Arap yatırımcılar 2b arazileri

Arap yatırımcılar 2b arazileri

2B arazileri yerli ve yabancı inşaatçıların iştahını kabarttı. Türk müteahhitlerin yanı sıra Körfezli yatırımcılar da 2B arazilerini yakın markaja aldı. Yerlilerle işbirliği yapan yabancı firmalar, yasal sürecin tamamlanmasının ardından lüks konut yapmayı

AVM’lere Asyalı ve Arap yatırımcılar talip!

Her türlü saldırıya rağmen ekonomisini ayakta tutmayı başaran Türkiye’ye yabancı yatırımcının da iştahı kabardı. Arap ve Asyalı yatırımcılar, bitmiş AVM’leri almak için görüşmelere hız verdi.

Arap yatırımcı kentsel dönüşüme geliyor!

Pendik’te Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesini hayata geçiren Masar İnşaat’ın Başkanı Ghassan “Ortadoğulu yatırımcılar olarak Türkiye’yi çok seviyoruz. Arap yatırımcı kentsel dönüşüme girmek için fırsat bekliyor” şeklinde konuştu.

Konut yatırımında hedef Arap yatırımcılar!

Büyüme hedefini Körfez ülkelerinde belirleyen Beytürk İnşaat  İstanbul, Bursa ve Yalova'da gerçekleştirdiği projeler özellikle Arap konut alıcıları tarafından yoğun talep görüyor. 

Arap yatırımcılar 3 milyar dolarlık yatırımla Türkiye'de!

"BADEER 1. İş Dünyası ve Yatırım Fırsatları Zirvesi" kapsamında 40’dan fazla ülkeden 300’e yakın yabancı yatırımcı 100’ün üzerindeki yerli yatırımcıyla bir araya geldi. Zirvede, bine yakın 500 görüşme gerçekleşti.

Arap yatırımcılar 3 milyar dolarlık yatırımla Türkiye'ye geliyor!

İstanbul’da 40’tan fazla ülkeden 200’e yakın yabancı yatırımcıyı yerli yatırımcılarla buluşturacak Badeer Zirvesi’nde 3 milyar dolarlık yatırımın Türkiye’ye yapılması ve 1 milyar dolarlık yatırım fonunun da hayata geçmesi planlanıyor.

Araplar Ordu'dan ev alıyor!

Ordu'dan ev alan Arapların sayısı her geçen gün artıyor. Arap yatırımcılar, bölgeden 3 yılda 98 adet gayrimenkul satın aldı.

Arap emlakçı Türk gayrimenkulü alıyor!

Yılda 15 binin üzerinde konut projesinin yabancılara satıldığı Marmara Bölgesi'nde Arap yatırımcılar, maliyetleri düşürebilmek için arazi yatırımlarına ilgi gösteriyorlar.

Körfezli yatırımcılar İstanbul'a geliyor!

Bu yıl 12.’si düzenlenecek Gayrimenkul Fuarı ve Arap – Türk Zirvesi’nde Körfez bölgesinden toplam büyüklüğü 22 milyar doları aşan firmaların yöneticileri ve yatırımcılar İstanbul’a geliyor.

Fatsa ve Ünye'de Arap yatırımcılar için toplu konut yapılıyor!

Körfez ülkelerinden son yıllarda Ordu’yu ziyaret eden Arap turistlerin sayısında ciddi oranda artış yaşanıyor. Tapu kadastro kayıtlarına göre, Ordu’da 2017 yılında 45 yabancıya mülk satışı gerçekleştirildi. 

Araplar, Kanal İstanbul'a finansman sağlamak istiyor!

Bahreyn İslami Bankası Üst Yöneticisi Jarrar, Kanal İstanbul'la ilgili "Arap yatırımcılar, bu gibi projelere devlet tahvili, sukuk gibi enstrümanlarla yatırım yapmak ister" şeklinde ifadelerde bulundu. 

Körfez'den 3. havalimanı ve Kanal İstanbul'a yakın markaj!

Türkiye’deki mega projeler yabancı yatırımcının da iştahını kabarttı. Türkiye’d konut yatırımı yapmak isteyen Arap yatırımcılar İstanbul Yeni Havalimanı ve Kanal İstanbul gibi dev projeleri yakından takip etmeye başladı.

Karabük ve Bartın Arap yatırımcıların radarında!

Karabük ve Bartın’a gelen Arap yatırımcılar, turizm alt yapısını görmek ve turizm yatırım imkanlarını öğrendi. Yatırımcılar bölgede otel yatırımı yapmak istediklerini açıkladı.

Yedi Mavi projesi Expo Turkey by Qatar 2017'de görücüye çıktı!

Yedi Mavi, Kata Expo Turkey by Qatar Fuarı’ndaki yerini aldı. Körfez ülkeleri ve Arap yatırımcılar başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından gelen yatırımcıların bir araya geldiği fuarda Zeytinburnu sahilinde yükselen Yedi Mav’ projesi de görücüye çıktı.

Arap yatırımcılar 2b arazileri

Arap yatırımcılar 2b arazileri Arap yatırımcılar 2b arazileri

2B arazileri yerli ve yabancı inşaatçıların iştahını kabarttı. Türk müteahhitlerin yanı sıra Körfezli yatırımcılar da 2B arazilerini yakın markaja aldı. Yerlilerle işbirliği yapan yabancı firmalar, yasal sürecin tamamlanmasının ardından lüks konut yapmayı planlıyor.


İstanbul'daki 2B arazilerine tapu verilme sürecinin başlamasıyla birlikte müteahhitler de projeleri için vatandaşların kapısını çalıyor. Yerli müteahhitlerin yanı sıra yabancı inşaat firmaları da arsa satın almak ve kat karşılığı sözleşme için görüşmeler yapıyor. Beykoz, Göktürk, Kemerburgaz, Paşaköy gibi doğal güzelliklerin korunduğu bölgelerde prestijli konut üretimi için yatırımlar planlanıyor. Yerli firmalarla işbirliği yapan yabancı inşaat firmaları, konut metrekare birim fiyatlarının yüksek olduğu yerlere dönük projeler geliştirmeyi amaçlıyor. Kuveyt ve Bahreyn'den gayrimenkul geliştirme için teklif veren firmaların yanı sıra, Suriyeli girişimcilerin bir araya gelerek kurduğu inşaat grubu 2B arsalar...