antalyada turist yoğunluğu azaldı

antalyada turist yoğunluğu azaldı

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜFOFED) Başkanı Osman Ayık. bu ay ve sonrasında turizmde iç pazarda yaşanacak artışın, yabancı turist sayısındaki kayıpları kapatmasının imkânsız olduğunu söyledi.

5 maddede arsa payı ve sayı çoğunluğu gerektiren kararlar!

Konut Siteleri Yönetimleri Danışmanı Nihat Dönmez, "5 maddede arsa payı ve sayı çoğunluğu gerektiren kararlar" konulu yazısını Emlakkulisi.com okurları için kaleme aldı. İşte Nihat Dönmez'in yazısı...

Vergi dairelerinde hafta sonu yoğunluğu!

Vergi ve borç yapılandırmada borç taksit ödemeleri için son gün 1 Mart Pazartesi. Yoğunluğun engellenmesi için bugün vergi daireleri açık olacak. Borçlarını ödemek ve yapılandırmak isteyenler sabah 07.30'dan itibaren sıraya girdi ve uzun kuyruklar oluşturdu.

Banka ve tapu işlemlerinde düşük faiz yoğunluğu!

Koronavirüs salgını sürecindan sonra yeni normale geçiş süreciyle birlikte konut kredilerindeki indirim konuta olan talebi artırdı. Konut satışında yaşanan yoğunluk sebebiyle, banka ve tapu işlemleri uzuyor...

İnşaat sektöründe yakın izlemedeki kredi yoğunluğu arttı!

İnşaat sektöründe yakın izlemedeki kredi yoğunluğu arttı. Genele bakıldığında yakın izlemedeki kredilerde yüzde 244 artış yaşandı... 

Noter ve tapu kadastrolarda 'konut kredisi fırsatı' yoğunluğu!

Kamu bankaları tarafından hayata geçirilen düşük faizli konut kredisi, noterlerde ve tapu kadastro müdürlüklerinde uzun kuyruklara sebep oldu. Uygun faiz oranlarıyla konut almak isteyen vatandaşlar, kampanyaya yoğun ilgi gösterdi...

Kentsel dönüşümde 5,8 yoğunluğu!

5,8 büyüklüğündeki deprem İstanbullulara kentsel dönüşüm gerçeğini bir kez daha hatırlatırken, evlerini güvenli hale getirmek isteyenler soluğu belediye ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri’nde aldı. 

Kocasinan Belediyesi'nde yapı ruhsatı yoğunluğu yaşandı!

Kocasinan Belediyesi, 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren yürürlüğe giren Yapı Denetim Mevzuatındaki değişiklikler ve Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği dolayısıyla yoğunluk yaşadı.

Yabancıya konut satışında bölgesel bazda yaşanan yoğunluğu dağıtmalıyız!

Hasanoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasanoğlu, "Yabancıya konut satışında, İstanbul genelinde bölgesel bazda yaşanan yoğunluğu sektörümüz adına Avrupa Yakası’na doğru dağıtmamızın faydalı olacağını düşünüyoruz" dedi...

Mevlüt Uysal: İstanbul'da trafik yoğunluğunu yüzde 17 azalttık!

İBB Başkanı Uysal, İstanbul'da ulaşımın akıllanması için yaptıkları yatırımlar sayesinde, şehir trafiğindeki yoğunluğu yüzde 17 azalttıklarını ifade etti..

İstanbul Yeni Havalimanı'nda ilk sefer yoğunluğu!

Açılışına 16 gün kalan İstanbul Yeni Havalimanı'nda her şey hazır. 31 Ekim'de ilk tarifeli seferi yapılacak havalimanında TK2141 sefer sayılı Ankara uçağında bulunmak isteyen yolcular yer dolu uyarısıyla karşılaştı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde imar barışı yoğunluğu!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "imar barışı" düzenlemesinden yararlanmak için adreslerini kayıt altına almak isteyen Ankaralılar, yoğunluk yaşatıyor. 

Vergi dairelerinde son gün yoğunluğu!

Kamuya ait olan borçların yapılandırılmasına yönelik başvuru süresinin bugün itibariyle sona ermesi sebebiyle vergi dairelerinde yoğunluk yaşanıyor.

Pendik Belediyesi'nde imar barışı yoğunluğu!

Pendik Belediyesinin ana binasında kurulan İmar Barışı Masası'ndaki yoğunluğu azaltmak amacıyla Pendik'e ikinci barış masası noktası daha kuruldu.

antalyada turist yoğunluğu azaldı Haberi

antalyada turist yoğunluğu azaldı

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜFOFED) Başkanı Osman Ayık. bu ay ve sonrasında turizmde iç pazarda yaşanacak artışın, yabancı turist sayısındaki kayıpları kapatmasının imkânsız olduğunu söyledi. Sabah'a konuşan Ayık, bugün Antalya'da turizmin gelecek vizyonuna ilişkin önemli konu başlıklarını gündeme getirecekleri bir toplantı düzenyeceklerini belirtti. Ayık, turizmciler olarak yeni hükümetten beklentilerini açıklayacaklarını ifade etti. Turizmde kötü geçen bir sezonla sıkıntıların kısa vadede çözülmesinin çok zor olduğunu vurgulayan Ayık. "Antalya bu ay itibarıyla yabancı turist sayısında 130 bin ekside. Bu ay da böyle devam ederse iç pazarda yaşanacak artış turizmcileri kurtaramaz. Sadece Antalya değil kıyıların tümünde sıkıntı var" diye konuştu. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın vabancı ziyaretçi giriş-çıkış verilerine göre, Antalya'ya gelen yabancı turist sayısı Ocak-Mayıs 2015 döneminde bir önceki yıla göre 272 bin...