kira yardımı 20196306 Sayılı Kanunu

kira yardımı 20196306 Sayılı Kanunu

Hükümet tarafından kentsel dönüşüm sürecinde vatandaş garanti altına alındı. Buna göre, binayı dönüştürmek isteyen müteahhide teminat zorunluluğu getirildi, riskli bölgelerde kira yardımı 18 aydan 36 aya yükseldi.

Diyarbakır Sur'daki mağdur ailelere kira yardımı yapılacak!

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun PKK'lı teröristlerin saldırıları nedeniyle evlerinden ayrılarak otellerde veya kiraladıkları evlerde kalmak durumunda olan vatandaşlara kira yardımı yapılacağına ilişkin açıklaması terör mağdurlarını sevindirdi.

Sur'dan göçen 6 bin aileye kira yardımı yapılıyor!

Başbakan Ahmet Davutoğlu Güneydoğu'da devem eden terör operasyonlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Davutoğlu, Sur'dan göçen 6 bin aileye kira yardımı yapıldığını söyledi.

Kentsel dönüşümde kira yardımı kalkıyor mu?

Kentsel dönüşüm ile ev veya işyeri yıkılan kimseler, devletin sunduğu kira ve kredi gibi finansal desteklerin birinden yararlanabiliyor. Peki, kentsel dönüşümde kira yardımı kalkıyor mu?

Kiracı kentsel dönüşümde kira yardımı alabilir mi?

Posta Gazetesi köşe yazarı olan Tamer Heper bugünkü köşe yazısında okuyucusun sorduğu kentsel dönüşümde kira yardımı ile ilgili soruyu yanıtladı. İşte o yazı...

Kentsel dönüşüm kira yardımı için ne yapılır?

Kentsel dönüşümde anlaşma yolu ile binayı tahliye eden hak sahiplerine talepleri doğrultusunda kira yardımı veriliyor. Peki, kentsel dönüşüm kira yardımı için ne yapılır? Kira yardımı nasıl alınır?

Kentsel dönüşümde alınan kira yardımı vergiye tabi mi?

Gayrimenkul sahiplerine kira yardımı, tazminat gibi isimlerle yapılan ödemeler bir kiralama sözleşmesi kapsamında yapılmamaktadır. Peki kentsel dönüşümde alınan kira yardımı vergiye tabi mi?

Bakanlık dönüşüm için 811 milyon TL kira yardımı yaptı!

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanlığı kentsel dönüşüm kapsamında hak sahiplerine 811 milyon 218 bin 901 lira kira yardımı, ilgili idarelere ise 499 milyon 503 bin 522 lira kaynak sağladı.

Bakanlık kentsel dönüşüm için 811 milyon kira yardımı yaptı!

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanlığı kentsel dönüşüm kapsamında hak sahiplerine 811 milyon 218 bin 901 lira kira yardımı, ilgili idarelere ise 499 milyon 503 bin 522 lira kaynak sağladı.

Kentsel dönüşümde 811 milyon TL kira yardımı yapıldı!

Kentsel dönüşüm kapsamında hak sahiplerine ödenen kira yardımı 811 milyon, ilgili idarelere sağlanan kaynak ise 500 milyon liraya ulaştı.

Riskli yapı kira yardımı 2015!

Kentsel dönüşüm projesi ile, riskli alanlarda yer alan veya riskli alanda yer almayan yapılar yıkılıyor. Taşınmazı yıkılan hak sahiplerine bazı destekler yapılıyor. Peki, riskli yapı kira yardımı 2015 ne kadar?

Kira yardımı için kiracılardan hangi belgeler istenir?

Kentsel dönüşüm kapsamında, tahliyesi anlaşma ile olan kiracılara defaten 1470 TL taşınma yardımı ödemesi yapılıyor. Peki, kira yardımı için kiracılardan hangi belgeler istenir?

Kiracılar için kentsel dönüşüm kira yardımı nasıl alınır?

Anlaşma ile tahliye edilen binaların maliklerine, kiracılarına devlet bazı yardımlarda bulunuyor. Peki, kiracılar için kentsel dönüşüm kira yardımı nasıl alınır?

Köysel dönüşümde kira yardımı!

Köy yerleşim alanları ve diğer kırsal yerleşim birimlerindeki yapı stoğunun güçlendirilmesi ve sağlamlaştırılması için köysel dönüşüm projeleri uygulanıyor. Peki, köysel dönüşümde kira yardımı alınır mı?

kira yardımı 20196306 Sayılı Kanunu

kira yardımı 20196306 Sayılı Kanunu kira yardımı 20196306 Sayılı Kanunu

Kentsel dönüşüm projelerikapsamında vatandaşların yaşadığı mağduriyetler sone eriyor. Sabah Gazetesi'nden Seda Tabak'ın haberine göre; dönüşüm çalışmalarının başladığı 2012 yılından beri süreçte yaşanan sorunları çözecek yönetmelik, dün Resmi Gazete'de yayımlandı. 

Yeni yönetmelik kapsamında hükümet vatandaşı garanti altına aldı. Buna göre, hak sahipleri yapacakları inşaatlar için teminat verecekler. Ev sahipleri ise müteahhitlerle gönül rahatlığıyla anlaşabilecekler. Müteahhit artık "Param yok, inşaatı tamamlayamıyorum" diyen vatandaşı yüzüstü bırakamayacak. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yönetmelik kapsamında, kentsel dönüşüm inşaatlarında yeterliliği olan firmaların iş yapabileceğini söyledi. Bakan Kurum, "Amacımız, hem yüklenicilerimizin hem vatandaşlarımızın mağduriyetini engellemek ve dönüşümü hızla tamamlamak" ifadelerini kullandı.

1- MAKETTEN SATIŞA IDARE IZNI

Kentsel dönüşümü güvence altına alan yönetmelikte dikkat çeken bir diğer madde, maketten daire satışı için idare izni şartı getirilmesi oldu. Düzenlemeyle müteahhitin kendi...