kapadokyada yıkımlar devam edecek mi

kapadokyada yıkımlar devam edecek mi

Kapadokya’nın kalbi Göreme’de, milli parkın içindeki peri bacalarına adeta sürtünen otel inşaatının yıkımına başlandı. Peki yıkımların devamı gelecek mi?

Süleyman Soylu: Yıkımlar devam edecek!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Elazığ'da meydana deprem sonrası hasar tespit çalışmaları ile ilgili açıklama yaptı...

Bodrum'da imara aykırı yapılar yıkılıyor!

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un yerinde incelediği imara aykırılıklarla ilgili yıkımlar devam ediyor.

Bodrum'daki imara aykırı yapıların yıkımı hızlandırıldı!

Muğla'nın Bodrum ilçesinde tespit edilen kaçak inşaatlardaki yıkımlar devam ediyor.

Gölcük Sanayi Çarşısı'ndaki yıkımlar tamamlandı!

Gölcük Eski Sanayi Çarşısı'nda yıkımlar tamamlandı. Bölgede devam eden alan temizleme çalışmalarını yerinde denetleyen Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, "6 tırla 1 haftada çalışmalar tamamlanacak" şeklinde konuştu.

İnegöl'de yıkımlar devam ediyor!

Bursa İnegöl Belediyesi, ihtiyaç duyulan bölgelerde kamulaştırma ve yıkım çalışmalarını devam ettiriyor. İlçenin, Sinanbey ve Kemalpaşa mahallelerinde çeşitli binalar yıkıldı.  

İnegöl'de yıkımlar başladı!

Bursa İnegöl Belediyesi, daha yaşanabilir ve modern bir kent oluşturmak için bölgelerde kamulaştırma ve yıkım çalışmaları devam ediyor. Sinanbey Mahallesi ve Kemalpaşa Mahallesi'nde yıkımlar yapıldı.

Kadıköy’ün sokaklarında yıkımlar devam ediyor!

Kadıköy Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Demircan, yerel yönetimlere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Demircan, bölgede devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarına değindi.

Antakya Emek dönüşüm projesi için yıkımlar devam edecek!

Kentteki çalışmalarına son sürat devam eden Antakya Belediyesi, Emek ve Aksaray Mahallesi kentsel dönüşüm alanındaki yıkımlara devam ediyor.

Trabzon Sis Dağı Yaylası’nda yıkımlar devam ediyor!

Trabzon’da geçtiğimiz günlerde başlayan kaçak yapı yıkımlarına hızla devam ediyor. Yıkımlar en fazla ve izinsiz yapılaşmanın olduğu Sis Dağı Yaylası’nda sürüyor.

Çorum Kentpark için yıkımlar başladı!

Çorum'da yapımı devam eden Kentpark projesi kapsamında yıkımlar başladı. Sağlık Müdürlüğü’nün yıkıldığı projede Valilik Ek Hizmet Binası’nında yıkılması gündeme geldi.

Antakya Emek ve Aksaray'da yıkımlar son sürat!

Antakya Emek ve Aksaray Mahallesi Kentsel Dönüşüm alanında yıkımlar son sürat devam ediyor.

Kocasinan'da kentsel dönüşüm hızla devam ediyor!

Kocasinan Belediyesi, kentsel dönüşüm çalışmaları ile Yeni Kocasinan'ı hızlıca şekillendirmeye devam ediyor. Başkan Çolakbayrakdar, bu kapsamda Yunus Emre Mahallesi'nde de yıkımlar yapıldığını söyledi..

KİPTAŞ Süleymaniye projesi ile 1.528 lüks konut yolda!

Fatih Belediyesi ile KİPTAŞ'ın ortaklığında hayata geçirilecek Süleymaniye projesinde çalışmalar tam gaz devam ediyor. Projede yıkımlar devam ederken, dönüşüm inşaatları da yıl içinde başlayacak.

kapadokyada yıkımlar devam edecek mi

kapadokyada yıkımlar devam edecek mi kapadokyada yıkımlar devam edecek mi

Habertürk yazarlarından Nagehan Alçı bugün köşesinde "Kapadokya’da neler oluyor? Yıkımlar sürecek mi?" başlıklı yazısına yer verdi. İşte yazının detayları;

Kapadokya’nın kalbi Göreme’de, milli parkın içindeki peri bacalarına adeta sürtünen otel inşaatının yıkımına başlandı. Ben de merak ettim: Yıkımların devamı gelecek mi? Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil’in bahsettiği gibi, otelin izinleri var mıydı? Varsa bu izinleri kimler vermiş?

O bölgeyi bilirim. Çocukluğumun yazları babamın işi dolayısıyla Nevşehir, Kayseri, Ürgüp, Göreme arasında geçti. Tanıdığım turizmci ve ahaliyi aradım, Kapadokya’daki son gelişmeleri sordum.

Otelin sahibi, 1989-94 arası Göreme’nin ANAP’lı belediye başkanı Cavit Kardeş. İnşaatın izinleri olduğu doğru ancak yalnızca belediyeden. Koruma Kurulunun verdiği herhangi bir izin yok. Esasen bölgede -ki bu tip kanuna uygun olmayan yapıların çoğunluğu Göreme’de imiş- bir çoğunun belediye izinleri var ancak...