01 / 02 / 2023

brent petrol

brent petrol

ABD Enerji Enformasyon İdaresi'nin yayınladığı Ekim 2022 Kısa Dönem Enerji Görünümü Raporu'nda, bu sene için Brent türü ham petrolün ortalama varil fiyatının 102,09 dolar olacağı tahmin edildi. Bu sayı eylül ayı raporunda ise 104,21 dolardı.

Brent petrolde düşüş! Akaryakıta indirim mi geliyor?

OPEC+’a ait olan üyelerinin petrol üretiminde kısıtlama kararının ardından yükselişe geçen brent petrol fiyatları haftayı yüzde 3,11 düşüş ile kapattı. Yaşanan düşüş ile birlikte benzin ve motorin fiyatlarına indirim beklentisi oldu. İşte detaylar…

Petrol fiyatı üç haneli rakamlara ulaşacak

OPEC'in günlük petrol üretimini azaltma kararının ardından brent petrolün fiyatının 100 doların üzerine çıkması beklentisi yükseldi. İşte uluslararası finans kuruluşlarının petrol fiyatları ilgili tahminleri...

Akaryakıt ne kadar oldu? Benzin ve motorin 5 Ekim 2022 güncel fiyatları..

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor. Bununla birlikte 6 Ekim Perşembe gününden itibaren geçerli olmak üzere; benzinde 74 kuruş, motorinde 1 lira 39 kuruş zam geldi.

Akaryakıt fiyatları bu olaya kilitlendi! OPEC’ten 2 yıl sonra bir ilk!

Kaynaklardan elde edilen bilgilere göre; Suudi Arabistan ve Rusya liderliğindeki 23 ulustan oluşan OPEC+ ittifakı 2 yıl aranın ardından ilk kez yüz yüze toplanma kararı aldı. Toplantının amacının ise fiyatlarda son zamanlarda yaşanan düşüşü durdurmak…

Avrupa’dan Rus petrolü için gerilimi artıracak hamle

Avrupa Birliği ülkeleri Rus petrolüne tavan fiyat uygulanmasını da içeren yeni bir yaptırım paketini teklif etti. Yaptırımların kapsamının genişletilmesi Moskova'nın 7 milyar Euro ihracat gelirinden mahrum kalmasına neden olacak.

Aylık 250 bin tonluk dizel yakıt için imzalar atıldı

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ulusal petrol şirketi ADNOC ile Alman petrol şirketi Wilhelm Hoyer GmbH & Co. KG (Hoyer) 2023 süresince aylık 250 bin tonluk dizel yakıt tedariki konusunda anlaşma sağladı.

Akaryakıta güçlü zam sinyali! Brent petrol yükseldi! Benzin, LPG, Motorin ne kadar olacak?

Brent petrolün varili fiyatı belli oldu. Uluslararası piyasalarda petrol 90,47 dolardan işlem görüyor. Peki benzin fiyatları bugün ne kadar? Bugün benzin, LPG, Motorin ne kadar?

Brent petrolde iniş çıkış devam ediyor! Brent petrol fiyatı bugün ne kadar oldu?

Brent petrolün varil fiyatı bugün, uluslararası piyasalarda 92,53 dolardan işlem görüyor.

Petrolü hareketlendirecek hamle: Tam 10 milyon varil!

ABD Enerji Bakanlığından yapılan son açıklamada, ham petrol tedarik etmek için 10 milyon varile kadar yeni bir satış bildiriminin yayımlandığı kaydedildi. Öte yandan brent petrolün varil fiyatı, günü 91,35 dolar seviyesinde tamamladı.

Petrolün fiyatı her geçen gün düşüyor! Akaryakıta indirim mi gelecek?

Brent petrolün varil fiyatında 19 Eylül’de güne başlangıç rakamları belli oldu. Brent petrolün varil fiyatı, uluslararası piyasalarda 91,31 dolardan işlem görmekte. İşte detaylar…

Dalgalı seyirde yatırımcı ne yapmalı? İşte 10 önemli tavsiye

Milliyet Gazetesi Yazarı Zeynep Aktaş, borsada bankacılık rallisi özelinden hareketle sert hareketlerin olduğu ortamda yatırımcının nasıl korunacağı sorusunu masaya yatırdı.

Ünlü bankalardan son dakika petrol açıklaması! Brent petrolde neler oluyor?

Küresel bankacılık devleri Morgan Stanley ve UBS, bu sene için ham petrol fiyatlarına ilişkin tahminlerini aşağı çekti. İşte merak edilen o ayrıntılar...

Brent petrolün varil fiyatı revize edildi! 91,51 dolardan işlem görmeye başladı

Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda 91, 51 dolardan işlem görmeye başladı. İşte detaylar…

OPEC+ kararı çıktı! Günlük 100 bin varil kesintiye gidecek! Brent petrol fiyatı ne olacak?

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubundan Ekim ayı için karar çıktı. OPEC Ekim ayında günlük 100 bin varil azaltma kararı aldı.

Brent petrolün varil fiyatı 80 doların altına indi!

Brent petrolün varil fiyatı, talep endişelerinin güçlenmesiyle uluslararası piyasalarda 80 doların altına düştü.

Petrol fiyatlarına Çin etkisi! Brent petrol düşüyor! 7 Kasım 2022 brent petrol varil fiyatı

Petrol fiyatları bugün, Çin'de "sıfır vaka" politikasına devam edileceğine ilişkin açıklamanın ardından artan talep endişelerinin etkisinden dolayı düşmeye başladı. Peki bugün brent petrol ne kadar? Bren petrolün varil fiyatı kaç dolar? İşte brent petrol varil fiyat listesi 7 Kasım 2022.

