Gaziantep İline Yönelik TÜİK İstatistikleri

Gaziantep İline Yönelik TÜİK İstatistikleri

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Gaziantep Bölge Müdürlüğü, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığında "Gaziantep İline Yönelik TÜİK İstatistikleri" konulu bir bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Düzce'de planlanan ve yarım kalan yatırımlar mecliste!

2019 yılı için Düzce iline yönelik planlanan ve yarım kalan yatırımlar meclis gündemine taşındı. CHP'li Bakan, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Gaziantep'te inşaat sektörü semineri düzenlendi!

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Gaziantep Şubesi, meslek içi eğitimler kapsamında üyelerine yönelik "Şantiye şefinin cezai sorumlulukları" konulu eğitim semineri gerçekleştirildi. 

Gaziantep Mavikent 5. Etap'ta 1.151 konut sahibini buldu!

Gaziantep Şahinbey Belediyesi imzası ile Mavikent 5. Etap kapsamında dar gelirli vatandaşlara yönelik inşa edilen 1.151 konut, kurayla sahiplerine teslim edildi...

Gaziantep Nizip Caddesi'nde kentsel dönüşüm başlıyor!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan Nizip Caddesi Kentsel Dönüşüm Projesi'ne yönelik yürütülen çalışmalarda gelinen son nokta vatandaşlarla paylaşıldı. 

Gaziantep Engelsiz Yaşam Merkezi Ekim'de açılacak!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından 2018 Ekim ayında hizmete açılacak olan Engelsiz Yaşam Merkezi’ndeki işitme, konuşma ve zihinsel engellilere yönelik özel eğitim bölümleri farkındalık oluşturacak. 

Gaziantep'te gazeteciler için yapılan konutlar Şubat'ta teslim!

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay, kentteki gazetecilere yönelik hayata geçirilen toplu konut projesinin Şubat'ta teslim edileceğini söyledi.

Iconova Gaziantep örnek daire!

Iconova Gaziantep projesinde daire fiyatları 837 bin TL'den başlıyor. Geniş ailelere yönelik tasarlanan projede 3+1'den 8+1'e kadar tüm daire tipleri yer alıyor. İşte Iconova Gaziantep örnek daire görselleri..

Adana'nın banliyö projeleri meclis gündeminde!

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Adana iline yönelik banliyö projelerine ve banliyö sistemi bulunan illere ilişkin Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'a 5 soru sordu..

Gaziantep Çocuk Kütüphanesi açılıyor!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından çocuklara yönelik Türkiye’nin ilk uygulamalı “Çocuk kütüphanesi” açılıyor.

Gaziantep Mavikent Konutları'na 33 günde 32 bin kişi başvurdu!

Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde dar gelirli vatandaşlara yönelik yaptırılacak bin konut için gerçekleştirilen 33 günlük ön başvuru sürecinde 32 bin 120 kişi müracaat etti.

İşte Gaziantep ve Urfa'ya yapılacak TOKİ projeleri!

Gaziantep ve Urfa az ve orta gelir grubuna yönelik konut talebinin en yüksek olduğu iki il. İşte bölgeye yapılacak yatırımlar ve Kuzey Şehir projesi kapsamında yapılan beyin fırtınası ve Arama Konferansı’ndan kısa notlar...

TOKİ Gaziantep projesindeki 6 sorun Meclise taşındı!

Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ, Gaziantep'teki şehit ve gazi ailelerine yönelik TOKİ projesine ilişkin sorunları Meclise taşıdı. Gökdağ, sorularını Başbakan Ahmet Davutoğlu'na iletti..

TUİK'te Gaziantep verileri konuşuldu!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Gaziantep Bölge Müdürlüğü, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığında "Gaziantep İline Yönelik TÜİK İstatistikleri" konulu bir bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Gaziantep İline Yönelik TÜİK İstatistikleri

Gaziantep İline Yönelik TÜİK İstatistikleri Gaziantep İline Yönelik TÜİK İstatistikleri

Kurum, kuruluş ve üniversitelerle işbirliğine büyük önem veren TÜİK Gaziantep Bölg'e Müdürlüğü, kurum hakkında farkındalık oluşturmak, işbirliği ve iletişimi artırmak amacıyla gerçekleştirdiği toplantılardan bir yenisini Büyükşehir Belediyesinde yaptı. Toplantıya, Belediye Başkam Fatma Şahin, Genel Sekreter Deniz Köken, Genel Sekreter Yardımcısı Dr. G. Serdar Tolay, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. M. Abdullah Aksoy ile Halkla İlişkiler Daire Başkanı Fatih Ermevdan, TÜİK'ten ise Gaziantep Bölge Müdürü Orhan Deha Dede, idareci ve uzmanlar katıldı. Toplantı boyunca yapılan sunumda TÜİK'in görev ve yetki alanları, misyon ve vizyonu, yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler, TÜİK Gaziantep Bölge Müdürlüğü olarak yapılan çalışmalar. Veri Araştırma Merkezi (VAM) ve Özel Bilgilendirme Sistemi (ÖBS) konularında bilgiler aktarıldı. Sunumun büyük bir bölümünde ise Gaziantep iline ait nüfus, göç, demografi...