esenler otogarı kapacak mı

esenler otogarı kapacak mı

Yıllardır tartışma konusu olan 15 Temmuz Şehitler Otogarı'nın akıbeti bugün belli olacak.

15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda dönüşüm başladı!

15 Temmuz Şehitler (Esenler) Otogarı’nın işletmesini kazanan İBB iştiraki Boğaziçi Yönetim AŞ alanda dönüşüm çalışmalarına başladı. Otogarda metruk binalar yıkıldı ve yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Esenler Otogarı'nı İBB İştiraki İBB iştiraki Boğaziçi Yönetim AŞ işletecek!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin mülkiyetinde olan 15 Temmuz Şehitler (Esenler) Otogarı’nın işletmesini ihaleye çıkardı. Yapılan ihaleyi yıllık 27 milyon TL bedelle İBB iştiraki Boğaziçi Yönetim AŞ kazandı.

Esenler Otogarı'ndaki metruk yapılar yıkıldı!

İBB tarafından devralınan 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nın alt katlarındaki metruk ve amacı dışında kullanılan alanların yıkımı tamamlandı....

Esenler Otogarı'nda yıkım başladı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin devraldığı 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda (Esenler Otogarı) yıkım ve temizlik çalışmalarına başlandı. Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İstanbul Otogarı'nda dönüşümü başlattık'' dedi.

Esenler Otogarı işletmecileri Ekrem İmamoğlu ile masaya oturmak istiyor!

Yap-işlet-devret süresi bitince Esenler Otogarı İBB’ye devredildi. Buradaki işletmeciler ise sorunlarının çözülmesini ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile masaya oturmayı istiyor: 2 bin 24 işyerinin yaklaşık olarak 100 milyon doları burada yatıyor.

Esenler Otogarı'nın taşınma sürecini önemsiyoruz!

İBB Başkanı İmamoğlu, "Biz bu otogarın yeni bir otogara taşınması sürecini önemsiyoruz. Yeni otogarın hem Bayrampaşa'da hem Harem'de nerede olması konusunda ortak karar alacağız" dedi...

Esenler Otogarı İBB Emlak Müdürlüğü'ne geçti! 

Esenler Otogarı İBB Emlak Müdürlüğü'ne geçti. Yüzlerce dükkan, ofis ve yazıhane bulunan otogardan dev kira geliri bekleniyor. 

15 Temmuz Demokrasi Otogarı 15 gün içinde boşaltılacak!

Saraçhane’deki başkanlık binasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Esenler 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nın 15 gün içinde boşaltılacağını açıkladı.

İBB'den Esenler otogar yönetimine ihtarname: 3 gün içinde teslim edin!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, sözleşmenin bitmesine rağmen Esenler Otogarı'nın işletmesini devretmeyen yönetime, ihtarname gönderildiği belirtildi.

Esenler Otogarı teknokente dönüşecek!

Esenler Otogarı'nı, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydın ile birlikte gezen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, otogarı teknokente dönüştüreceklerini söyledi.

Esenler Otogarı'nın akıbeti belli oluyor!

Yıllardır tartışma konusu olan 15 Temmuz Şehitler Otogarı'nın akıbeti bugün belli olacak.

Esenler Otogarı taşınacak ve dönüşecek!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Esenler Otogarı'nı, hızlıca taşınma ve dönüşmesini yapıp, yüksek teknoloji merkezine dönüştüreceklerini söyledi.

15 Temmuz Şehitler Otogarı'nın yeni işletmecisi kim olacak?

İstanbul Esenler'deki 15 Temmuz Şehitleri Otogarı'nın işletme süresi 4 Mayıs'ta doldu. Otogarın yeni işletmecisinin kim olacağı ise merak konusu...

esenler otogarı kapacak mı

esenler otogarı kapacak mı esenler otogarı kapacak mı


Yıllardır tartışma konusu olan 15 Temmuz Şehitler Otogarı'nı 25 yıldır işleten Uluslararası Anadolu ve Trakya Otobüsçüler Derneği’nin sözleşmesi 5 Mayıs 2019 tarihinde doldu. Sözcü gazetesinden Özlem Güvemli'nin haberine göre, otogarın, yeni otogar yapılıncaya kadar 5 seneliğine İBB şirketlerinden İSPARK’a devredilmesi gündemde. Otogarın nasıl ve kim tarafından işletileceğine ilişkin kararın bugünkü İBB Meclisi’nde gündeme gelmesi bekleniyor.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun teknoloji üssüne dönüştürerek “Akla ve bilime peşkeş çekeceğini” açıkladığı, Bayrampaşa'daki otogarın bugün İBB Meclisi'nde konuşulması bekleniyor. İmamoğlu'nun Harem Otogarı ile birlikte şehir dışına taşınacağını belirttiği Bayrampaşa Otogarı'nın nasıl işletileceği konusu sözleşmenin dolması sebebiyle bir süredir tartışma konusuydu. Bugünkü mecliste karara bağlanması için meclise havale edilmesi beklenen teklif, İBB Başkanlığı Emlak Yönetimi Daire Başkanlığı tarafından hazırlandı. Başkanlık makamına yazılan 8 Temmuz 2019 tarihli teklif...