Emtia piyasasında ralli! Altın, dolar, Brent petrol, buğday fiyatları sarsıldı!

Geçtiğimiz hafta emtia piyasasında resmen ralli yaşandı. Altın, dolar, Brent petrol, buğday fiyatları sarsıldı. İşte emtia piyasasındaki son durum...

Brent petrol fiyatları atak yaptı! Brent petrol varil fiyatı 4 Kasım 2022 ne kadar oldu? İşte brent petrol varil fiyatı

Brent petrol varil fiyatı 4 Kasım 2022 gününde atağa geçti. Brent petrolün varil fiyatı  yatırımcıların küresel ekonomik yavaşlamaya yönelik  endişelere karşı enerji arzı için sıkılaşan görünümü tartmasıyla yükselişe geçti. İşte 4 kasım 2022 brent petrol fiyatı.

Brent petrol düştü! Brent petrolün varil fiyatı ne kadar oldu? 3 Kasım 2022 brent petrol varil fiyatı

Brent petrol varil fiyatı bugün düşüşe geçti. Dün 96,16 seviyesinden kapanış yapan brent petrol bugün yüzde 0,44 azaldı. Peki bugün brent petrol ne kadar? Brent petrolün varil fiyatı kaç dolar? İşte 3 Kasım 2022 brent petrol varil fiyatı.

Brent petrol gaza bastı gidiyor! 100 dolara ramak kaldı! Akaryakıt fiyatları ne olur?

Son dakika brent petrol fiyatları gaza bastı gidiyor. Yurt dışı piyasalarda yükselişe geçen brent petrol varil fiyatı 100 dolara ramak kaldı. Peki akaryakıt fiyatları ne olur? Akaryakıta zam gelecek mi? Brent petrolde son dakika gelişmeleri.

Petrol fiyatları kritik karar öncesi yükseliyor! Brent petrol bugün ne kadar? 1 Kasım 2022 brent petrol varil fiyatı

Amerika Merkez Bankası faiz kararı öncesi petrol fiyatları yükselişe geçti. Peki bugün brent petrol ne kadar? Petrolün varili kaç dolar oldu? 1 Kasım 2022 brent petrol varil fiyatı.

Brent petrolde son durum! Beklenen zam kapıda! İşte 31 Ekim 2022 brent petrol varil fiyatı

Brent petrol haftanın ilk işlem günü düşüşe geçti. Akaryakıt fiyatlarını belirleyen brent petrolün dalgalı seyri ile beklenen zam da kapıya dayandı. Peki bugün brent petrol ne kadar? Brent petrol kaç dolar? İşte 31 Ekim 2022 brent petrol varil fiyatı.

Brent petrol bugün ne kadar? Bugün brent petrolün varili kaç dolar? 28 Ekim 2022 brent petrol fiyatı

Piyasalardaki sıkılaşmanın etkisi ile, güçlü güçlü dolar kuru ve  güçlü ABD ihracatı ile birlikte dün petrol yükselişe geçti.  Peki brent petrol bugün ne kadar? Bugün brent petrolün varili kaç dolar? 28 Ekim 2022 brent petrol fiyatı...

Brent petrolde son durum ne? Brent petrol bugün kaç dolar? 27 Ekim 2022  

Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda bugün 93,55 dolardan işleme geçti. İşte detaylar…

Brent petrol bugün kaç dolar? Brent petrolde son durum ne? 26 Ekim 2022

Brent petrolün varili bugün uluslararası piyasalarda 90,89 dolardan işleme giriyor. Dün 92,48 dolara kadar çıkan Brent petrolün varil fiyatı, günü 91,74 dolar seviyesinde bitirdi. İşte detaylar…

Benzin, motorin, LPG fiyatları düşecek mi? Akaryakıtta petrol etkisi! Opet, BP, PO, Shell 25 Ekim 2022 fiyat listesi

Brent petrol ve dolar/TL kuru ile hareket eden benzin fiyatı ve motorin fiyatlarında geçen hafta oldukça hareketli bir seyir izlendi. Peki bugün benzin, motorin ve LPG litre fiyatı hangi şehirde kaç TL oldu? Akaryakıtta son dakika fiyatları il il ne kadar? İşte 25 Ekim 2022 fiyat listesi

Akaryakıt fiyatlarında düşüş sinyali? Brent petrolde deprem!

Akaryakıt fiyatlarındaki iniş çıkış devam devam ederken Brent petrol şu sıralarda ise 90,41 dolardan işlem görüyor. İşte detaylar…

brent petrol Haberi

brent petrol

Ekim 2022 Kısa Dönem Enerji Görünümü Rapor'unda, Batı Teksas türü ham petrolün varil fiyatının da bu sene için 95,74 dolar olacağı öngörüldü. WTI'nın varil fiyatı eylül ayında 98,07 dolar olarak tahmin edilmişti.

Gelecek sene ise Brent türü ham petrolün varil fiyatının 94,58 dolar, WTI türü ham petrolün varil fiyatının ise 88,58 dolar olması planlanıyor.

PETROL ÜRETİMİNDE YÜKSELİŞ ÖNGÖRÜSÜ

Rapora nazaran, ABD'de günlük ortalama ham petrol üretiminin bu sene yaklaşık 11 milyon 750 bin varil olması umut ediliyor. Geçen yıl bu miktar, ortalama 11 milyon 250 bin varil olarak hesaplanmıştı

Üretimin 2023 yılında ise 2019'un üstün dereceli üretim seviyesi olan 12 milyon 300 bin varili aşarak 12 milyon 360 bin varile çıkabileceği hesaplanıyor.

Küresel petrol arzının bu yıl günde yaklaşık 99 milyon 900 bin varil...