katılım bankaları konut kredisi

katılım bankaları konut kredisi

Geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıklaması üzerine, dün kamu bankaları konut kredisi faizlerini tarihin en düşük seviyesine çekti. Bugün de katılım bankaları da 0,64 oranlı konut kredisi kampayasını başlattı...

Konut finansmanına katılım modeli!

Katılım bankaları konut alımında farklı modeller uyguluyor. Katılım bankalarının gayrimenkul finansmanındaki payı yüzde 7’lere ulaştı ve önümüzdeki dönemde bu payın artması bekleniyor. 

Katılım bankaları konut kredilerinde de büyüyor!

AA muhabirinin konutkredisi.com.tr’nin Konut Kredisi Piyasasına Bakış Raporu'ndan derlediği verilere göre konut finansmanı pazarında Haziran 2012’de yüzde 7 paya sahip olan katılım bankaları, bu yılın aynı ayında pazar payını yüzde 8’e ulaştırdı...

Katılım bankalarından kullanılan konut kredisi yüzde 362 arttı!

Konut finansmanında 1 mart itibariyle katılım bankalarından kullanılan kredi miktarı 2007 yılına göre yüzde 362 oranında arttı...

BDDK Aktif Rasyosu değerini düşürdü!

BDDK, 1 Ekim'den itibaren Aktif Rasyosu değerini mevduat bankaları için yüzde 95'ten 90'a, katılım bankaları için yüzde 75'ten 70’e düşürdü.

Kamu bankaları konut kredisi faiz oranları ne kadar oldu?

Konut satın almak isteyenler kamu bankaları konut kredisi faiz oranları konusunda araştırmalarına devam ediyor. Son olarak 0,99 olan konut kredisi faizleri yeni düzenlemeyle 1,29 oldu.

Hangi bankalar konut kredisi faizlerini artırdı?

Koronavirüsü pandemisi nedeniyle kamu bankaları konut ve taşıt kredilerinde indirime gitmişti. İndirim sonrası özellikle konut satışlarında patlama yaşandı. Fakat kamu bankalarının yaptığı kapmaya sona erdi. Peki konut kredisi faizlerinde son durum ne oldu?

Konut kredisi faiz oranları haftanın son gününde ne oldu?

Kamu bankaları konut kredisi faiz oranlarını güncelliyor. Rekor satışlara sebep olan konut kredisi faizleri ne oldu? İşte detaylar...

İkinci el konutta aylık taksit hesaplama!

Kamu bankaları konut kredisi faizleribi güncelledi. Sıfır konut kredisinde faiz oranları aynı kalırken, ikinci el konutlarda faiz ve vade revize edildi.

Konut kredisinde avantaj 1.elde!

Kamu bankaları konut kredisi şartlarını ikinci el konutlar için yeniledi. Faiz oranı 0.74’ten 0.79 çıktı, azami 180 ay vade 120 ay oldu. Kredide birinci el konutlar avantajlı duruma geldi. 

Konutta düşük faiz coşkusu!

Konut satışları nisan ve mayıs aylarında koronavirüs etkisiyle ciddi düşüş kaydetti. 1 Haziran’da kamu bankaları konut kredi faizini tarihin en düşük seviyesine düşürünce konutta veriler değişti.

Faizlerin düşmesiyle emlak fiyatları uçtu!

Kamu bankaları konut kredisi faizini azalttı ancak emlak fiyatlarını yükseltti. Talep artışıyla birlikte yüzde 25’e varan fiyat artışları vatandaşı mağdur etti. Ev alma hayali kuranlar, mağduriyet yaşadı.

Düşük faizli konut kredisine nasıl başvurulur?

Kredi çekmeyi düşünenler güncel faiz oranlarını merak ediyor. Konut almak isteyen vatandaşlar için kamu bankaları konut kredisi faiz oranlarını 0.64'e çekti. Peki düşük faizli konut kredisinin aylık ödemeleri ne kadar? Başvuru şartları neler? İşte detaylar...

Konut kredisi faizlerinde son durum Haziran 2020!

Kamu bankaları konut kredisinde Cumhuriyet tarihinin en düşük konut kredisi faiz oranlarını yürürlüğe koydu. Peki, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank konut kredisi ve kredi faiz oranları ne oldu? İşte detaylar...

Emlak Katılım'dan Emlak Konut GYO işbirliğiyle konut sahibi olmak isteyenlere destek!

Emlak Katılım, Emlak Konut GYO işbirliğiyle konut sahibi olmak isteyenlere deste oluyor...

Fırsatçılar konut fiyatlarını yüzde 30 artırmak istedi!

Koronavirüs sürecinde derinden etkilenen gayrimenkul sektörü, konut kredilerinde meydana gelen faiz indirimi sonrasında yeniden hareketlendi. Kamu bankaları tarafından açıklanan yeni kredi paketleriyle beraber kredili satışlara olan talep son 3 günde yüzde 515 yükseldi.

Konut satışları faiz indirimleriyle canlanacak!

Kamu bankaları tarafından başlatılan Türkiye tarihinin en düşük konut kredisi faiz indirimi hamlesiyle vatandaş 12 ay ödeme yapmadan konut sahibi olunabilecek. 

katılım bankaları konut kredisi

katılım bankaları konut kredisi katılım bankaları konut kredisi

Kamu katılım finans kuruluşları, normalleşme sürecinin başlamasıyla beraber sosyal hayatın canlanması amacıyla 4 yeni finansman paketini yürürlüğe aldı. 

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; hayata geçirilen finansman paketinde; birinci el/sıfır konutlar için azami 12 ay ödemesiz dönemli, 15 yıla kadar vade ve aylık yüzde 0,64 faiz oranıyla kredi imkanı sunulacak. Anadolu Ajansı'ndan Belgin Yakışan Mutlu'nun haberine göre; ikinci el konutlar için ise, azami 12 ay ödemesiz dönemli, azami 15 yıl vade ve aylık yüzde 0,74 faiz oranıyla kredi kullanılabilecek.

Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım'dan yapılan ortak açıklamada, söz konusu finansman paketleri, normalleşme sürecine geçişin kolaylaşması ve sosyal hayatın canlanması için vatandaşların finansman ihtiyaçlarının uygun koşullarda sağlanabilmesi için hayata geçirildi. 

"Konut Finansmanı" paketi kapsamında, birinci el/sıfır veya ikinci el konut alımlarında düşük faiz oranı ve 12...