26 / 05 / 2022

kira gelir vergisi beyannamesi son günü

kira gelir vergisi beyannamesi son günü

Kira gelir vergisi için beyanname verme dönemi 27 Mart'ta sona eriyor. Mükellefler beyannamelerini vergi dairesinden veya internet şubesinden verebiliyor..

Kira gelir vergisi beyanı için son gün bugün!

Kira geliri için beyannamelerin 25 Mart'a kadar verilmesi gerekiyordu. Ancak GİB tarafından bu süre 31 Mart'a kadar uzatılmıştı. Buna göre kira gelir vergisi beyanı için son gün bugün..

Kira gelir vergisi beyannamesi için son 3 gün!

Kira gelir vergisini taşınmaz malını kiraya vererek gelir elde eden kimseler ödüyor. Vergi için mükellefler öncelikle beyanname veriyor. Kira gelir vergisi beyannamesi için son 3 gün kaldı..

Kira gelir vergisi beyannamesi için son 4 gün!

Kira geliri için beyannamelerin 25 Mart'a kadar verilmesi gerekiyor. Buna göre, hala beyannamelerini vermemiş mükelleflerin kira gelir vergisi beyannamesi için son 4 gün kaldı..

Kira gelir vergisi beyannamesi için son 6 gün!

Kira gelir vergisini taşınmaz malını kiraya vererek gelir sahibi olan kimseler ödüyor. Beyannamelerin 25 Mart'a kadar verilmesi gerekiyor. Buna göre kira gelir vergisi beyannamesi için son 6 gün kaldı..

Kira gelir vergisi beyannamesi için son gün yarın!

Kira Gelir Vergisi Kanununda belirtilen mal ve hakların kiraya verilmesi karşılığında elde edilen gelirler beyanname verilerek vergiye tabi tutuluyor. 2015 yılında kira gelir vergisi beyannamesi için son gün yarın...

Kira gelir vergisi beyannamesi için son 3 gün!

Taşınmaz mal ve hakların gerçek kişiler tarafından kiraya verilmesinden sağlanan gelirler, için beyan verilerek kira gelir vergisi ödeniyor.Kira gelir vergisi beyannamesi için son 3 gün...

Kira gelir vergisi beyannamesi için son 4 gün!

Kira gelirinin istisna haddini aşması halinde beyanname verilerek vergi ödeniyor. Vergide beyanname süreleri 31 Mart'a kadar uzatılmış olup, kira gelir vergisi beyannamesi için son 4 gün bulunuyor...

Kira beyannamesi için son 3 gün!

2014 yılı içerisinde taşınmaz malını kiraya vererek gelir elde eden kimseler, 2015 yılında Gelir Vergisi Kanunu gereğince vergi mükellefi oluyor. Beyana dayalı vergide kira beyannamesi için son 3 gün bulunuyor..

Kira gelir vergisi beyannamesi için son 7 gün!

Kira gelir vergisi mükelleflerinin vergi ödemelerinden önce beyanname vermeleri gerekiyor. Kira beyannameleri 25 Mart 2015 tarihine kadar veriliyor. Buna göre kira gelir vergisi beyannamesi için son 7 gün...

Kira gelir vergisi beyannamesi için son 3 gün!

Kira geliri elde eden vatandaşlar için beyanname verme süresi dün, Maliye Bakanlığı tarafından 28 Mart'a kadar uzatıldı. Buna göre kira gelir vergisi beyannamesi için son 3 gün kaldı...

Kira gelir vergisi beyannamesi 2014 son günü!

Kira gelir vergisi beyannamesi 2014 son günü yarın. 2013 yılında kira geliri elde etmiş ve elde edilen geliri istisna bedelini aşmış olan vergi mükelleflerinin tümünün yarın beyanname vermiş olmaları gerekiyor...

Kira gelir vergisi beyanname verme süresi 2014!

Kira gelir vergisi ödeyecek mükelleflerin 1 Ocak 2013–31 Aralık 2013 dönemine ait beyana tabi gayrimenkul sermaye iradı gelirleri için ne zaman beyanda bulunmaları gerekiyor? İşte kira gelir vergisi beyanname verme süresi 2014..

Kira gelir vergisi ödemesi nereden yapılır?

Kira gelir vergisi, bir önceki sene içerisinde elde edilen kira gelirleri için ödeniyor. Vergi senede iki eşit taksit halinde ödenebiliyor. Peki, kira gelir vergisi ödemesi nereden yapılır?

İşyeri kira gelir vergisi 2. taksiti!

Gelir Vergisi Kanununda belirtilen mal ve hakların kiraya verilmesi karşılığında elde edilen gelirler için kira gelir vergisi ödeniyor. Peki, iki taksitte ödenebilen işyeri kira gelir vergisi 2. taksiti ne zaman?

