italya başbakanı Enrico Letta

italya başbakanı Enrico Letta

İtalya'da Başbakan Enrico Letta liderliğindeki hükümet krizle mücadele kapsamında emlak vergisinin iptal edildiğini açıkladı. Ayrıca işsizliğin son dönemde hızlı bir şekilde arttığı ülkede, işsizlikle mücadele için daha fazla fon ayrılacak...

İtalya'da inşaatların 4 Mayıs’tan itibaren açılması planlanıyor!

İtalya Başbakanı Giuseppe Conte yaptığı açıklamada, , 4 Mayıs 2020 tarihinden itibaren tedbirleri gevşetmeye başlayacaklarını belirtirken, buna göre, inşaat imalat ve toptan ticaret sektörlerinin 4 Mayıs 2020 tarihinden itibaren açılacağını söyledi.

İtalya'da köprü çöktü: 1 yaralı!

İtalya’nın kuzeybatısındaki Ligurya Bölgesi ile Toskana Bölgesi sınırında kalan SP70 numaralı kara yolunda yer alan köprü çöktü...

Katar İtalya'ya 2 sahra hastanesi gönderdi!

Katar, yeni tip koronavirüs salgınına karşı verdiği mücadeleye destek olmak için İtalya'ya 2 sahra hastanesi gönderdi.

İtalya'da işletmelere 400 milyar avro destek!

İtalya Başbakanı Conte, yeni tip koronavirüs salgınının ekonomideki etkisi ile mücadele kapsamında 400 milyar avroluk yeni paket açıkladı.

Türkiye ile İtalya arasında 5 yılda 93 milyar dolarlık ticaret yapıldı!

İtalya'ya son 5 yılda toplam 41 milyar 802 milyon dolarlık ihracat yapan Türkiye, bu ülkeden 50 milyar 928 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirdi.

İtalya'dan İsrail'e '5 bin konut' tepkisi!

İtalya Dışişleri Bakanlığı,İsrail yönetiminin Doğu Kudüs'te 5 bin konut yapacağını açıklamasının ardından endişe duyulduğunu belirtti.

Kazakistan Başbakanı Askar Mamin yeni havalimanı inşaatını inceledi!

Kazakistan Başbakanı Askar Mamin, Türkistan kentine yaptığı iş ziyareti kapsamında yılda 3 milyon yolcu kapasiteli yeni havalimanı inşaatını inceledi...

İtalya Taranto'da 1 Avro'ya ev satılacak!

İtalya'da birçok küçük köy ve kasabanın uyguladığı '1 Avro'ya ev' projesi ilk kez bir şehirde başlatılacak. Projeyle, tarihi kent merkezini yeniden canlandırmak hedefleniyor... 

Jennifer Lopez İtalya'ya taşınıyor!

Daha önce de yüzü olduğu Guess ile yeniden anlaşıp reklam çekimleri için objektif karşısına geçen Jennifer Lopez, İtalya'ya taşınma kararı aldı.

İtalya'dan Folkart Narlıdere'ye ödül!

İtalya’da düzenlenen “EcoTech Green Awards” yarışmasında, Folkart Narlıdere “Yüksek Teknolojili Kent Peyzajları” kategorisinde 2.’lik ödülünün sahibi oldu...

Mehmet Günsür İtalya'da köy evi aldı!

Kazandığı paraları gayrimenkule yatıran yakışıklı oyuncu Mehmet Günsür, son olarak İtalya’nın güneyinde yer alan küçük bir köyden bahçe içinde iki katlı bir ev aldı.

Türkiye İtalya ile üçüncü ülkelerde iş birliği yapabilir!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Türkiye'nin İtalya ile üçüncü ülkelerde iş birliği yapabileceğini bildirdi.

İtalya'da bir kasaba daha 1 euroya ev satıyor!

İtalya'da "1 euroya ev" kervanı olan yerleşim yeri sayısı güç geçtikçe yükseliyor. Sicilya adasında bulunan Bivona kasabası terk edilen evler 1 euroya satılıyor.

italya başbakanı Enrico Letta

italya başbakanı Enrico Letta italya başbakanı Enrico Letta

İtalya'da Başbakan Enrico Letta liderliğindeki hükümet krizle mücadele kapsamında emlak vergisinin iptal edildiğini açıkladı. Ayrıca işsizliğin son dönemde hızlı bir şekilde arttığı ülkede, işsizlikle mücadele için daha fazla fon ayrılacak.


İtalya'da seneye uygulamaya girmesi beklenen ve halktan büyük tepki çeken emlak vergisi artık yok! Başbakan Enrico Letta liderliğindeki hükümet, emlak vergisini iptal ettiğini açıklayarak, işsizlikle mücadele için de daha fazla fon ayrılacağı sözünü verdi. 

  

4 MİLYAR EURO GETİRECEKTİ

   

Başbakan Letta yaptığı açıklamada, alınan bu bütçe tedbirlerinin nasıl finansal edeceğini daha sonra netleştirileceğini söyledi. Letta, sonbaharda parlamentoya gönderilecek 2014 bütçesinde bunların ortaya konacağını vurguladı. İtalya'da 2014 yılında uygulamaya girmesi beklenen emlak vergisiyle 4 milyar euro gelir hedefleniyordu.


Akşam...