28 / 06 / 2022

Gaziantep OSB istihdam artışı

Gaziantep OSB istihdam artışı

Gaziantep’te 130 bin kişiye istihdam sağlayan Organize Sanayi Bölgesi, 5’inci kısmın da faaliyete girmesiyle birlikte istihdam sayısını 200 bine çıkaracak.

Kütahya Altıntaş Zafer OSB'de 8 firmaya yer tahsisi!

Kütahya'nın Altıntaş ilçesinde bulunan Zafer OSB’de birçok firmaya yer tahsis edildi. Toplam 348 milyon liraya ulaşan yatırım bedeliyle kurulması planlanan fabrikalarda 3 bin 335 yeni istihdam sağlayacak. 

Diyarbakır Karacadağ OSB için ilk adım atıldı!

Diyarbakır'da yaklaşık olarak 10 bin kişilik istihdam sağlayacak olan Karacadağ OSB için düğmeye basıldı...

Mardin 2. OSB'de yatırımcılar yer tahsisi için sıraya girdi!

Mardin'in istihdam ve ekonomisine ciddi katkı sağlaması planlanan ve ilk etapta 5 bin kişinin istihdam edileceği 2. OSB'de yatırımcılar yeni yer tahsisi için sıraya girdi.

Gaziantep 5. OSB'de 10.4 milyon TL'ye icradan satılık fabrika!

Gaziantep İcra Dairesi, Gaziantep 5. Organize Sanayi Bölgesinde 18.977 metrekare arsa üzerine kurulu fabrika ve üzerindeki yapıları 10 milyon 425 bin TL'ye satıyor. Gayrimenkulün ihalesi 11 Şubat 2021 günü gerçekleşecek.

Adnan Ünverdi: OSB'de yer bulamıyoruz!

Pandemide ihracatını artıran tek şehir olduklarını söyleyen Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, "OSB'de yer bulamıyoruz" dedi.

Edirne Keşan OSB 2023'te faaliyete geçecek!

Edirne'nin Keşan ilçesinde 2023 yılında faaliyete geçmesi planlanan ve çok sayıda kişiye istihdam sunacak olan Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB), gıda alanında bölgenin "üretim üssü" olması amaçlanıyor.

Gaziantep 3. OSB'de 16.7 milyon TL'ye icradan satılık fabrika!

Gaziantep İcra Dairesi, Gaziantep 3. Organize Sanayi Bölgesi'ndeki kargir fabrika binası ve sosyal tesisi icradan satışa çıkardı. Gayrimenkulün satış bedeli 16 milyon 728 bin 474 TL olarak belirlendi.

Nizip OSB'de 15.6 milyon TL'ye icradan satılık fabrika!

Nizip İcra Dairesi, Gaziantep İl, Nizip İlçesi'nde bulunan Nizip OSB'de 44 bin 317 metrekare arsa üzerinde bulunan fabrika binası ve müştemilatını 15 milyon 615 bin 890 TL'ye satıyor.

Cengiz Şimşek: Gaziantep OSB'de fabrikalar kapanmadı, yeni tesisler açıldı!

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi (GAOSB) Başkanı Cengiz Şimşek, 43 milyon 250 bin metrekare alanla Türkiye’nin en büyük OSB’sine sahip olduklarını söyleyerek, ''Pandemi nedeniyle kapanan fabrikamız olmadığı gibi bu süreçte yeni açılan tesislerimiz var” açıklamasında bulundu.

Gaziantep OSB'de açılışı yapılan 300 fabrika meclis gündeminde!

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'nde açılışı yapılan 300 fabrikaya dair çeşitli iddialar meclis gündemine taşındı. Saadet Parti'li Karaduman, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Eskişehir OSB'de 8 ayda 37 yatırımcıya arsa tahsis edildi!

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB), yılın 8 ayında 37 yatırımcıya 765 bin metrekare arsa tahsis edildi. OSB'ye ait 32 milyon 406 bin metrekare alanda faaliyette bulunan 642 tesiste 45 bin kişi istihdam sağlıyor.

Gaziantep'te 15 milyar TL yatırımla 300 fabrika açıldı!

Gaziantep'teki organize sanayi bölgelerinde yapımı sona eren ve hizmete giren 300 fabrikanın resmi açılışı yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Toplamda 15 milyar liralık yatırım bedeliyle hizmete giren bu fabrikalarda, 45 bin vatandaşımız doğrudan istihdam imkanına kavuştu" dedi.

Eskişehir OSB'de 30 yeni yatırımcı için yer tahsis edildi!

EOSB Başkanı Küpeli, Eskişehir OSB'de bu yıl yer tahsis edilen 30 girişimcinin, yatırımlarının hayata geçirilmesiyle 1500 kişi için istihdam yaratacağını kaydetti.

Gaziantep OSB istihdam artışı Haberi

Gaziantep OSB istihdam artışı

Gaziantep’te 130 bin kişiye istihdam sağlayan Organize Sanayi Bölgesi, 5’inci kısmın da faaliyete girmesiyle birlikte istihdam sayısını 200 bine çıkaracak.


Anadolu Kaplanları'nın memleketi Gaziantep, binlerce kişiye yeni iş kapısı açacak. Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Deniz Köken, Türkiye'nin en büyük üretim merkezlerinden olan Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'nin bu yıl önemli ölçüde tamamlanacak olan 5'inci kısmının da faaliyete girmesiyle 70 bin kişiye daha istihdam olanağı sağlayacağını söyledi. Köken, 4 ayrı bölgede faaliyet gösteren OSB'de halen 130 bin kişinin istihdam edildiğini belirtti.


200 BİN İSTİHDAM

Gaziantep'in, sanayi ve ticaret yapısıyla Türkiye ekonomisinde önemli bir yeri bulunduğuna dikkat çeken Köken, "Coğrafi konumu bakımından bölgeler arasında bir köprü gibi duran Gaziantep her şeyden önce OSB'si ile bir ticaret merkezidir. 5 bölgeden oluşan bu ticaret merkezinde halen...