Mesken kira gelir vergisi 2. taksiti!

2014 yılında evini kiraya vererek istisna bedelinden yüksek kira geliri elde eden kimseler 2015 yılında vergi mükellefi oluyor. Mart ayında ilk taksiti ödenen mesken kira gelir vergisi 2. taksiti ne zaman?

Kira gelir vergisi ikinci taksiti ne zaman?

Kira gelir vergisi 2014 yılı içerisinde ev veya işyerini kiraya veren kimseler ödüyor. Verginin ilk taksiti Mart ayında ödendi. Peki, 2015 yılı için kira gelir vergisi ikinci taksiti ne zaman?

Kira gelir vergisi 2. taksit ödeme tarihi 2015!

Kira gelir vergisi mesken ve işyerini kiraya veren kimselerin elde ettiği gelirler için ödeniyor. Vergi bir önceki yıl içerisindeki kazanç için ödeniyor. Peki, kira gelir vergisi 2. taksit ödeme tarihi 2015 ne zaman?

Kira gelir vergisi son ödeme günü bugün!

Kira gelir vergisinin 1. taksit ödemeleri 31 Mart'ta sona erecekti. Ancak bu tarihte ülke genelinde yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle ödeme için son gün 2 Nisan'a ertelenmişti. Buna göre, kira gelir vergisi son ödeme günü bugün..

Kira gelir vergisi ödeme süresi uzatıldı!

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından 31 Mart 2015 tarihinde ülke genelinde yaşanan elektrik kesintisi ile kira gelir vergisi ödeme süresinin uzatıldığı açıklandı. Peki, kira gelir vergisi ödeme süresi ne zamana kadar uzatıldı?

Kira gelir vergisi internetten ödeme 2015!

Gelir İdaresi Başkanlığının kira gelir vergisi sistemine girilerek, vergi internetten ödenebiliyor. Peki, kira gelir vergisi internetten nasıl ödenir? İşte kira gelir vergisi internetten ödeme 2015 adımları..

Kira gelir vergisi 2. taksiti ne zaman ödenir?

2014 yılında sahip oldukları mal ve hakları kiraya verenler, 2015 yılında Gelir Vergisi Mükellefi oluyor. 1. taksit dönemi 31 Mart'ta bitiyor. Peki, kira gelir vergisi 2. taksiti ne zaman ödenir?

Kira gelir vergisi ödemeleri için bugün son gün!

Kira gelir vergisi senede 2 taksitte ödenebiliyor. Vergi taksitleri Mart ve Temmuz aylarında ödeniyor. Buna göre, kira gelir vergisi ödemeleri için bugün son gün...

Kira gelir vergisi geç ödeme cezası!

Kira gelir vergisinde beyanname, mükellefin bağlı olduğu vergi dairesine 31 Mart'a kadar veriliyor. Peki, beyanname ile ödeme zamanında yapılmazsa ne olur? Kira gelir vergisi geç ödeme cezası nedir?

Kira gelir vergisi pişmanlık dilekçesi örneği!

Beyannameler 31 Mart'a kadar vergi dairesinden veya internet üzerinden verilebiliyor. Bu sürede beyanname veremeyenler pişmanlık dilekçesi verebiliyor. İşte kira gelir vergisi pişmanlık dilekçesi örneği...

17 soruda kira gelir vergisi!

Taşınmaz kiralamalarından elde edilen gelirlerin vergilendirme sürecinde mükelleflerin kira gelir vergisi ile ilgili en çok merak ettiği hususlar, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından 17 soruda toplanıyor. İşte 17 soruda kira gelir vergisi..

kira gelir vergisi beyannamesi son günü Haberi

kira gelir vergisi beyannamesi son günü

Kira gelir vergisi için beyanname verme döneminin sonuna yaklaşılıyor. Mükellefler beyannamelerini son 10 gün içerisinde 27 Mart'a kadar verebilecek. Ödemeler ise 31 Mart'ta son bulacak. 


Beyannameyi, meskende kira geliri 3 bin 800 TL'den, işyerinde ise kira geliri 30 bin TL'den yüksek olan mal sahipleri verecek. Bu sınırın altındaki gelirler için beyanname verilmeyecek.


Mesken kirası elde edip beyan vermeyen veya eksik beyan edenler 3 bin 800 TL, işyeri kirası elde edip beyan vermeyen veya eksik beyan edenler de 30 bin TL'lik istisnadan yararlanamayacak.


Beyanname vergi dairesinden veya internet şubesinden verilebilecek. Beyanname; kayıtsız (adi) posta ile gönderilmiş veya özel dağıtım şirketleri tarafından getirilmiş ise vergi dairesi evrak kayıt tarihinde, kayıtlı posta (Taahhütlü, Acele Posta Servisi, Kurye vb.) ile gönderilmiş ise zarfın üzerine PTT tarafından...