03 / 07 / 2022

çiğli çamur tesisi

çiğli çamur tesisi

İzmir Büyükşehir Belediyesi dev tesisi, 18 Ocak tarihinde devreye alacak. Dev çürütme ve gaz toplama tankları ile uzay üssünü andıran tesisin açılış töreni ise Şubat ayında gerçekleştirilecek.

Şişli Belediyesi'nden 11.4 TL'ye 10 yıllığına kiralık akaryakıt istasyonu!

Şişli Belediyesi, akaryakıt ve LPG satış istasyonu, market, araç yıkama tesisi ve benzer eklentilerini içeren 4 bin 202 metrekarelik taşınmazı 11 milyon 400 bin TL'ye 10 yıllığına kiraya verecek.

Çiğli Pelikan Sosyal Tesisi için geri sayım başladı!

ÇİĞLİ Belediyesi, Evka- 2 Semti'ndeki Pelikan Sosyal Tesisi'nin inşaatı tamamlandı, çevre düzenlemesi devam ediyor. Çiğli Belediye Başkanı Arslan, vatandaşların aileleriyle beraber gidebilecekleri nezih mekanlar açmaya özen gösterdiklerini söyledi.

Çiğli İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi’ne ek ünite inşa ediliyor!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Çiğli İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi’nin kapasitesini yüzde 36 oranında artıracak belediye 88.4 milyon liralık ek ünitelerin inşaatını hızla tamamlıyor.

Sevda Tepesi ve Şişli Endüstri'nin planları iptal!

Üsküdar Sevda Tepesi'nin turizm tesisi olmasını hedefleyen 1/1000 ve Şişli Endüstri Meslek Lisesi'nin AVM olması ile ilgili plan değişikliği Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi'nin açtığı davalar sonucu iptal edildi.

Çiğli Atıksu Tesisleri'nin kapasitesi artırılıyor!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Çiğli Atık Su Arıtma Tesisi"nin kapasitesini yüzde 36 oranında artıracak 4. Faz ünitelerinin temelini attı. Törende konuşan Başkan Kocaoğlu. farklı konularda çok önemli mesajlar verdi.

Çiğli Atık Su Arıtma Tesisi'nin 4. fazının temeli atıldı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Çiğli Atık Su Arıtma Tesisi'nin kapasitesini yüzde 36 oranında artıracak 4. Faz ünitelerinin temelini attı. Törende konuşan Başkan Kocaoğlu, farklı konularda çok önemli mesajlar verdi.

Karşıyakalılar evlerini Çiğli'deki Atık Su Arıtma Tesisi yüzünden satıyor!

İzmir Karşıyaka 'nın Bahçelievler semtinde oturan vatandaşlar, kentin lağım atıklarını Çiğli'deki Atık Su Arıtma Tesisi'ne pompalayan Atık Su Pompa İstasyonu'ndan çevreye yayılan kokuya isyan ediyor

Çiğli atık su arıtma tesisinde 88 milyon TL'lik kapasite artışı!

Sığlaşan İzmir Körfezi'ni eski günlerine döndürmek amacıyla TCDD işbirliği ile rehabilitasyon projesini hayata geçirmek için ÇED onayı bekleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi. Çiğli Atık Su Arıtma Tesisi'nin kapasitesini artırıyor.

Milli Emlak'tan Şişli ve Silivri'de 39 milyon 234 bin 76 TL'ye satılık 6 arsa!

İstanbul Defterdarlığı Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı; Şişli ve Silivri'de yer alan spor tesisi ve sağlık tesisi imarlı 6 arsayı ihaleye çıkarıyor. İhale; 7 Mayıs'ta yapılacak

Çiğli Belediyesi'nin şantiye tesisi tamamlandı!

Çiğli Belediyesi'nin Uğur Mumcu mahallesinde projelendirdiği belediye şantiye tesisi tamamlandı. Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak, 4 bloktan oluşan şantiye tesislerindeki son düzenlemeleri, belediye teknik ekipleriyle inceledi.

Çiğli Çamur çürütme tesisi Ocak'ta hizmete girecek!

Çiğli Atıksu Arıtma Tesisi sahasında 30 bin metrekarelik alanda temeli atılan ve 61.5 milyon liraya mal olan "Çamur Çürütme ve Kurutma Tesisi"nin "Kurutma" bölümü Mayıs ayında devreye girerken, çürütme tankları da tamamlandı.

Çiğli Atık Su Arıtma Tesisi'nin 4'üncü etap inşası ihalesi gerçekleşti!

Çiğli Atık Su Arıtma Tesisi'nin 4'üncü etap inşası ihalesi, 2'si yabancı 13 firmanın katılımıyla dün gerçekleştirildi, en düşük teklifi 88 milyon 447 bin lira ile Atlı İnşaat, Silahtaroğlu Yol Yapı A.Ş. ile Barankaya İnşaat iş ortaklığı verdi.

Çiğli Atık Su Arıtma Tesisi 30 Ekim’de uluslararası ihaleye çıkıyor!

“Büyük Körfez Projesi” kapsamında “yüzülebilir körfez” hedefine ulaşmak için yatırımlarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, Çiğli Atık Su Arıtma Tesisi’nin kapasitesini günde artırabilmek için 30 Ekim’de uluslararası ihaleye çıkıyor.

çiğli çamur tesisi Haberi

çiğli çamur tesisi


İzmir Büyükşehir Belediyesi, arıtma tesislerinden çıkan günlük 800 ton çamuru 4 kat azaltacak ve yüzde 92 oranında kurutacak dev tesisi, 18 Ocak tarihinde  devreye alacak. Dev çürütme ve gaz toplama tankları ile uzay üssünü andıran tesisin açılış töreni ise Şubat ayında gerçekleştirilecek.  


Büyük çevre yatırımlarıyla öne çıkan İzmir Büyükşehir Belediyesi, arıtma tesislerinde biriken çamurların doğaya zarar vermeden toplanması ve kokunun önlenmesi için iddialı bir yatırıma daha imza attı.  2012 Mayıs ayında Çiğli Atık Su Arıtma Tesisi sahasında 30 bin metrekarelik alanda temeli atılan ve 61.5 milyon liraya mal olan “Çamur Çürütme ve Kurutma Tesisi”nin “Kurutma” bölümü Mayıs ayında devreye girdi. Çapı 30, yüksekliği 29 metre olan 4 adet çürütme tankı; çapı 27 metre, yüksekliği 14 metre olan 2 adet...