde 1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon daire seçenekleri yer

Park Kilya Evleri'nde konut fiyatları 350 bin dolar! Yeni proje!

İstanbul Avrupa yakası Sarıyer' de inşa edilen Park Kilya Evleri Gökkar İnşaat tarafından hayata geçiriliyor. Park Kilya Evleri'nde konut fiyatları 350 bin dolardan başlangıç gösteriyor...

Almanya konut fiyatları Haberi

Almanya konut fiyatları

Almanya Merkez Bankası (Bundesbank), Alman ekonomisine yönelik Şubat ayı raporu yayınlandı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Bundesbank raporunda, Kovid-19 salgınının geçen yıl Alman şehirlerinde yüksek konut fiyatlarına etkisinin sınırlı olduğu belirtilerek, şehirlerdeki emlak fiyatlarının halen yüzde 15 ila 30 “aşırı değerli” olduğu kaydedildi.

Almanya'da ekonomi, koronavirüs salgınının neden olduğu sağlık ve ekonomik kriz nedeniyle 2020'de yüzde 5 küçülerek, 10 yıldır devam eden büyüme trendine son vermişti.

Almanya'da kira ve temel yardımda muafiyet sınırı...