İzmir deprem konutları son durum

İzmir deprem konutları son durum

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir depreminden sonra kentsel dönüşüm yapılacak alanlarda yaşayan mahalle sakinleriyle buluştu... 

İzmir deprem konutlarının inşası 1 ay içinde başlayacak!

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, İzmir depremine ilişkin olarak yaptığı açıklamada "Devletimiz, bütün kurum ve kuruluşlarıyla oradaydı, hiçbir eksiklik hissedilmedi. Bir ay içinde de deprem konutlarının yapımına başlanacak." diye konuştu.

İzmir'de 190 bin binada deprem taraması yapıldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürü Banu Aslan Can, İzmir'de yaşanan deprem sonrasında kent genelindeki 23 ilçede 190 binin üzerindeki bina ve 900 bin bağımsız bölümde hasar tespitinin tamamlandığını belirtti. 

İzmir deprem konutlarının inşası 1 ay içinde başlayacak!

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, İzmir depremine ilişkin olarak yaptığı açıklamada "Devletimiz, bütün kurum ve kuruluşlarıyla oradaydı, hiçbir eksiklik hissedilmedi. Bir ay içinde de deprem konutlarının yapımına başlanacak." diye konuştu.

Süleyman Soylu İzmir'de deprem değerlendirme toplantısı yaptı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında, İzmir'de deprem değerlendirme ve koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi.

İzmir’deki deprem konutları 1 sene sonra teslim edecek!

Milliyet gazetesi yazarı Abdullah Karakuş bugünkü yazısında İzmir depremini kaleme aldı. İşte Karakuş’un "Erdoğan’ın İzmir talimatları ne oldu?" başlıklı o yazısı...

İzmir Uzundere'deki konutlar depremzedelere tahsis edildi!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentte yaşanan deprem sonrasında evleri hasar gören vatandaşlar için Uzundere'deki konutları tahsis etti.

Ahmet Ercan: İzmir kırığı 7 ve 7.3 büyüklüğünde bir deprem üretecek!

Deprem uzmanı Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, İzmir Kırığı'nın mutlaka 7 ve 7.3 büyüklüğünde bir deprem üreteceğini vurguladı.

İzmir'de konut fiyatlarına deprem dopingi!

İzmir'de yıkıma sebep olan deprem sonrasında pek çok vatandaş, prefabrik ve müstakil evlere yöneldi. Artan taleple birlikte konut fiyatları da bir hafta içerisinde yüzde 40 arttı. 

İzmir'de deprem değerlendirme ve koordinasyon toplantısı yapıldı!

İzmir'de Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum başkanlığında deprem değerlendirme ve koordinasyon toplantısı yapıldı

İzmir sallandı! Deprem sigortasına talep yüzde 37 arttı!

İzmir'de meydana gelen 6.6 şiddetindeki yıkımın ardından vatandaş yeniden deprem sigortasını hatırladı. DASK verilerine göre, Türkiye genelinde günlük poliçe üretimi yüzde 37 artarken, İzmir'deki artış ise yüzde 169'u buldu.

İzmir'de deprem bilançosu 700 milyon TL!

İzmir'de meydana gelen deprem sonrasında bilanço bedeli belirlenmeye başladı. DASK'tan alınan bilgilere göre; dosya sayısının 40 bine ulaşması beklenirken toplam sigorta ödemelerinin de 600-700 milyon liraya çıkacağı ön görülüyor. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden deprem çalışmalarına 200 milyonluk kaynak!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2021 Mali Yılı bütçesinde yapılacak düzenlemeyle kentte deprem nedeniyle meydana gelen hasar ve yıkımların etkisini azaltma ve yaşanabilecek depreme yönelik çalışmalar için 200 milyon TL ayrılmasına karar verildi. 

İzmir'in deprem senaryosu neden uygulanamadı?

1999'daki Düzce depreminden sonra RADIUS projesi hazırlandı. İzmir'de 220 bin konut incelendi, ilçelerde zemin sınıflandırması yapıldı, çürük yerler tespit edildi. Deprem senaryosu hazırlandı. Fakat proje unutuldu.

AFAD açıkladı: İzmir'de 4,0 üzerinde 46 artçı deprem oldu!

İzmir'de 30 Ekim tarihinde meydana gelen 6,6 şiddetindeki deprem sonrasında yaşanan artçı deprem sayısını AFAD açıkladı. Verilere göre, İzmir'de 4,0 üzerinde 46 artçı deprem meydana geldi.

İzmir deprem konutları son durum

İzmir deprem konutları son durum İzmir deprem konutları son durum

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir depreminden sonra kentsel dönüşüm yapılacak alanlarda yaşayan mahalle sakinleriyle bir araya geldi. 

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Bakan Murat Kurum, Bornova Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte, depremzedelere, bölgedeki konut projelerine ilişkin bilgiler verdi. 

Depremde tüm Türkiye'nin, zor günlerde nasıl bir ve beraber olunacağını tüm dünyaya gösterdiğini dile getiren Kurum, çok kısa bir sürede depremzedelere yardımların ulaştırıldığını belirtti.

Murat Kurum, depremde yaşamını yitiren 116 kişi için başsağlığı, yaralılara da şifa diledi. Bakan Kurum, arama kurtarma ekiplerine de çalışmaları dolayısıyla teşekkür etti. 

Sosyal donatılarıyla bir yıl içinde yöresel mimariye uygun biçimde yapılacak konutları istişare etmek üzere depremzedelerle bir araya geldiklerini dile getiren Murat Kurum, depremzedelere seslenerek, şöyle konuştu:

"Burada sizlerin sıcaklığını, dostluğunu her zaman yanımızda gördük. Evet biz görevimizi yaptık. Devlet...