Hafriyat dökümleri

Hafriyat dökümleri

Ankara'da inşaatlardan çıkan hafriyatların dökülmesine ilişkin işlemler, Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla 29 yıllığına ANFA A.Ş'ye verildi. Meclisten geçen karara göre hafriyat kamyonlarına çip takılacak ve kaçak hafriyatın önüne geçilecek...

Hafriyat dökümlerinden ağaçlandırma bedeli alınacak!

Eklenen maddeye göre, "demiryolu, otoyolu, devlet ve il yollarının yapımında zorunlu olarak ortaya çıkan kazı fazlası malzemenin depolanacağı alanlara Orman Genel Müdürlüğü'nce belirlenen ağaçlandırma bedeli" alınarak izin verilebilecek...

Hafriyat dökümlerine ağaçlandırma bedeli alınarak izin verilecek!

Kamyoncu eylem yapmıştı İstanbul Anadolu Yakası'nda faaliyet gösteren hafriyatçılar, Akfırat ve Şile'deki döküm alanlarının kapatılmasının ardından, Anadolu Yakası'ndaki son döküm alanı Ömerli'nin de kapatılmasına tepki göstermişti...

Manisa'da kaçak moloz ve hafriyat dökümleri temizleniyor!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, kaçak moloz ve hafriyat dökümünü önlemek için denetimlerini ve temizlik çalışmalarını sıklaştırdı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi'nden hafriyat kamyonlarına takip!

Çevre kirliliğinin yanı sıra görüntü kirliliğinin de önüne geçilmesi için yoğun gayret gösteren Malatya Büyükşehir Belediyesi, Hafriyat Alanı dışına dökümleri önlemek için hafriyat kamyonlarını uydudan takip edecek.

Ankara'da boş arsalara kaçak hafriyat dökümü mü yapılıyor?

Başkent’teki kaçak hafriyat ve moloz dökümleri devam ediyor. Dikmen Akpınar Mahallesi sakinleri, yaşadıkları bölgenin döküm alanına çevrildiğini belirterek, “Her köşe başında bir çöp ve moloz yığını var, bu pislikleri dökenlere yaptırım uygulansın” dedi.

Aktaş Zemin İnşaat Hafriyat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Aktaş Zemin İnşaat Hafriyat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Yavuz Kızıloğlu ve Hakan Yılmaz Yönetim Kurulu Üyeliği'nde 400 bin TL'lik sermaye ile 27 Ağustos'ta kuruldu.

Baybil Hafriyat Yapı Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Baybil Hafriyat Yapı Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Ali Rıza Bayram, Kadir Bilgiseven tarafından 250 bin TL'lik sermaye bedeli ile 26 Ağustos'ta Avcılar, Parseller'de kuruldu.

Ceko Hafriyat İnşaat Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Ceko Hafriyat İnşaat Ticaret Limited Şirketi, Cevat Kabaoğlu tarafından 10 bin TL'lik sermaye bedeli ile 25 Ağustos'ta Şişli, Selahattin Pınar Caddesi, Raşit Rıza Sokak'ta kuruldu.

Nisa Hafriyat Elektrik Turizm Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Nisa Hafriyat Elektrik Turizm Sanayi Ticaret Limited Şirketi, Ali Ayın tarafından 10 bin TL'lik sermaye bedeli ile 20 Ağustos'ta Sultanbeyli, Mecidiye Mahallesi, Adana Caddesi'nde kuruldu.

Hazallar Taşımacılık Hafriyat İnşaat Malzemeleri Elektrik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Hazallar Taşımacılık Hafriyat İnşaat Malzemeleri Elektrik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Hazal Kader Varlık tarafından 10 bin TL'lik sermaye ile 18 Ağustos'ta Bayrampaşa, Yenidoğan Mahallesi'nde kuruldu.

Konakgrup Yapı İnşaat Hafriyat Elektrik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Konakgrup Yapı İnşaat Hafriyat Elektrik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Aydoğan Verimoğlu Müdürlüğü'nde 50 bin TL'lik sermaye ile 24 Temmuz'da Esenyurt, Oney Garden Rezidans'ta kuruldu.

Saygınlar İş Makineleri İnşaat Malzemeleri Hafriyat Nakliyat İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Saygınlar İş Makineleri İnşaat Malzemeleri Hafriyat Nakliyat Otomotiv İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Duran Özçelik, Vedat Kurt tarafından 50 bin TL'lik sermaye ile kuruldu.

Asnur Yapı Malzemeleri Hafriyat İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Asnur Yapı Malzemeleri Hafriyat İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, İbrahim Mert Şeker tarafından 100 bin TL'lik sermaye bedeli ile 16 Temmuz'da Pendik'te kuruldu.

Cabir Hafriyat Nakliyat İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Cabir Hafriyat Nakliyat İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Hüseyin Cabir tarafından 100 bin TL'lik sermaye bedeli ile 11 Temmuz'da Kolcuoğlu İş Merkezi, Ümraniye'de kuruldu.

Hafriyat izni nasıl alınır?

Hafriyat işlemi, bir arsa veya arazi üzerindeki toprağı kazma ve taşıma işlemi olarak tanımlanıyor. Bu işlem için belediyeden izin alınması gerekiyor. Peki, hafriyat izni nasıl alınır?

Hafriyat dökümleri

Hafriyat dökümleri Hafriyat dökümleri

Ankara'da inşaatlardan çıkan hafriyatların dökülmesine ilişkin işlemler, Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla 29 yıllığına ANFA A.Ş'ye verildi. Meclisten geçen karara göre hafriyat kamyonlarına çip takılacak ve kaçak hafriyatın önüne geçilecek. Başkent'te inşaat sektörü her geçen gün daha hızlı bir şekilde büyürken, inşaatlardan çıkan hafriyat atıkları da sorun olmayı sürdürüyor. Büyükşehir Belediye Meclisi, inşaatlardan çıkan hafriyatlara ilişkin tüm işlemlerinin ANFA A.Ş tarafından yapılmasına karar verdi. Karar Meclis'te oy çokluğuyla kabul edilirken, CHP grubu, kiralama süresinin 29 yıl olmasına tepki gösterdi. 


Meclisten geçen karara göre ANFA, hafriyatların her türlü işlemlerini yapabilecek. ANFA'ya verilen yetkiler arasında hafriyat alanlarının belirlenmesi, ağaçlandırılması ve her türlü bakım ve onarım işlemlerinin yapılması da var. 

Yapılacak çalışmayla kaçak hafriyat dökümünün önüne geçilebilmesi için hafriyat taşıyacak kamyonlara çip takılacak. Navigasyon çipi...