Çamlıca Teleferik hattı

Çamlıca Teleferik hattı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin metro projeleri 2016'da hız kazanıyor. İstanbullular önümüzdeki yıl 2 yeni metro hattına kavuşacak. Belediye 3 yeni metro hattıyla bir teleferiğin de temelini atacak.

Dubai'ye yüksek hızlı teleferik hattı geliyor!

Birleşik Arap Emirlikleri başkenti Dubai’de yüksek hızlı teleferik hattı inşa edilecek. Çift yönü hat üzerinde her yönde saatte 8.4 bin yolcunun taşınabilecek...

Gölcük’teki bungalov ve otel projesini mahkeme durdurdu!

Bolu'nun doğa harikası Gölcük Tabiat Parkı’nda 19 odalı dağ köşkü ve 25 bungalov projesini mahkeme durdurdu. Mahkeme proje kapsamında yapılacak olan dağ kızağı ve teleferik hattı projesinin durdurulması talebini ise reddetti.

Ayder’e teleferik hattı yapılacak!

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde yerli-yabancı binlerce turisti ağırlayan Ayder Yaylası’nın da yer aldığı Kaçkar Dağları Milli Parkı’na 37 kilometrelik teleferik hattıyla kayak tesisi yapılacak. 

Amasya teleferik projesi YİD ihalesi 14 Ağustos'ta!

Amasya Belediyesi, şehir merkezi ile Ferhat Tepesi arasında 1.488 metre uzunluğundaki teleferik hattı için YİD ihalesi yapacak. İhale 14 Ağustos'ta gerçekleşecek..

İstanbul'da 12 yeni teleferik hattı geliyor!

İstanbulluların hizmet etmek üzere planlanan 12 yeni teleferik hattının inşaatı 2019 sonrasında başlayacak. Peki 12 yeni teleferik hattı sizin evinizin oradan geçiyor mu?

Karadeniz'in en uzun teleferik hattı tamamlandı!

Trabzon'un Beşikdüzü ilçesinde kurulan Karadeniz'in 3 bin 600 metre ile en uzun mesafeli teleferik projesi tamamlandı. 

Büyükçekmece Sahili-TÜYAP teleferik hattı için düğmeye basıldı!

Yıllardır İstanbul’un gündeminde olan eski İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın teleferik projelerinden biri hayata geçiriliyor. Büyükçekmece Sahili ile TÜYAP arasında yapılacak teleferik hattı projesinin ihalesi yapıldı. 

Altunizade-Çamlıca Metro Hattı inşaatı başlıyor!

Çamlıca Camii'ne kadar uzanacak Altunizade-Çamlıca Metro Hattı'nın izin süreci tamamlandı. Metro için inşaat sürecine geçildi..

Eyüp-Pierre Loti-Miniatürk Teleferik Hattı'nda 2. ihale bekleniyor!

2 kilometre uzunluğundaki Eyüp-Pierre Loti-Miniatürk Teleferik Hattı'nda ikinci ihalenin açıklanmasını bekleniyor. 

Altunizade-Çamlıca metrosu için düğmeye basıldı!

Altunizade-Çamlıca Metro Hattı için ihale hazırlıkları başladı. Altunizade-Çamlıca Metrosu 2019 yılının sonunda hizmete açılacak..

Trabzon’a 5 ayrı teleferik hattı‎!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, şehir genelinde üzerinde çalışılan beş ayrı teleferik projesi hakkında açıklamalar yaptı.

Eyüp-Pierre Loti-Miniatürk Teleferik Hattı'nın ihalesi yarın!

Eyüp-Pierre Loti-Miniatürk Teleferik Hattı'nın ihalesi yarın saat 11:30'da gerçekleştirilecek. 420 günde tamamlanması planlanan hattın saatte bin 500 yolcu taşıması bekleniyor.

Altunizade-Çamlıca metro hattı imar planı tadilatı askıda!

Üsküdar İlçesi, Altunizade - Çamlıca Camii Raylı Sistem Hattı Projesine ilişkin imar planı tadilatı bugün askıya çıktı..

Çamlıca Teleferik hattı

Çamlıca Teleferik hattı Çamlıca Teleferik hattı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş'ın 'Her Yere Metro Her Yerde Metro' sloganıyla başlatılan metro çalışmaları 2016'da hız kazanıyor. Önümüzdeki yıl içinde, Asya Yakası'nda halihazırda devam eden metro projeleri tamamlanacak, her iki yakada 3 yeni metro hattının da temelleri atılacak. İki kıtayı ilk kez teleferikle bağlayacak Mecidiyeköy-Zincirlikuyu ve Çamlıca Teleferik hattının da temelleri 2016 içinde atılacak. Yatırım bütçesini 2015 yılına göre 2016'da yüzde 32 artıran İBB'nin 16 milyarlık yatırım paketinin büyük kısmını ulaşım hizmetlerine ayıracağı öğrenildi.


TELEFERİK HATTI GELİYOR

İBB, dünyada benzeri olmayan Mecidiyeköy-Zincirlikuyu ve Çamlıca Teleferik hattının inşası için önümüzdeki yıl çalışmalara başlayacak. Çamlıca Cami'nin de açılacağı 2016 yılında Avrupa Yakası'ndan ulaşımı kolaylaştırmak için 10 kilometrelik teleferik hattı inşa edilecek. Her iki kıta arasında yolculuk süresini 22 dakikaya indiren...