facebook kripto para diem

facebook kripto para diem

ABD'li sosyal medya şirketi olan Facebook, bu yıl sonunda 'Diem' adını taşıyan proje ile kripto para piyasasına girecek.

JP Morgan, ABD'de kripto para fonlarını bireysel müşterilere açan ilk banka oldu!

ABD'nin en büyük bankaları arasında yer alan JP Morgan, varlık yönetimi kısmındaki tüm müşterileri için kripto para birimi fonlarına erişim sağlayacağını resmen açıkladı.

Kripto para madenciliğindeki kısıtlamaları enerjide dışa bağımlılık tetikliyor!

Enerjide dışa bağımlılığın kripto para madenciliğindeki kısıtlamaları tetiklerken, tasarruf sahiplerinin de tasarruflarını kripto borsaları üzerinden yurt dışına çıkarmasına neden olduğu belirtildi.

Etherum’un kurucusu kripto para piyasasından çekiliyor!

Bitcoin'in sonrasında en değerli ikinci kripto para birimi Ethereum'un kurucu ortağı Kanadalı Anthony Di Iorio, kripto para borsasından çekilme kararı aldı.

Kripto para ticareti yapan her 10 kişiden 4'ü kadın!

Kripto para kullanımı üzerine yapılan kapsamlı bir araştırma, Türkiye'de kripto paralara olan ilginin ne kadar arttığını ortaya koydu.

SPK’dan kripto para piyasalarına mesaj!

SPK Başkan Yardımcısı Ali İhsan Güngör, düzenleyici otoritenin kripto para piyasaları hakkında bazı çalışmalar yürüttüğünü belirtti. Güngör, platform kuruluşunda yapılacak denetimlerin ve varlıkların hükümlerinin tutulması konusunun düzenlemenin temel unsurlarını oluşturacağını belirtti.

UBS'den kripto para alanlara uyarı geldi!

İsviçre'nin en büyük bankalarından biri olan UBS, yatırımcılara kripto para birimlerinden uzak durmalarını tavsiye etti.

İran, en fazla kripto para üreten ülkelerden oldu!

İran, indirimli elektrik tarifeleri sebebiyle Çin, Rusya, ABD, Kazakistan, Kanada ve İzlanda'yla beraber en çok kripto para üreten 7 ülke arasında oldu.

Kripto para piyasalarında hareketlenme ne zaman başlayacak?

Zengin olmak için kripto paralara yatırımda bulunanlar, son 2.5 aydır karalar bağladı. Oysa kripto paralar 2021'e iyi başlamıştı. Peki kripto para piyasalarında ne olacak?

Kripto para borsası Kraken o ücreti almayacak!

Son zamanların gündem konuları arasında yer alan kripto para borsalarının en büyüklerinden biri olan ABD'li Kraken mevduat ücretlerini almayacak.

Kripto para borsası Huobi'den kripto para türevlerinde işlem yapma yasağı!

Kripto para borsası Huobi tarafından, Çinli yatırımcılara kripto para türevlerinde işlemler gerçekleştirilmesine yasak getirdi.

Meksikalı milyarderden Bitcoin adımı: Bankamda kripto para kullanılabilecek!

Meksika'daki en zenginler kişilerden biri olan milyarder yatırımcı Ricordo Salinas Pliego, kripto para piyasalarıyla ilgili dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Meksikalı milyarder "Ben ve bankam Meksika’da Bitcoin’i kabul eden ilk banka olmak için çalışıyoruz" dedi.

Kripto para mağduru hakkını Kamu Denetçiliği Kurumu'nda arıyor!

Son zamanların sık sık gündeme gelen kripto paralar yeni mağduriyetler yaratmaya devam ediyor. Son olarak bir kripto para mağduru KDK'ye başvurdu.

İran'da kaçak faaliyet gösteren kripto para madenciliği çiftliği kapatıldı!

İran Tahran'da kaçak faaliyet gösteren kripto para madenciliği çiftliği kapatıldı...

facebook kripto para diem Haberi

facebook kripto para diem

Facebook, kripto para piyasasına gireceğini duyurudu. CNBC'ye açıklamalarda bulunan bir kaynak, 'Diem' ismi verilen projenin yıl sonunda hayata geçirileceğini belirtti. 

Sputniknews'de yer alan habere  göre; Kripto paranın üretimi ve dağıtımı konusunda ise, Swiss Diem Association isimli kuruluş sorumlu olacak.

Diem'in deneme aşamasında her bir stablecoin ABD dolarına eşitlenecek. Diem'in ayrıca, müşterilere para transferi veya satın alma konularında da olanaklar sunacağı öğrenildi.

Facebook, geçen sene 'Libra' isimli bir projesini de duyurmuştu fakat hükümetler ve para otoritelerinden gelen eleştiriler netincesinde proje 'rafa kalkmıştı'. Diem'in ise, Libra'nın başarısızlığının ardından Facebook'un 'yeni isimle' yola güçlü bir şekilde devam etmesi manasını taşıyor.

Libra'nın yaşadığı başarısızlıkta, şirketle ilgili ortaya çıkan güvenlik endişeleri de büyük pay sahibi.  Şirket CEO’su Ran Goldi de, CNBC'ye yaptığı açıklamada Diem Association'un bazı büyük değişiklikler...